1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tetka ima iPad pro onaj manji što nema 120hz ekran, kod mene onaj veliki što ima i prvi put da vidim razliku, kao drugi uređaj.
    Na telefonima kad god sam šupkao ove izložbene meni isto kao na mom, valjda kada je veliki ekran više dođe do izražaja.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Uzeo ja nedavno Poco F3 koji ima 120hz i jaran iPad Air ovaj bez bezela.

    Tacno se primjeti refresh rate, ko da vidim one pixele sto zaostaju kad scrollam.

    Ne znam stvarno kako neki ljudi ne primjete skok sa 60hz na 120hz, a neki su govorili ovde cini mi se kako im nema nikakve razlike.

    Tako da se slazem sa Pepperom. Nikad vise nista ispod 120hz.
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Ja kad sam uzeo ovaj mob bilo mi 90hz po defaultu I igrica koju povremeno igram treperi, trza slika, ja se iznervirao, stavim na 60hz i sve ok...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne vidimo svi isto. Ja sam generalno ćorav pa mi svejedno, posebno na mobu kad ga koristim samo za poruke i aplikacije u kojima nema skrolanja.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Ajdin87 and dams82 like this.
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imam MI 11 Lite 90Hz i Boga mi barem za moje oci tecniji scroll ima moj iP 11 sa 60Hz.

    BTW vid 20/20 tako da nisam corav :D
     
    Sena likes this.
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nekome sama ikona jabuke daje nevidjene performanse :D
     
    Ajdin87 and DSA like this.
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Došao MIUI V12.5.1 na Redmi 9
    Fino izgleda.
    Jebo Vas 120 hz, ja vidim ogromnu razliku IPS vs AMOLED.
    Samo bi amoled ekrane kupovao. Ovaj IPS ne vidiš ništa kad malo sunca sija.
     
    Last edited: Sep 13, 2021
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    240 Hz rulz.
    Sala ofc, ali slazem se sa kingom, Xr a kamoli iPad Pro, tecniji su od par 120 Hz telefona koje sam doduse samo na par minuta probavao.
     
    Last edited: Sep 13, 2021
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Stigao telefon sa servisa, u medju vremenu stigao 12.5.3. Na prvu sve ok medjutim, kada neko zove, bude onaj dijalog za javljanje pri vrhu sa dva dugmeta. Ovako:

    [​IMG]

    Kako vratiti na stari sistem ?

    [​IMG]

    Ne bude nista upaljeno ili da koristim neku aplikaciju vec mi prvosestra kaze da se promjenilo kad danas nakon sto sam uzeo telefon vidim da je i kod mene.
     
  10. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Koliko znam Xiaomi za EU tržište koristi Google Dialer (prva slika); samo na Xiaomi.EU ili na kineskoj verziji softvera dođe njihov dialer (druga slika). Tu ti nema pomoći, makar ja nisam uspio naći apk da radi kako spada.
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    Zar nije ova razlika kada zvoni na otkljucanom i zakljucanom telefonu.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene je EU i bila je ova donja. Sada je nakon novog updatea i meni i sestri na Redmi 9, ova prva slika.

    ming
    Baš to. Ali ova prva slika nije nikad' bila jos od MIUI 11 i Androida 10. Ovo je novo. Ali je jesam znao vidjeti na samsungu kada neko zove u toku dok koristim telefon.

    Nije tolika frka samo je bas nezgodno javljat se jednom rukom.
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Isto i kod mene nakon zadnjeg apdejta, ne obracam puno paznju na to. Meni i godi vise ovako jer kad koristim telefon ne zelim da mi dolazni poziv prekrije cijeli ekran.
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Meni je 12.5.3 pa nije tako kao na prvoj.Mozda ti nije zakljucan?Btw za onaj problem sa zvanjem hitnih brojeva sam skontao da se moze nazvati preko sim toolkit-a

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Kod mene je zakljucan isto kao i prije, sa otiskom prsta i patternom. Hajd' nije neki belaj. Mislio sam da ima opcija da se promjeni.
     
  16. Picoooka

    Picoooka Aktivista

    Upravo dobio :)

    [​IMG]

    Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 25, 2021
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam na 12.5.5 vec neko vrijeme a taj me Enhanced preskocio.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Je li istina da su na 12.5 verziji izbacili dual apps iz sistema?
    Negdje sam citao...ko ce znati,mozda i ovdje

    Sent from my Mi 10T Lite using Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nisu izbacili[​IMG]

    Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
     
    zippoo likes this.
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima li nacina da se poveca brightness za AOD? Ili da se povecaju ikonice netifikacija, mozda kroz developer opcije ? Priguseno mi svjetlo u sobi i jedva vidim AOD. Ok vidim sat, i to je to. Znam da na samsungu ima psoeban brightness ali ga ne vidim na xiaomiu.


    MIUI 12.5.4