1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Xiaomi je po tom pitanju napravio fantastičan posao sa Mi A3...

    ...NOT!
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uvijek imaju custom romovi.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ništa to, ili radi 'out-of-the-box' ili ne radi.
     
  4. dams82

    dams82 Komšija

    Ko o čemu ti o čistom Androidu
    Vidiš da polako izumire, isto kao i mali telefoni, zbog nekolicine ljubitelja se ne isplati proizvoditi... Sve neke stvari koje ne gotivi većina izumiru... Činjenica je da je u zadnje vrijeme miui imao dosta bugova, ali u globalu je jako dobro zamišljen i prolazi kod raje. Prilično je jednostavan, funkcionalan i nadograđuju se i stariji modeli kao npr RN5 Ai koji super radi na miui 12... Mislim da nam je xiaomi osim dobrih cijena svojih uređaja pomogao da se i drugi probude kao npr Samsung koji u zadnje vrijeme pravi uređaje koji su realna konkurencija (mislim na A seriju), kad se sjetim samo kakvo su smeće bili ona J serija...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne izumire vanilla android zbog toga što nema ljudi što ga hoće. Svaki brend stavi neki svoj touch na sistem iz više razloga a najviše da ne bude isto, onda se Samsung i Xiaomi ne bi ni razlikovali. Sada je otišlo dalje da svi imaju svoje servise i ti skinovi nikad nisu bili teži, onda dođu i bugovi.
    Meni kao useru koji koristi Viber, Tapatalk i telefon, nemam ni FB instaliran, što jednostavnije to bolje.
    To da je Xiaomi pogurao tržište da i drugi budu konkurentni u budget segmentu definitivno.
    I generalno super, neka xiaomija, šta god naprave bude super specifikacija sa još boljom cijenom.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Umire zato sto najmanje featurea ima.

    Zato je i Google napravio Pixel liniju u kojoj dodaje neke featurea. Nema ni kod njih vise vanilla androida sto je bilo sa Nexusima.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da se Google posveti telefonima bila bi tu druga priča, za sada im odgovara ovako.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izgleda da ce se posvetiti vise telefonima obzirom da idu na proizvodnju vlastitog cipseta.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    MIUI 12.5 obecava, navodno brzi, sa manjom potrosnjom baterije i manje sistemskih app u odnosu na konkurenciju, vidjet cemo
    https://www.gizmochina.com/2020/12/28/miui-12-5-announced-new-features-rollout-supported-devices/
    [​IMG]
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    to zaista moze bit istina
    ko god je obrisao njihove apps na nekom telefonu od 3gb ili 4gb rama zna koliko bolje telefon radi lol
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja gledaj iPhone kopije ikona, da gore ne piše šta je šta ne bi pogodio :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    A jbte ko to jos gleda,kada se to sve moze mijenjati :D
    Jbte ikone
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    znal se cjena ovog novog ultra kod nas ocel biti ?
    neko neke info ?
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nesto najdebilnije sto su poceli svi koristiti isti shape.

    Ja bas imam poteskoca da nadjem neku app, kako je lijepo bilo prije kad je svaka ikonica imala svoj shape, lakse se nadje.

    Recimo iPhone jedno vrijeme dok sam nosao, vazda mjesao whatsapp i imessage, pa evo inl sad na androidu, napatim se dok ubodem playstore, maps i photos.

    Mozda sam ja jedini s ovim problemom,sta znam.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Grupises sve google apps u folder i stavis ga negdje pri ruci i neces traziti .Ja koristim ono listanje udesno umjesto app drawer i imam odmah u prvom redu 2-3 foldera sa grupisanim aplikacijama i sve je pri ruci.

    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Koristim lawnchair launcher, ne vjerujem da moze grupisanje. A i to mi je onda dupli klik.

    To sam koristio za bloatware da sklonim.


    Aplikacije koje cesto koristim su mi na homescreenu i na vrhu appdrawera.

    Ali onda mi nastaje problem kad hocu ove aplikacije koje ne koristim cesto, znaci pogubim se.

    Neki dan vibera nisam mogao naci morao ga otvoriti preko playastorea, toliko mi se to sve stopi.



    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa i ne gledam ikonu, gledam tekst :D
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Danas htjedoh pazariti Mi 11 lite 5G, barem je prodavac naveo da je taj model, medjutim ispostavilo se da je 4G, sa slabijim cipsetom.
    I sverceri su pogubljeni sa Xiaomijem i zilion modela koje imaju. :)
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hah ja koristim defaultne lancere ali sebi poredam glavne app na home,pa onda one ostale isto koje koristim na drugu stranicu,google apps stavim u folder,ms apps isto tako i jos bude jedan folder one defaultne aplikacije od proizvodjaca,i onda ne lutam po telefonu,jer u suprotnom bas ta app koja ti brzo zatreba,ne mozes je naci.
    Zato i ne koristim app drawer,jer su sve app razbacane i tesko je naci


    Sent from my SM-G770F using Tapatalk
     
  20. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    I ja sam probao niz launchera, al sam ostao pri defaultu. Npr nova launcher meni nece da prikaze ispravno broj notifikacija ako ih ima vise prikaze da ima samo jedna iako imam prime i postavio sam na brojeve. Nego da pitam, je li dobio Redmi Note 5 AI Android 10, vidim na netu da pise da nece dobiti?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk