xbox problem :/

Discussion in 'Igre i konzole' started by mack, Oct 4, 2012.

  1. mack

    mack Aktivista

    Stavljen je nov laser prije par dana ali i pored toga sto su igre nove, ciste i nisu ogrebane izbaci mi nakon izvtsnog vremena:"disc unreadable please clean the disc..." npr. RE6 sam igrao oko dva sata dok na Fifa13 odigram knap poluvrijeme. :/ 2 puta na servisu i ista stvar. Sta li je?
     
  2. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Koji je optički drive u njemu? Originalni dvd diskovi (igre) ili backup kopije?
     
  3. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Imas li hdd pa da na njega instaliras igru? Vidi koji je drajv u njemu, imas ih na piku i dx- prilicno jeftino.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  4. mack

    mack Aktivista

    Ima hdd ali ista se stvar desava pri instalaciji. Dodje do odredjenog postotka i to je to. Ne znam koji je citac. Stariji je model konzole.
     
  5. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Originalni dvd diskovi (igre) ili backup kopije?

    Definitivno je do optike. Imaš li garanciju na taj laser?

    Svakako ti je najbolje kupiti nov čitač koji više i nije toliko skup.

    Pozdrav
     
  6. mack

    mack Aktivista

    Nisu original igre. I nisam dobio garanciu na laser stim da sam vec jednom vraca i navodno su tada stvari sredjene. Ali osim upgrade-a sve je ostalo po starom. Jedino gta4 koji je na hdd radi bez problema. I ako ne znam kako su i to inst.
     
  7. Pasha

    Pasha Komšija

    Sačuvaj vrijeme i novac jer sve mi se čini da XGD3 pržiš sa 'truncate' metodom. To je svakako normalna pojava koja se da riješiti ako budeš odgovarao na pitanja.
     
  8. mack

    mack Aktivista

    Evo vidim na piku drive za 45KM a ja zamjenu lasera platio 70KM. Pogledam koji je drive u pitanju kad dodjem kuci pa javim. Fakat me nervira ovaj problem. Sve mi tu a ne mogu da igram :/ nisam te skontao sta tacno mislis sa tim da xgd3 przim.
     
  9. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ako nisu originalne igre onda ne mora značiti da je drive loš.

    Da li su XGD2 ili XGD3 naslovi u pitanju? Na koji način su snimljeni, s kojim pržačem, koji je Kprobe score kod čitanja, na koji medij su snimljeni?

    Da, drive se kreće oko 45 km + flash lt+ 3.0 ako želiš i dalje igrati backup kopije.

    Pozz
     
  10. mack

    mack Aktivista

    Necu da spominjem imena i da kvarim mozda posao ili ugled ali igre su snimljene od "strucnjaka" za xbox kod kojeg je ujedno radjen i servis. Tako da bi trebale biti ispravne i adekvatne. Ja se licno ne razumijem jos u xbox materiju jer sam tek usao u ove vode.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    koristi verbatimove dvd.ove, sa njima nema problema
     
  12. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Većina tih "stručnjaka" štedi na medijima pa se tako snima na RITEK, MediaRange isl. DL medije koji se nisu pokazali zadovoljavajući kada je kvalitet u pitanju (bar za Xbox360 igre). I ako njegov Xbox čita igru, to ne znači da će i tvoj čitati.

    Najbolje ti je da provjeriš sa originalnom igrom ili verbatim backup kopijom ispravnost optičkog drive-a.
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija


    Ja ne bih nikada više u životu otišao kod tih ljudi, iz čistog razloga jer oni vrlo dobro znaju kako se ispravno radi i šta treba da se napravi. Eto vidiš i sam da nije laser u pitanju a mijenjali su ga već dva puta. To je čisto muženje para od besposličara. Čitač ti je u redu. Kupi si Ihas pržač (124-524b, kojeg isto tako naknadno moraš flešati) i isključivo prži igre sa Verbatim medijima.

    Imaš li neke starije igre ? Tipa Fifa 12 ? Možeš li njih/nju igrati normalno ?
     
  14. rajvosa1946

    rajvosa1946 Novi član

    Da ne otvaram novu temu ,gdje se u Sarajevu mogu naći Verbatim DVD-i za ihas?Znam za plus,ako ima negdje na komad.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ima i Mercatoru,oko 5 KM je komad


    Sent from my iPad using Tapatalk HD