XFX će prodavati ATI kartice od sljedeće godine

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Dec 13, 2008.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: http://www.hardwarebase.net/novosti.php ... st_id=1035
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sad znam da se zemlja vrti, a ATI is back!

    Cim ovakvi zadrti Nvidia partneri idu i na ATI-ja, jasno je o cemu je rijec.
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Jos samo EVGA ostala meni se cini. :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima i Leadtek, BFG, Sparkle...nije da ih nema. :D
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Uh, zaboravio sam na njih... :mrgreen: Tu je i Zotac.

    Uglavnom, EVGA je ekskluzivni partner sa najvise prodanih Nvidia kartica, zatim XFX. Mislim da najvise prodaju Palit i Asus, ali oni dilaju i ATI-ja.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Pa Zotac je u vlasnistvu PC Partnera koji je opet u dealu sa Sapphireom :)
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ova vijest me nije iznenadila :)

    kada je objavljena vijest da Gainward pocinje sa ATI-range proizvodima, pretpostavljao sam da ce i drugi poceti :)

    RED FACTIOOON ((-:
     
  8. Esh

    Esh HWB

    Palit je u medjuvremenu postao vlasnik Gainwarda (i umirajuceg Xpert Vision branda) pa je bilo logicno da se i pod GW-om prodaju oba branda, ATI i NV.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Zvanicna potvrda:

     
  10. pac

    pac Komšija

    Sto se tice ovih proizvodjaca, dali su neki kvalitetniji od drugih ili je to sve tu negdje?
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    XFX je poznat po garanciji u Sjevernoj Americi, koja se prenosi i na sljedeceg vlasnika kartice (ako prodas svoju karticu, i ovaj sto kupi od tebe ima garanciju kod proizvodjaca), te garanciji za voltModdere - svi koji modifikuju kartice vModom, imaju pravo na ostvarivanje garancije. Inace, u ostatku svijeta XFX je kao i svi ostali, jedino se istice XXX sufiksom za OC kartice i vrlo agresivnim marketingom (ko prati IT sajmove, primjetit' ce da su na XFX standu uvijek dobre koke :p ). Dok god se koriste referentne kartice - sve su iste po performansama, razlikuju se po bundleu i korisnickoj podrsci. Proizvodjaci koji zele dodatne poene medju advanced user populacijom obicno daju i nereferentne sisteme hladjenja, a ponekad i modifikovani PCB. Tu su naravno i OC verzije kartica.