Zovu sa recepcije kaze doso ti je paket

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Zeleni, Dec 4, 2014.

  1. black

    black Komšija

    Re: Odg: Zovu sa recepcije kaze doso ti je paket

    Haha vala bas , ja sam u zadnje vrijeme ekspirimentisao sa hypervisorima.ESXi nece da prepozna Realtek karticu.Tako kupim pci-e riser jer na ploci imam samo jos jedan x1 slot a mrezna koju imam je x4.I tako dodjem kuci i skontam da kartica ne moze stati sa riserom.Na kraju sve pobacam u kutiju i odustanem :p
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Re: Odg: Zovu sa recepcije kaze doso ti je paket

    da ti ja iznajmim masinu da se igras :D imam IBM x3550 M2 sa 16GB DDR3 i 4x500GB SATA 7200rpm :) ja se igram s njom, nabacio VMware ESXi v 5.5.0 :) :D

    https://www.dropbox.com/s/udgkudlas7azr ... i.png?dl=0
     
  3. black

    black Komšija

    Very nice :D samo jos koji SSD da ubacis.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma ne treba za igranje. ova 4 HDD-a su u stripe RAID-u (RAID 5), tako da su solidne brzine :)
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    2x 3550 i 1x 3600 router, nisam jos siguran sta je :) Dobar ulov.
    Bilo je i 10ak 2611 routera, al 10mbit portovi, i stari do bola, ne mozes nista od njih.
     
  6. black

    black Komšija

    Ima li kakav jeftin smart switch , HP ProCurve :D ali gigabit
     
  7. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Tu "kurvu" treba daleko od ušiju skloniti, nevjerovatno koliku buku proizvodi :mrgreen:
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Zamijenis vent, ali onda dolaze poruke u logu da fan ne radi jer se ovi tisi vrte presporo.
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ne mijenjao ih vala svih pet :p, sreća pa sam udaljen od nje, ali čini mi se da su bespotrebno odvrnuli ventove na max.

    Nego kako switch fercera?
     
  10. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kakav je to procurve da ima vise od jednog 60mm. I oni se emancipirali :)

    Ma rijesio sam routing preko postojece opreme. Ovi koliko god da su dobri, imaju nedostataka tako da idu nazad ciscu. Sad ne znam hoce li nam vratiti lovu ili dati u zamjenu opremu koja nam fakat treba. To nije moj problem :)