Zone Alarm problem!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by TopniK, Sep 28, 2006.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    Navedeni firewall koristim već dvije-tri godine i uvijek skidam najnovije verzije-update.

    Međutim, sada se događa da mi Zone Alarm usporava bootanje sistema. Tačnije rečeno onaj ''Wellcome'' screen stoji i po 10 sekundi. Nisam odmah znao šta je u pitanju pa sam počeo uninstalirati program po program. Kada sam deinstalirao Zone Alarm, sistem se boota normalno tj. ''welcome screen'' ne stoji ni dvije sekunde. Mislio sam da se radi o nekoj nekompatibilnosti Zone Alarm-a sa nekim drugim softwareom tako da sam deinstalirao sve postojeće programe, tj. sav software pa čak i drivere od matične i grafičke, avast i sve ostalo. No stvar je ostala ista. A kada deinstaliram Zone a sve ostale programe i drivere ostavim opet se sve diže kako treba. Znači da ne bi trubio dalje definitivno je do Zone Alarma. Probao sam dvije zadnje verzije, i free i trial tj. pro ali opet je problem isti.

    Naravno, radio sam i format ali još uvijek isto sranje. Ne znam fakat šta je u pitanju ali odjednom je Zone Alarm postao nekompatibilan sa mojim kompom-hardware-om, iako na kompu nisam ništa mijenjao. Prije bi bilo da su u zadnje dvije verzije Zone-a dodane neke nove stvari koji mi remete sistem.

    Pitanja?

    1. Do čega li je?

    2. Trebam li šta podesiti u Zone-u?

    3. Ako je fakat tako kako je, ima li koja alternativa Zone Alarmu? Ima li koji firewall barem približno dostojanstven.

    Hvala!
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    3. Kaspersky Internet Security 6.0.0.303 :D
     
  3. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Probaj:

    Ovo je jedinstvena tehnika u XP-u koja može ubrzati vaše računalo.

    1. Pokrenite "regedit".
    2. pronađite ključ [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters\EnablePrefetcher];
    3. Postavite vrijednost na 0-"Disable", na sljedećim ključevima: 1-App launch prefetch,
    2-Boot Prefetch,
    3-Both (proporučljivo)
    4. Restartajte računalo.

    Ako ovo ne uspije, pokušaj sa generalkom kompjutera

    Ako si preso limit, evo:
    https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?t=5576

    Valjda će pomoći, a ako ne pomogne vidi da ti nije neki virus i idi repair boot sectora.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. syss

    syss Veteran foruma

    pa ako stavi prefetch na boot i launch onda će mu još duže stajat welcome screen :wink:

    obriši sadržaj c:\windows\prefetch\*.* i ako se ništa ne promijeni - javi.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kod mene isto. Pocelo sa instalacijom aprilskog updatea autopatcher.
    Naravno imam i zonealarm. Mislim da je nesto s autopatcherom.

    S obzirom da komp restartujem jako rijetko (sedmicno), nije mi problem.
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    Juce nabacio Zone, bezze samo da vidim sta ima novo :D i ista mi se stvar desila. Brisanjem Zone-a sve se vratilo u normalu. :)
     
  7. hihi

    hihi Novi član

    I ja sam imo isti problem sa novom verzijom Zone Alarm Pro-a. Trenutno koristim verziju zapSetup_61_744_001_en.exe i sa njom nemam nikakvih problema.
     
  8. TopniK

    TopniK Komšija

    Prešao sam na Kaspersky Internet Security. Dobar, brz i pouzdan.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    koristim ga vec neko vrijeme i zadovoljan sam...
     
  10. WERTHER

    WERTHER Novi član

    Probaj da iskljucis pokretanje ZoneAlarm-a pru pri startup-u i manuelno ga pokrenes kad se zavrsi bootanje.Meni je to rijesilo probleme.
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    I mene je par dana jebavo isti problem,i to poslije instaliranja novog svjezeg sistema,pa sam ga jos jednom formatirao.A isto se to dogodilo u zadnjih par dana. Izgleda da je update nekih definicija bio fake (mozda?). Sad sve radi kako treba. Mada ako imas neku gresku u sistemu,ako Zone to registruje,pri slijedecm restartu on provjerava to sa svojim serverom i salje potencijalna rjesenja problema (ko neki help desk,shatro).
    U svakom slucaju ni Kasp nije los izbor.