Zalman 9500

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Aug 27, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    I rest my case, zaista, zaista...
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Eto, malo pomalo, od price da je 9500 top cooler dosli smo do zakljucka da je precijenjen.

    Mission accomplished.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Audi je precjenjen al je opet top. Iako mu precjenjenost nije stala na put da bude to sto jeste :smt004 A4 je 65000, pasat je 40000, pa...nema pa :lol:
    Ko djete od 3 godine :D
     
  4. Riddick

    Riddick Aktivista

    Imam Zalman CNPS9500 LED i mislim da dobro obavlja svoj posao, a zbog svoje konstrukcije moze biti i dio zracnog tunela. Kuler nije bucan i ne koristim FanMate2 vec sam ostavio maticnoj preko ASUS QFan2 da automatski regulise broj okretaja. Meni je procesor uvjek hladniji od chipseta :lol:

    P.S. Ako ti sta znaci malo kad je hladnije s ASUS QFan2 broj okretaja kulera zna biti 0 (naravno idle) :!:
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    To si odlicno primjetio, svaka cast zaista, nisam o tome razmisljao.

    Rekoh da ga mnoga raja koriste kao pasivca, uopste mu ne dovode napon, istina na procesorima sa manjim taktovima ali 0 db je 0 db sto je za svaku pohvalu.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da nije kojim slucajem 80% danasnjih coolera tog tipa? Svaki tower cooler koji se postavi da puse prema zadnjoj strani kucista ima taj efekat.

    9500 i pasivno hladjenje? Ne ide to. Pasivno hladjenje zahtijeva jako razmaknute finove, pogledaj Scythe Ninju.
     
  7. Akradax

    Akradax Novi član

    Jel za x2 6000+ prijekopotreban neki cooler (zalman, itd.) ili moze to i sa stock coolerom koji dobiješ sa procesorom?

    Ne mislim ništa overclockati pa pitam...
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije prijeko potreban, ali stock cooler je glasan, i ako nije dobro provjetreno kuciste, nije ni nesto efikasan.
     
  9. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ali moze se donekle utisati smanjivanjem obrtaja sa fan mate-om 2