1. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Uhh...dakle ova graficka bi trebala zamijeniti E-VGA 7950 GX2. Zanima me isplati li se uzeti nju za nekih 450 KM sa PDV-om, ili da se trazi neka druga za iste novce, moze cijena i malo odskakati od navedene .

    Memory Clock:
    1.8 GHz
    Dual Link DVI - Supporting digital output up to 2560x1600:
    Yes (Dual)
    Clock rate:
    600 MHz
    Chipset:
    GeForce 8800 GT
    Memory:
    512 MB
    Bus Type:
    PCI-E 2.0
    Memory Type:
    DDR3
    Memory Bus:
    256-bit
    Highlighted Features:
    SLI ready , HDCP Ready , Dual DVI Out , RoHS , Vista , TV Out , HDTV ready
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Reci burazeru da se strpi do sljedece generacije.
     
  3. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Mah... ko ce to njemu dokazati...

    edit : i koje su to uopste sljedece generacije ?
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    ATi R700, nVidia GT200. Trebale bi bit na trzistu negdje u junu, a prema najavama razvaljuju ove dosadasnje. No razvaljivale ili ne, sigurno mu je bolje da saceka next-generation, nego da se sa 8800GT igra 2 mjeseca i onda place sto nije kupio bolju. :smt003
     
  5. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    7950GX2 je bila top karta iz serije 7,tako da mislim da moze ta grafa da tjera vecinu igara i dan danas na full,eventualno u Crysis-u bi se trebali izvrsiti neki kompromisi,mada i on bi trebao da ide fino na 1280x1024 sve na high bez AA. Ovo naravno vazi da ima i procesor koji moze da je prati,neki recimo c2d ili X2 5000+ minimum. negdje sam na netu nasao neku listu gdje je 7950gx2 odmah iza 8800gts 320mb,sto znaci jos uvjek jako dobra karta... ako bi mogao da je dobro proda,pa da predje na 8800gt onda ok,ali ne znam koliko love moze uzeti za tu kartu... ne isplati se davati puno para za prelazak na 8800GT.
     
  6. metallac

    metallac Aktivista

    Dobro kažeš ne vidim razloga sada dati 500km za nešto što nije toliko bolje (s obzirom koliko košta)....
    Nego sačekaj ljeto i kupi jedino ako se bojiš da će pare "ispariti" do ljeta e onda kupuj :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nek on prvo vidi koliko moze dobit za tu 7950GX2. 8800GT brise pod s njom (cak i moja 3850 256MB brise pod s njom), a nova generacija Nvidia kartica ce biti tek nesto sitno brza od aktualnih.

    Razmisli i o 9600GT, jer je cca 330KM, a ohoho je brza od te 7950GX2.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa nije valjda neki nestrpljivi tinejdzer u pitanju?
    ko sto Stevie rece, nek uzima 9600GT, nece biti preveliki hendikep u dzepu kad se pojavi nova generacija...
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Riddick mu je buraz, onaj takticki FPS igrac :lol:
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    /\
    fakat? uuu to nisam znao. onda trk po 8800GTS. :lol:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I to onu sa 1GB meme. :mrgreen:
     
  12. Riddick

    Riddick Aktivista

    Kao sto rekose neka uzme 9600GT 512MB. Moderacija cool down, cool down...
     
  13. mahalas

    mahalas Novi član

    Sto bezze vezete suhu ljudima, ccc... :mrgreen: Taman kontam uzmem ovu 8800gts i miran barem godinu za nove igrice, a vi odmah 2 mjeseca i nece to valjati :lol:
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Citaj malo bolje mahalas, nema nista gore nego citanje zadnja dva posta od citave teme. Niko nije rekao da je los izbor 8800 serija nego treba sacekati i uzeti dosta bolje za istu lovu. I sredi te postove, glupi postovi + ocajna pismenost, vjeruj mi losa kombinacija.
     
  15. mahalas

    mahalas Novi član

    Ma to je bilo samo da se nasalim malo, apsolutno nije bilo nikakve namjere da se nesto nekome prigovori. U IT sam dovoljno dugo da znam kako brzo se tehnologija mjenja, i tako kad bi se cekalo uvijek nesto novo i bolje nikada se ne bi kupovalo, zar ne?
    Nadam da sam popravio smisao i pismenost posta :smt023. Ako ne uvijek se moze raditi na usavrsavanju korespondencije.
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sve je to OK...ali ako znas da ce za mjesec dana izaci duplo bolje za iste pare.
    Mislim...tada se isplati malo sacekati.
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Riddick nema uopste veze sa mojim krvnim srodstvom.

    Sto neko gore spomenu da ona graficka gura nove igre dobro, je sasvim netacno, graficka mi se nije sviđala po performansama ni onda kada je tek uzeta ( osvojena ).

    Ako bude i dalje navaljivao, onda ce biti ta 9600 GT. Hvala na pomoci.
     
  18. metallac

    metallac Aktivista

    Pa ne može se po tome gledati-znate kako to stari sve i da sačeka tu "bržu" karticu opet će za nekolika mjeseca još brža i tako u krug :mrgreen:
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Nisi skontao sta hocu reci.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nece izaci duplo bolje za iste pare, ali ce izac 20% bolje za iste pare. Nekom je to vrijedno cekanja, nekom nije.