Zovu sa recepcije kaze doso ti je paket

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Zeleni, Dec 4, 2014.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hoću reći da nije dobar u glavu onaj kojem smetaju slični postovi od Zelenog.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Gle ne smetaju mi, ali ne vidim smisao teme, da ih je barem on licno dobio, samo sam prokomentarisao kurcenje, jer uvijek sam ja podjebavan kad kupim nesto "masno", dok se ovde suti, e to je ono sto mi zasmetalo, a topic ko topic, forum i onako umire, tako da je svaki novi topic zlata vrijedan, eto mozda i ja otvorim kad sklopim novu masinu, jer mijenjam 70% racunara.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja kompleksa jebote...
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Drago nam je zbog tvoje investicije, ali čovjek je iz zezancije otvorio temu na polu-mrtvom forumu i dobije drvlje i kamenje.
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Thx, jbg, vidim i ja da sam pogrijesio, halali zela.
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    najveća greaka našeg naroda je Lajanje na prvu umjesto da iskoristimo zelino znanje mi njeg vak dočekano XD

    sta bi tek bilo da je ovo u smeću našao XD
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma Zela papak nece da kaze gdje je one komponente prije nasao, nece da podijeli lokaciju da i brat Japa ode nesto naci :D
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma


    hahahahahahaha
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Nisam ni sumnjao na sto ce tema da izadje :D Lik stavio paletu switcheva za klijenta, nije stavio golu zenu i napisao: "Ja ovo khmmm." pa da budete ljubomorni :D Samo lagano, odose vam zivci :D A Sena nije niko nikad branio da se neko "pohvali" sa novom konfom, cak sta vise to je uvijek bila praksa na forumu, poneka slicica, opis, cijena, dobavljivost itd. je pozeljno.
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    ma svi ste VI ljudi super XD sena dokazani humanista ubica mekog srca
     
  11. irhadkul

    irhadkul Komšija

    A nece da se sjeti da makar staru 29xx posalje raji u bosni, da se i mi naucimo :D
     
  12. nFare

    nFare Komšija

    Da je sreće bilo bi ovakvih tema makar dva tri puta mjesečno :D, potražite torbicanere i slično iz naftalina. Naravno da se nije na odmet pohvaliti i nekih zvjerskim hardwareom ili bilo čim, ali se to uradi na kul način i obavezno se da šaljiv naslov teme, kao što je to ovdje slučaj, a ne "u nedoumici sam, da li da kupim Skyline ili Porsche" ;)
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Irhade ja svako ljeto ponesem 2-3,samo sto ne zavrsi kod tebe :)
    Vidio sam jedan 3550 na poslu, ako ga ne bace do ponedeljka, tvoj je :)
    Bio je i jedan 2600. Samo nisam siguran da li je xm. Uglavnom begenisani su :)

    Svi smo geekovi, hvalisanje novim stvarima nam je u prirodi, ne iz zlobe, ono vidi ja imam ti nemas, nego iz cista razloga da cujem komentare, mozda dobijem novu perspektivu i sta vec ne. Shupak fakat nisam. Samo se ovdje niko ne upeca. Da sam posto na sweclockers(svedsku verziju hwb), dobio bih 150 pitanja sta kako i gdje.

    Paket je narucen u moje ime, bez mog znanja. Danas su me na poslu ismijavali kad su culi svrhu narudzbe... :) Na svu srecu bio sam na odmoru na dan narudzbe. Neko jednostavno ne konta razliku izmedju layer 3 switcha i routera.

    Inace 4500 serija je za firme sa vise hiljada uposlenika, i pratecom infrastrukturom, a nemaju budgeta za 6500 ili 6800 :)

    Ako vam smeta, blokirajte me... Nista lakse.
     
  14. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Hvala ti zeleni svakako, makar i ne donio. A kad bi donio bas bi mi pravo koristilo za vjezbu
     
  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kako ne volim vjezbati na hardveru. Hem je bucno, hem dok kablove rasporedis prodje te volja za svim. A da ne pricam o promjenama topologije.

    Gns3, i onda pristekas switch ako ti zafali za lacp, ili slicno sto gns3 ne emulira.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Hocu i ja :D
    Salim se, ali evo da se i ja necim pohvalim. Narucio prvi Arduino, jedva cekam da uhvatim vremena da krenem u istrazivanje. Mozda vam i nije nesto ali mene je stvar odusevila. Kad mi se javlja jedan prijatelj s masinskog u Sarajevu kaze donijecu ti arduina, teensyja, itd imam toga puno. :)
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Arduino je genijalan za ove sitne elektronicke poduhvate, gdje ti treba "mozak". Meni ne lezi onaj API, da ucim programirati :)

    Raspi na drugu stranu pici linux, koji mi je koliko toliko poznat.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nadje se uvijek po nesto i na "smecu" hahaha :D
    Tvoj ako hoces i ako ti se da cekat po godine :p Godina proizvodnje 2003, ali radi ko doxa :) Layer3, nisam bas siguran moze li ios 12.4 na njega, ali nije ni bitno. Podrzava sve ono sto ti treba za laba.

    [​IMG]
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Prosto za ne povjerovati kakva se roba 'odlaze', skoro kolega koji radi doktorat na fakultetu za 10-20e mogao otkupiti 24" HP monitor i server masinu, ako se ne varam Xeon nesto, koju u slobodnoj prodaji moze sad prodati za 300e minimalno. To ono kad se oni upgrade pa da nebi preprodavali dalje prvo uposlenike pitaju ako ovi hoce da otkupe - bude dobro 'svima'.
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ima neki server, doduse pravo star. Dell 360, samo g3 ovako nesto. DDR ram i sta vec ne. Puno buke ni za sta :)
    Vidicu ako mi se bude dalo cpu izvaditi ako nista :)
    Ima ovako 30 pentium 4 masina u kontejneru, ali nema memorije i diskova, sve je povadjeno. Tako da, pisaj ga.