Xeon - gdje uzeti?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vedo, Apr 9, 2008.

  1. ming

    ming Veteran foruma


    Naravno, od modela do modela. Takt na takt sa isto kesa, iste performanse.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Q6600 - 455 KM
    1GB ram - 45 KM
    ploca INTEL BLKDG31PR (integrisana grafa) - 150 KM
    Napajanje - Chief 400W - 90KM
    Kuciste no name - 50 KM
    HDD Maxtor 160GB - 90Km (da mi je naci i neki od 80GB al da manje kosta ili jos manje, jer mi stvarno ne treba vise od 30 GB, samo da opalim Win + 3ds max.
    Tast & mish - 20KM
    Znaci, sve skupa 900KM.

    Pa super, kod Slave je najjeftiniji dual Quad Xeon (8 jezgri) 3.850KM, za tu lovu mogu skoro 4 x Quad (16 jezgri) uzeti.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Mozes li ih kako u mrezu uvezati pa da svi rendaju jednu scenu?
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Mogu, to i planiram, to podrzava 3ds max bez ikakvih dodatnih plugina/programa. Dodje dobar help file uz 3ds max kako to napraviti, nisam nikad to radio, al valjda nece biti prezahebano. Ustvari, pokusao sam jednom na Ekonomiji, vec su povezani 20 komada P4 Dual Core sa 1GB rama, ali nesta nije htjelo proraditi, doduse, i ja se nisam sjetio pogledati u Help fileu detaljna upustva
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    samo računaj i na gigabitni switch za tu cijelu igru.
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  7. GW

    GW Moderator

    Obavezno gigabitna mreža za ovo treba.
     
  8. artemis

    artemis Komšija

  9. Vedo

    Vedo Moderator

    koja i how much? :D
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Svaka integruša je sada gigabitna.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Sad sam pricao sa jednim likom(stranac je, radi na mrezama neke velike firme u Holandiji), kaze da mi je dzaba 50 Quadova ako mi je switch za ku*ac, kaze da ne moze valjat onaj koji kosta oko 100 kmica, javit ce mi veceras koji je bas dobar.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    to znamo, ali pričamo o switchevima.
     
  13. GW

    GW Moderator

    Jeftini switchevi jednostavno nemaju propusnosti za velike mreže zato što koriste spor hardver. Tebi je to nabitno jer nećeš umrežavati puno računara, ali neovisno nemoj kupovati najjeftiniji switch koji možeš naći. Ako hoćeš jeftini switch, onda kupi switch sa više portova nego što ti treba.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze li do 200 KM kakav kvaliteta switch?
     
  15. GW

    GW Moderator

    Ne bih ti znao reći. Ako možeš naći neki cisco bilo bi super. Mada za te pare teško. Samo nemoj uzimati trendnet. Netgear, d-link, digitus. Osim ako neko ima loše iskustvo sa ove 3 firme.
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Cekaj ako ces farmu uzeti
    uzmes externu optiku 8 portni kvm, imas 80gb za naci u sa
    400w cheef ti ne treba ako nema dodatnih potroshaca (izvuce te i bolja 300w).
    Uzmi policu i naslazi ...
    Eh da gigabitni switch ... dlink i asus su nekako best buy trenutno
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    uh jbte, nisam ni znao da to moze :S. Znaci, ne moram za svaki zbavljat mish & tastaturu & monitor? :) Nema dodatnih potrosaca sem Quada, smijem li quad stavit na 400W Codegen (CODEGEN 6215-CA 400W, 56KM kuciste sa napojnom)?
     

    Attached Files:

  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma jok, nemoj biti lud.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    ne teško nego nikako... i za 3 x te pare pošto su vani 8portni 1gbit catalysti od 400$ na dalje.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    evo odgovorio mi je ovaj pRo:

    "For small & medium enterprises: the "lower" end 3Com or HP (price range €100 - €400 for 8 port switches). HP ProCurve 2100 series are good ones and aren't to expensive. They are mostly unmanaged (you can't do remote logins to check performance / do maintenance) but you probably don't need that at this point anyway. If looking for a very cheap and fairly good 8 port switch, check out the 3Com 8 port OfficeConnect GigaBit switches. You can get them for €90. Not quite as good as the HP ProCurves but still pretty stable!"

    "I would suggest looking for the Belkin or LevelOne KVM switches (we mainly use HP KVMs but they are simply too expensive). They are cheap and you can stack some models of them. So if you get more computers you just buy another KVM switch, plug it into the existing KVM switch and you have more computers you can control from the same one set of keyboard/video/mouse you already have."