x850 pro (pregrijavanje)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by barts, Apr 7, 2006.

  1. barts

    barts Novi član

    imam asusovu x850 pro 256mb...prema everestu temperatura u windowsima je oko 55 C a pri poslije igara ide i do 90 C :!: znam da graficke trpe velike temperature ali ovo je previse. jel zabrinjavajuce ili alarmantno?

    sta da radim? ugradnja ventilatora u kućište ili da mjenjam cooler na grafickoj?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako nemas ventove na kucistu, to obavezno.
    I kakav VF-700 bi dobro legao, a mozda i da sacekas da se VF--900 pojavi kod nas.
     
  3. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ma nema boljeg colera od onog na dotichim karticama.. dakle ne mjenjaj onaj na karti(ci), samo jedan vent da uvlachi svjez (po mogucnosti vlazan, sexy) zrak :~)
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Gledao test upravo protiv stock x850 kulera, VF700 oko 10°skida na defaultu.
     
  5. OmChO

    OmChO Aktivista

    hmmm ovak imam asusovku 6800le pise da temp moze ici i do 125 a da bude sve rega....stvarno asusovi kuleri su skroz rega tako da nemas razloga da se brines(dok temp ne dodje do 130 celzijusevih...)a ako ti bas toliko smeta lagano 50 km i vf700cu......
     
  6. Ace_

    Ace_ Aktivista

    grafe mogu izdrzati vecu temperaturu od procesora jer imaju puno vise tranzistora, ali ak si mogo istresti tolike pare za tu grafu onda mozes i za vf700cu :D
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovisi kako koja grafa :wink: Primjerice R350/R360 (9800) imaju po 110Mil, dok recimo RV250(9000) ima 36Mil. Generalno novije kartice imaju vise tranzistora, ali to nije tema price.
    IMHO grafi ne treba dopustiti da prelazi 90C

    @OmChO
    I moj procesor moze ici do 85C, ali meni bi srce puklo da ga vidim preko 52-53. A ti lagano na 125 pa ces vidjeti do kad ce :wink:
    To sto je max die 130, ne znaci da ona nece cvrknuti prije. I nije nikako dobro da konstantno radi tako.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni radi na oko 40 stepeni...
     
  9. barts

    barts Novi član

    razmislicu o zalmanu...vf700alcu ili vf700cu??
    jel montaza komplicirana?
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Koliko dual core proc sa 4 mb kesha ima tranzistora Ace? Pa mogao bi se grijati do 2000°. :roll:

    Mogo bi ti u roflmao sekciju.
     
  11. -aMiR-

    -aMiR- Novi član

    pregledaj cooler na grafickoj, mozda se samo zaprljao
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Poznato je da se X850 serija podobro grije.
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Covjek nr.1
    "I have a X850 Pro card that I have overclocked to 526/540 in 3d only. (default 500/500 in 2d.) The temperature gets as high as 70 - 71c. in 3d. Is
    this too high? What temperature do you consider to be the limit without
    damaging the card? "

    Covjek nr.2
    "The chip can probably run at 90 C continuously. However, the displayed
    temperature is not necessarily accurate. A better way to sense overheating
    is to simply check for artifacts. Run the artifact checker in ATiTool to
    detect single-pixel artifacts. If you see any, back down the clock speed. "

    Covjek nr.1
    "ATI tool shows no artifacts. I stopped at 526/540 due to concern with the
    70c reported temperature. I think the card can clock higher but at the
    moment I see no reason to try. "

    :wink:
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    omfg :D
     
  15. -aMiR-

    -aMiR- Novi član

    ROFLMAO :twisted: