1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    meni je MIUI odlican,nije cisti android ali sve dodatke koje ima su korisni i bez reklama
    na cistom androidu bi za sve te dodatne stvari morao skidati aplikacije,koje su pune reklama ako ne platis
    takodjer ROM nije tezak i ne opterecuje telefon,u pozadini nema stvari koje trose bateriju i meni je to bitno
    za sada,ja necu nista mijenjati...a miui 10 ce svakako donijeti promjene u dizajnu,pa ce i to biti osvjezenje
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    https://forum.xda-developers.com/redmi-note-5/development/rom-resurrection-remix-v6-0-0-t3786221

    Ovaj je najpopularniji. Znači čisti android sa par ekstenzija koje su stvarno korisne. Ja koristim aosp extended ima ga i za 5 plus, super stabilan i brz, prezadovoljan sam. Imaš i taj dots ili tako nekako, i on je dobar, nećeš fulati koji god da staviš.
     
  3. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Preko noći definitivno manje vuče, za ostale stvari je teško prpcijeniti, svako koristi telefon malo drugačije a ja miui nisam stigao niti testirati, znam samo da sam preko noći gubio 4% a sa romom 1-2.

    Taj screen je sa romom testirao da vidim koliko može i nisam više nikad napunio do kraja i ispraznio, meni bitno samo da nemam drain veliki. [​IMG]
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @Haker pa fin rezultat.Ovaj rom sam i htio da probam.Ma pegla mi se bilo zajeb sa onim bankovnim aplikacijama.Svaki put moram .ail slati za novi kod.Mislim da se ljudima povraca kad vide mail od mene :).I btw sa titanium backupom ne rade ove bankovne tj mora se opet ponovo aktivacija uraditi.
    Vidj3cu kad budem imao vremena da nabacim.Jbg nemam sad vremena ni za sebe.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Brat ima 8.1 na svom Note 5, pa sam mislio da je valjda i za taj izasao.
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ako rikne Xiaomi mozemo i forum ugasiti :D



    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    Kuku lele valja vam preci na Huawei, Nokiu, Meizu, Oppo, Lenovo, Motorolu :D
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma svakako se možeš igrati sa custom romovima i kelnerima.

    Enise, promjeni naziv foruma u Xiaomi :p
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Malo mi je čudno 32gb verzija ima ustvari oko 17gb slobodne memorije.. baš mi nešto puno da sistem uzima pola od toga?

    Msm svejedno, ima podrška sd.. vjerovatno bloatware 5-6gb.
     
    Last edited: Jul 4, 2018
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemoguce da je tako malo, trebalo bi biti preko 20GB. Na 64GB modelu je 56 GB slobodno.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Zato sam ja i uzeo 64, prosli mob mi je bio 32 pa na kraju zna zafalit kad se nakupi svega. I meni je sad free 48 od 64, tj. fali tih 16 kao kod tebe. Ne znam nakon prvog paljenja koliko je bilo ali sumnjam da sam ga natrpao puno aplikacijama.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma piše avaliable 17.20GB od 23.38GB.. a instalirane osnovne aplikacije i bloatware.

    Ma htio sam i ja 4/64 pogotovo zbog ram memorije ali, nije ga bilo u crnoj boji.

    Koliko ram memorije je dostupno na 4/64?
     
  16. Ninja

    Ninja Komšija

    Je l' ovo tema samo za telefone? Ja sam zbavio neki Xiaomi sitnica (IP kamera/zigbee hub, senzor pokreta, senzor temperature, WiFi router, WiFi repeater). Sve odlicni uredjaji. ali je softver govno nevidjeno. Ovaj router je beton, a interfejs je visejezicni - biras izmedju simplified Chinese, traditional Chinese i traditional Taiwanese. Ali snaso sam se.
    https://www.gearbest.com/wireless-routers/pp_642436.html?wid=1433363
     
    zoi likes this.
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Nije, slobodno postaj sve vezano za Xiaomi, dobro će doći sigurno nekome uvid u ostale uređaje koje imaju.
     
  18. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Za one koji ne znaju postoji tutorijal kako da se aktivira camera2API a zatim instalira gcam bez root-anja telefona a pri tome zadrzi mogucnost regularanog OTA update-a. A generalno su slike sa gcam kvalitetnije a prije svega detaljnije. U nekim situacijama stock camera daje malo kvalitetnije slike u HDR modu ali samo po pitanju prikaza tamnijih dijelova ali u globalu je slika sa gcam bolja.
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa daj nam link za taj tutorial.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Citao sam da se preko gcam moze snimati i u 4K samo sto se kamera zagrijava tada. Pa neka neko proba i javi.