YouTube "This video is not available in your country."

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Riddick, May 29, 2009.

  1. Riddick

    Riddick Aktivista

    Kad hocu da pogledam neki muzicki spot sa sajta YouTube sve cesce nailazim na poruku sa tekstom: "This video is not available in your country."!! Znam da je YouTube u gubitcima... i donekle mogu razumjeti sa muzickim spotovima iz Amerike..., al nikako ne mogu iz Rumunije (stariji znaju zasto)... :shock: BTW prije neki dan sam htio da pogledam video klip sa Norveskog sajta i doceka me poruka na eng. u smislu: "Sumnjamo da ste iz Bosne i Hercegovine i zato ovaj video ne mozete pogledati." WTF? :roll: Fakat sta smo mi to postali, zemlja treceg ili "cetvrtog" reda?

    P.S. do "jucer" sam skoro sve te video spotove normalno gledao!
     
  2. kAcA

    kAcA Aktivista

    Isto pitanje sam i ja htio da postavim, ova poruka se javlja sve cesce. Ali posto se u vecini slucajeva javlja samo na muzickim spotovima i ne predstavlja neki veliki problem (barem za mene)
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Pretpostavljam da se radi o marketingu, odnosno reklamama koje su placene za odredjeno trziste te su tako i spotovi koji imaju odredjeni copyright pokriveni time.
     
  4. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Proxy? :lol:
    Problem rijesen.
     
  5. Riddick

    Riddick Aktivista

    Ove tri rijeci mi ne znace nista, a koja vise bi mozda rijesila problem :wink:
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa nadji sebi proxy server i idi preko njega na sajt. Imas hiljade proxy servisa, treba ti 5 min da nadjes koji radi tebi posao i to je to.
     
  7. apdejt

    apdejt Overclocker

    bypass web - http://webproxiez.com/
    a sve vise stranica nije dostupno za nasu zemlju ne znam zbog cega, to sam primjetio na stumblu, ne tako cesto ali ipak zna naletiti poruka tipa "not available in Bosnia / Herzegovina"
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ako ti ne smeta da čekaš 60min. za petominutni video.
     
  9. FearLess

    FearLess Aktivista

  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da, ako si dovoljno nesposoban da nadjes dobar proxy.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nije to samo kod nas, kao sto Enis rece vjerovatno je do marketninga, ista stvar se desava i u Austriji i Njemackoj...
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma trazite na gugl video.. sve ima sto i na youtube.. ok.. mozda ne bas sve ali eto.
     
  13. Riddick

    Riddick Aktivista

    Pa necemo se valjda sad prepucavati :? BTW proxy serveri donekle pomognu.


    Ako je tako vec mi je lakse :D A sad, dok jos mogu, idem skidati sve spotove sto me intresuju.

    P.S. Trazeci jedan rumunski video spot (onaj sto nisam mogao pregledati na YouTube) "nabasam" na OVAJ KLIP :smt005
     
  14. FearLess

    FearLess Aktivista

    u 90% slucajeva kad video nije dostpuan onda nije dostupan svima van SAD-a.
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ti nađi dobar proxy i pokaži mi da sam nesposoban.
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    google ti je frend.......
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nisam mislio licno na tebe a ne pada mi na pamet da trazim za nekoga. A prati savjet od mujke i ne mozes fuliti. Koristim par proxija i nemam nikakvih problema sa ucitavanjem yt-a.
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nedeavno sam skino programčić koji sve to sam odradi. Nisi ni pogledao a pametuješ.
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Au jeste navalili, ukopaste me (pogotovo ovaj sa google ti je frend komentarom) :lol:
    Sve proxye koje sam dosad koristio su bili nevjerovatno spori, osim Tora s kojim sam samo jednom uspio (oko 15min. finog surfanja).

    Dakle, riddick probaj tor. Što se tiče google video, većina linkova ide na youtube, pa opet isto ispadne. Alternativa je dailymotion.
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Joj sto komplikujete djaba. Rjesenje ovog problema je dato vec u 4 postu. Ak nemas pristup iz svoje zemlje nekom internet servisu normalno je da ces ga pokusati zaobici i proxy je savrsen za te stvari, a kome je mrsko sacekati malo da se video ucita mozda isti nije ni toliko bitan.