Zamjena komponenti

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by muljator, Jan 13, 2008.

  1. muljator

    muljator Novi član

    Na ovoj konfiguraciji zamijenio bih slijedeće MBO i VGA raspoloživi iznos je 2100 Kuna - 280 EURA , matična da bude dobra za klokanje što sa ovom postojećom ASRock je nemoguće.
    Trebam preporuku što uzeti.
    Operativni sustav Microsoft Windows XP Professional
    Procesor DualCore Intel Core 2 Duo E4300, 1800 MHz (9 x 200)
    ASRock 4CoreDual-VSTA (4 PCI, 1 PCI-E x16, 1 AGP, 2 DDR DIMM, 2 DDR2 DIMM, Audio, LAN)
    CRUCIAL - 2048 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)
    Grafička kartica Radeon X1650 Series (256 MB) - AGP
    Monitor Samsung SyncMaster 940MG/940MW/MagicSyncMaster
    Creative Audigy 2 platinum
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    SAPPHIRE ATI RADEON HD3850, DDR3 - 1200Kn
    Abit IP35- 900Kn
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    sto Abit jadan ne bio?? ASUSa ubodi kakvog, P5K npr.
     
  4. Ace_

    Ace_ Aktivista

    sta fali Abitu IP35?
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Svejedno Vedo... preporucio sam mu ovu abiticu jer mi je jaran ima sa FSB800 procesorom i zaista je predobra....
    FSB od preko 400MHz na ovim procesorima mozes postici.... dok dosta ploca ima FSB wall i ne mozes FSB dogurati preko nekih 340MHz
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    abit dobar :D
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    asus p5k p35 ofkorz :D Prije bi uzeo p5b 965 nego tu abiticu :)
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Može razlog selvine....malo mi ide na zivce to sto neko kaze sebi ASUS i ne gleda nista pored toga.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Procitaj forume (ukljucujuci i ovaj) pa ces skontati koliko raja ima belaja sa njima..
     
  10. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Evo ja je imam tacnije ip35-e i nemam nikakvih problema, nemojte bezze govorit da ne valja ako je sami niste imali...
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Sve je bilo u redu dok raja nisu pocela flashat bios iz wina, sto se nikad nije preporucivalo, imao je i ASUS slicnih problema...
    Sigurno je da ne postoji idealna ploca, gledaj sta ti je prihvatljivije po cijeni i onom sta ti ploca nudi svakako to zastari sve zacas, pa bio to tri put ASUS.
     
  12. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Da...čak i na stranici ABITa piše to upozorenje...
     
  13. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ma njubovi, sigutno im se neda cekat pa restartuju u pola flasha :lol:
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    imam i ja abit IP35, radi ko doxa, imo sam dosta abitica prije njih, sve rade ko doxa... FSB ide na 500 MHz sa kingmax shrot memorijom :)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    super što ide na 500mhz, ali to nažalost nije mjerilo dobre ploče, a abit dobru i kompletnu ploču vidio nije od svojih zlatnih dana.
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    NF7-s naravno :wink: ali je na dobrom putu da je vidi sa IP35 serijom pogotovo PRO. Ali najvise poroblema je bilo sa hebenim flashanjem biosa.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    da... osim samog biosa, layouta, debilnih sata/ide drivera i tako dalje.