XBOX One vs Playstation 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by clopex, Apr 9, 2015.

  1. clopex

    clopex Aktivista

    Post nije oko toga koja konzola je bolja sto se tice hardwera nego koja konzola je bolja zbog naseg trzista? Posto sam totalno ne upucen u konzole mislio sam kupiti, vjerovatno XBOX One, radi igranja, pretezno COD-a, ali nisam siguran na koji oni nacin rade. Posto znam za te neke Gold pretplate na XBOX-u ali ne kontam sta ima je caka, ako si platio igru, lupam 80KM, jel moras imati i taj neki gold paket da bi igrao online? Kako to kod nas sve ide u odnosu XBOX playstation?
    Dosadilo mi non stop racunar nadogradjivati :)
    Hvala
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Multiplayer se plaća i na Xbox Live i na PSN, multiplatform igre rade bolje na PS4, a u ovom trenutku Xbone ima po meni malo bolje ekskluzive.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U perspektivi ce DX12 mozda malo pomoci Xbone. Mozda cak i prevagu donijeti. Ili se ja previse nadam. :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    DX12 će riješiti problem sub-1080p rezolucije vjerovatno. U najboljem slučaju će biti izjednačen sa PS4. Ne može se tako lako 50% slabiji GPU popraviti kroz softver.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    50% slabiji? Mislim da nije toliko velika razlika.
     
  6. clopex

    clopex Aktivista

    znaci u biti ti moras platiti igru nekih 100-tinjak marak plus jos nekih 35$ godisnje za xbox live samo da bi mogao igrati online u mom slucaju COD!?
     
  7. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    U biti tako stvari stoje. :)
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije zezancija, stvarno je takva situacija. PS4 GPU ima 34% više shadera i 100% više ROP-ova plus neke dodatne IPC optimizacije kojih se trenutno ne mogu sjetiti, bila je detaljna analiza na neogaf-u.

    EDIT: evo šta su iz DigitalFoundry-a rekli za finalni hardver:
    Na kraju nije ni bitno jer za mene Xbone ima trenutno prednost u ekskluzivama, što mi je i najbitnije prilikom kupovine konzole.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al Xbone ima neki dodatni superbrzi cache, ako se ne varam. :) I CPU radi na vecem taktu.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    32MB ESRAM-a se ispostavilo kao nedovoljno za 1080p rezu, antialiasing i visoke detalje. Zato i većina igara radi u 900p. Sa cca 48MB bi to bilo dosta, dosta bolje.
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Evo i ja se nalazim u sličnoj dilemi pa tražim pomoć.

    Zadnje tri generacije nisam posjedovao nijednu konzolu. Da li uzeti sada last gen, ili odmah ići na current gen? Koju konzolu? Ili da jednostavno uzmem grafičku i igraj na PCu šta ima :D

    Nemam raju da posjeduje ijednu konzolu, tako da mi je s te strane svejedno. Pokušao sam na netu riješiti svoju ideju ali nisam baš uspio. Ne žuri mi se, pa ako je bolje sačekati sa kupovinom nije ni to problem.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Sve zavisi, licno mislim da Sony ima najbolje ekskluzive. A glupo je davat 400 KM za PS3, kad PS4 nov imas za 650 KM.

    Ako nemas para za igre,ganjaj onda PC, jer su igre generalno jeftinije + mozes pirate ganjati.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Moze se PS3 slim i za 350 uzeti, "chipovan". PS4 realno i nema nesto dobrih igara trenutno ali u 2016. bi to trebalo krenuti.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pirate svejedno ne igram, ni na PCu. Da uzimam last gen onda bih ganjao polovno, vidio sam da ima po dvije tri stoje konzola. Ne treba mi chipovana tako da mogu jeftinije na tome proći.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako toliko dugo nisi imao konzolu uzmi PS3 SuperSlim.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Treba li se nešto posebno tu gledati ili samo sto bolji deal ugrabiti?
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Traži najbolji deal za SuperSlim (model CECH-4300) sa 500GB diskom.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Hvala :)
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma glupo je sad dat bilo kakve pare za mrtvu platformu. A kupujes origi igre, pa zar nije onda bolje odigrati Last of Us, God Of War3, Uncharted 1&2&3 u 1080p@60fps + sve ostale nove naslove (Witcher, Batman novi, Fallout itd).
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PS3 je puno više od tih nekoliko igara, plus naslovi su 3-4x jeftiniji. Prvo što mi pada na pamet su pet God of War igara pored GoW3, RDR, MGS4, ICO, Shadow of the Colossus, Killzone serijal, Resistance serijal, Demon's Souls, Ratchet and Clank serijal, Wipeout HD, razni PS2 remasteri, Motorstorm, Ninja Gaiden, Bayonetta, Ni No Kuni, Dante's Inferno, inFamous, Vanquish, Tekken, Soul Calibur i još gomila PSN naslova. Ništa od toga nije dostupno na PC-u i PS4.