Zaostali za napredne, za ostale - sasvim dobri!

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by syss, Apr 6, 2005.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    ma sve super, ali di baš giga diska u tom lapu. kolko linux zauzima diska?
     
  2. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Tako piše, ne znam koliko linux zauzima, ali da nije onaj linux što ide sa CD-a? U orginalnoj vijesti nije se spominjalo ništa o tome.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    imas dosta onih mini linux distribucija, pa vjerujem da je za cijenu i to "ok"..
     
  4. GV

    GV Komšija

    Ne znam koje će priključke imati (USB i sl) ali lako će biti dodati vanjski HD za stoju. Samo meni se čini da će taj komp biti kod nas jedno pet glava mara.
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Bit će skuplji, ovdje svi žele biti profiteri.
     
  6. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ne znam šta bih ja rekao, vjerovatno bi bilo dobro za mog jarana koji se meni hvali nekojdan u školi: "Evo otvorili dole na Kraljevcu internet klub i igram se ja stalno, naučio sam kako ući u igricu al' kako započet' utrku još nisam naučio"... Možda ispadne cool stvarka, al' sigurno ga neće kupiti niko sa ovog foruma, jedino za testa... Ne znam stvarno :!: Zna li ko hoće li biti ono kao neki ljepši dizajnovi ili monotoni dizajnovi bazirani na crno-sivoj boji? :roll:
    Ne bi ni mogao npr. Linux Red Hat jer on zauzima ~ 1,5 GB za ostale distribucije ne znam.
    To može biti problem, jebi me ako u IT Comps ne bude taj laptop milja i po :mrgreen:
     
  7. GV

    GV Komšija

    Ne vidim razlog zašto ga ne bi kupili ljudi sa foruma (pročitaj potpis, nikako da skucam lovu da kupim u e-systemsu za 350 KM laptop PII), meni bi sasvim odgovarao!
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    ma to kažem... samo je pitanje da li će se ti modeli naći u slobodnoj prodaji. bubneš gore ladicu i nutra diska koliko hoćeš (kompletna investicija bi bila negdje iznad 100km) i imaš odličan prijenosni stroj.
     
  9. GV

    GV Komšija

    Enise stavi link gdje se može nešto više saznati o pomenutom uređaju.
     
  10. Esh

    Esh HWB

  11. GV

    GV Komšija

    Jes' ti link, mogao si mi reći da pogledam Enciklopediju britaniku, ja imam dial up bih-netov, radije navedi gdje ste pročitali informaciju
     
  12. GV

    GV Komšija

    Teško razočarenje:

    An engineering prototype is nearly ready, with alpha units expected by year’s end and real production around 18 months from now, he said. The portable PCs will be shipped directly to education ministries, with China first on the list. Only orders of 1 million or more units will be accepted.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    kažem ti da sumnjam kako će se to moć kupit na pijaci.
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Možda eventualno kroz akcijske ponude ili neke programe domaćih (većih) firmi.