Xeon - gdje uzeti?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vedo, Apr 9, 2008.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Pozdrav svima, ako mi ko moze dati link sa Xeon procesor benchmarcima. Isto tako, sem barico.net, gdje u Sa ima jos uzeti Quad Xeon kao i ploce koje podrzavaju 2 Quad Xeona? Hvala svima.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala puno na likovima, a ima li se kod nas jos gdje uzet sem kod Slave?
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kontaktiraj distributere NTCHS/Kim Tec/Disti

    Mada kad uzimas xeonolike varijante bolje ti je uzeti gotovi workstation od hp-a/dell-a/lenova
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala Stihi!
    Pa i mislio sam uzeti citav workstation, ne samo plocu + xeon. Slavoljub mi rece da mi on moze povaditi one hdd-ove iz njih, jer meni treba kakav 80 GB hard u njemu, nista vise, pa bi mi i to snizilo cijenu.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ima Lenovo zajebane workstation masine, odlicna garancija a vala nije ni skupo.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala, ali nisam upoznat kako ih mogu kontaktirati?
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Ima par firmi u gradu dilaju Lenovo, bivsi IBM vidi Iris Computers ako jos rade. Jaran je sebi uzeo server od Lenova, dosao ga je malo skuplje od sastavljene konfiguracije istih komponenti. Uglavnom dobijes windows, dobru garanciju , dok je masina mnogo tisa i odlican tech support.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. ming

    ming Veteran foruma

    Imtec ima lenova do mene je.

    4 way sistemi, Vedo znas li koliko je to para :D Tyan radi te ploce za AMD, vjerovatno imaju i za Intel platformu.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da Tyan nema 4-socket ploca za Intel. Za AMD ima kao sto Sulu rece (ispod $1000 su), ali opet bi mali problem bio zbaviti Socket F procove.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    definitivno se slažem da je bolje uzeti neki brand workstation nego diy grunfanje.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Meni u biti treba samo sto vise jezgri, bolje mi je uzeti proc sa 4x 2 Ghz neg 2x 3 Ghz, tako da idem na to da za lovu sto vise jezgri zbavim. Zvao sam BBS, nema momka koji je odgovoran za konsultaciju klijenata, bit ce sutra, pa cu ih sutra zvati, odnosno jos bolje, otici do njih, pa fino sve razmotriti.
     
  15. GW

    GW Moderator

  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, tako sam nesta i mislio, jer 3Ds Max i V-Ray imaju u sebi ugraden "backburner" i "distribuited rendering", tako da bi ovaj moj Quad sa 8800GT i dalje koristio za modeliranje, a ostale masine za sami rendering. Sad nesta kontam, mozda sloziti par obicnih Quadova sa integrisanom grafom i gigom rama i njih koristiti kao render node. Morat cu dobro odvagat sta mi se vise isplati. Samo jos jedno pitanje:
    Npr. C2Q na recimo 2.4 Ghz, da li sporiji od Xeona na 2.4 Ghz ili je to isto?
    Ovaj moj quad renda jedan frame eksterijera jednog objekta 9 min i 31 sec, a meni treba 2.000 frameova samo za eksterijer (znaci oko 13 - 14 dana non-stop renderinga) + oko 3500 frameova za enterijer :(
     
  17. GW

    GW Moderator

    To ti je najjeftinije rješenje. Sve što ti treba je malo prostora i možeš sastaviti nekoliko dedicated mašina koje će se znojiti 24/7 dok ti radiš nešto drugo na svom kompu. Workstationi, xeoni, fb-dimm memorija je više za firme koje si to mogu priuštiti.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Xeon i c2d bi trebali da budu ista stvar, samo Xeon ima podrsku za vise procesora.
     
  19. GW

    GW Moderator

    I ima više cache-a (zavisno od modela).
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Razmisli i o novim Phenomima (9x50), jeftinije ces proci, a i ploce su jeftinije nego za intela.