1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Zezancija na stranu ali, telefon jos uvijek ne moze posmrditi aparatu.

    Kada gledas testove komparacija, covjek bi rekao bara bara ali uzivo, ni blizu.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    I ne treba, ali telefon je tu, a aparat se nosi samo kad se planira nešto slikati... Tako da je lijepo kad I telefon ima finu kameru...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Samo proslogodisnji sd720, cak i a72 koristi isti cpu.



    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    A52 5G dolazi sa SD750 procesorom i 120hz ekranom, u odnosu na A52 4G koji je sa SD720 i 90hz ekranom, razlika je i u cijeni tako da treba provjeriti koji su kod nas dostupni.
    A72 5G jos nije izasao, ima samo 4G model koji je slabiji sa SD720.

    Odosmo u offtopic na ovoj temi
     
    Last edited: Apr 9, 2021
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    To možda ko igra igre, za normalan rad svako CPU danas je adekvatan

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Fazon je sto kada platis telefon 800 KM,hoces i chip da leti.
    A52 je nekako najbolje zaokruzen

    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba sacekati Poco F3 i X3 Pro, ovisno o cijenama kod nas mozda budu bolji izbor.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    P: Asus RT-AX92U wireless router
    https://r.tapatalk.com/shareLink/to...ss-router.36051/&share_type=t&link_source=app

    Ne mogu da ne spomenem kad se vec pricalo o routeru. Bas u vrijeme kad je router poceo da me zanima kolega dobrocinitelj @heroic izbaci oglas da prodaje router.

    Ovaj Asus je prica za sebe. I prosli asus je bio masina al ovo je neka druga dimenzija. Stabilnost,brzina,domet sve je top. Cak mi mobitel osjetno brze radi. Tapatalk koje je onace sporiji nego web sad radi odlicno. Ne znam jel se to slucajno potrefilo sa neki tapatalk unapredjemjem al uglavnom ja osjetim napredak.

    Uglavnom svakom bi pozelio ovakav uredjaj u kuci :)



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    dams82, Picoooka, Vedo and 2 others like this.
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    I ja sam se ponovio sa Asus routerom prije dva mjeseca. Asus RT-AX88U, dva TV, tri iPada, tri telefona, PC, lapash, tri konzole. Odlicno drzi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    dino73n likes this.
  11. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Može li taj Xiaomi router 4a ili 4c izvuci više od obicnog bhtelecom routera što trpaju?

    Vdsl mi je modem kod telecoma.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moze ti povecati domet, a ubrzati konekciju tipa da poveca download i upload, to ne moze.
     
    Eldorado likes this.
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da...sada imaju bukvalno 2-3 ista modela,sa po 1-2 promijenjene stvari .
    Ono sto je meni dobro kod xiaomija,je da koji god model da uzmes,dobijes dobre specifikacije za ulozeni novac i onda to sto imaju milion modela vise nije moj problem...bukvalno imas kao neku slagalicu...svatis na papir 4-5 modela i odaberes onaj koji najvise odgovara tebi :D

    Samo realno ne vidim potrebu zaovolikim stancanjem...posebno jer su ocito poceli kaskati na softwareskom planu a software im je na svim telefonima i ako tu uprskaju,biti ce vecih problema a oni nece stici ispravljati bugove (ne stizu ni sada )

    btw.evo sada imam u ruci samsung a50 iz 2019. godine i evo upravo uradio update na android 11 i one UI 3.1 :D

    Xiaomi ovo ne moze,bez da utrostruci softwareski tim :D
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljudi koji su geekovi gledaju CPU i gluposti a situacija je obrnuta. Software je glavni. Zato je Apple ubio, stvar radi. Nije da im chipset ne valja ali sistem je daleko bolji.

    Juče šupkam od druga note 9 pro, meni nikako ne leži, kamera je odlična ali kada se gcam instalira, ova njihova ubija bojama


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Apple je daleko veca i ozbiljnija firma, dosta su duze u ovom poslu, ne moze se to porediti. Kod mene je evo Redmi Note 5 AI, android 10, MIUI 12, nemam nikakvih problema, nikad nije zastopao i sl. al eto planiram uskoro da mijenjam cisto iz dosade. Stancaju telefone samo da zauzmu sto veci udio u trzistu, softwer ce peglati usput kao i ostali.
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ma ja volim xiaomi i nekako sam se navikao...opet cu se vratiti na xiaomi,nakon ovog malog izleta sa samsungom...mada ovaj model samsunga (ne koristim A50) ima flagship chipset i leti,ne mogu mu naci manu ali eto stvar navike na xiaomi i njihov miui...mada ni ovom one ui nista ne fali.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Najjači su mi uleti sa Apple-om na ovu temu.

    Iskreno, i štancanje modela ima prednosti jer možeš uvijek naći šta ti odgovara. I ako ti nešto ne treba od featurea, a diže cijenu, uzmeš drugi model. Kod Apple i Samsunga na koje se stalno vraćate nemaš tu opciju. Npr. Ako hoćeš ili nećeš 120Hz display, oni će odlučiti o tome, nemaš izbora, osim ako nećeš da napraviš trade off na nečemu drugom ili izabereš totalno drugačiji telefon.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa miui je počeo kao kuhani rom na Androidu, počeli su još od cupcake-a ja ga koristio :)
    Kasnije tek počeli proizvoditi telefone.
    U pravu si, treba poraditi sa čistim Androidom, koji je miljama ispred.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ne treba nikome cisti android...meni je on bezveze.
    Miui je odlican,samo da se brze peglaju bugovi i to je to.
    Ja nemam nikakve zamjerke na miui,cak volim sto ima milion nekih podesacanja i tako to a kome se ne da cackati,koristi defaultne postavke i to je to

    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.