zujanje racunara..aaaaagh

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by neko, Jun 3, 2009.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Upravo tako WD se vrlo brzo osusi, ulje je puno bolje za trajno podmazivanje.

    EDIT: sad vidje ovaj post iznad mog. WD je upavo kako syss rece prvenstveno otapalo i sekundarno lubrikant. Ima "trenutno" djelovanje i zbog toga je vrlo brzo postao standard u svijetu (svugdje prepoznatljiv upravo kao WD-40). WD-40 nije napravljen za trajno podmazivanje jer ce vrlo brzo osusiti, vec za brzo "odvijanje" (jbg ne mogu da se sjetim bolje rijeci)
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    nemoj uopće pročitat moju zadnju rečenicu u postu gore... zomg i omg ujednom :roll:

    ako ti rečenica nije jasna, zaustavi sve radnje i daj nekome tko zna ili kupi novu vga.
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    Imas li na toj kartici kontrolu obrtaja ventilatora?
    Ja na svojoj 8600GT imam ali je 'otisao' :D pa je vent. radio uvijek na 100%
    Rjesenje: Kupio sam Accelero S1

    Znaci prvo pogledaj mozes li softverski kontrolisat vent. npr. Riva Tuner
     
  4. neko

    neko Aktivista

    poz..
    uslikao sam graficku karticu i ovdje su slike, pa ako neko moze da mi pojasni da li je ovo ta naljepnica (na trecoj slici) koju ja moram skinuti da bih mogao podmazati cooler...

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    hvala za pomoc... ZOOOP!
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  6. neko

    neko Aktivista

    hvala dog, odradio sam sve, medjutim i dalje se cuje...nista, slijedi mi kupovina novog kulera...
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kupi samo novi ventilator. Trebalo bi da u formelu imas:
    Code:
    Xilence Ventilator 40mm slimline            7,02KM
    	
    Xilence Ventilator 60mm slimline            8,19KM
     
  8. neko

    neko Aktivista

    hmm, ja sam mislio uzeti Accelero S1 kao sto mi je kAcA preporucio..ali ako ti kazes da ce s tim moci da se "ohladi", onda mozda i to da pokusam, jer je jeftinija solucija...pozdrav!
     
  9. Looney

    Looney Komšija

    Accelero S2 će biti sasvim dovoljan :)
     
  10. neko

    neko Aktivista

    s2 mi ne moze na 8600 GT...s1 moze..(ako sam ja dobro vidio)
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma sta ce ti s1 ili s2 na 8600??? Promjeni vent na tom istom i to je to.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Upravo tako. Nema smisla dati 40KM da bi ohladio karticu koja vrijedi isto toliko. Radije prodati karticu, i kupiti drugu ua 70-80KM koja ima dobro rjeseno hladjenje, a nudi bolje performanse.
     
  13. neko

    neko Aktivista

    heh...pa mozda bi i najbolja opcija bila prodati je...na koliko bih je realno mogao staviti?
    nisam bas nesto u toku, pa me zanima da li mi neko moze takodje preporuciti neku graficku u rangu ove ili da je nijansu bolja...
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa otprilike 40KM.