Zvucna,skype i online igranje...

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by xman, Nov 6, 2011.

  1. xman

    xman Komšija

    Malo je teze navesti ime topika da se iz njega zakljuci u cemu je problem. Naime,igram Battlefield 3 online trenutno,pa bi sa nekom ekipom u squad sto je bez direkne komunikacije preko npr skype-a vrlo tesko. Znaci pokusavam napraviti tj samo jednom pokusao i odustao jer mi je par ljudi reklo kako je to neizvodivo,u sta mi je tesko povjerovati,zato i otvaram topic. Rijec je o online igranju sa prijateljima preko skype(npr) gdje bi zvuk igre bio na zvucnicima(5:1 ozvucenje) a glasovi prijatelja u slusalicama,znaci odvojeno. Ne znam jel ima neko softversko rjesenje ili je mozda do zvucne koja je integrisana(Asusova P5KC maticna).
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Moraš imati još jednu zvučnu na koju će samo Skype slati signal.
     
  3. xman

    xman Komšija

    Dvije zvucne u kucistu istovremeno? Da to nece biti malo konfliktno oko spajanja a i samog rada jer gledam sad po forumima kako ljudi uglavnom imaju problema sa tom varijantom,errori nekakvi itd...
     
  4. Ninja

    Ninja Komšija

    Ne bi trebalo da bude nikakvih problema. Imam dvije zvučne u kompjuteri i sve je OK.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Kakve ba dvije zvucne. Skype je dovoljno pametan da se prebaci na def comm device, a BF nastavi da svira na zvucnike. IAKO, to sekunde nije pozeljno, jer onda nama ostalima odjekuje tvoj BF iz zvucnika, sto nije nimalno ugodno i odma pocne dreka "GASI ZVUCNIKE!!"

    [​IMG]
     
  6. h2o

    h2o Aktivista

    Pa i ti imas dvije zvucne. Stime da je druga USB, tj. Logitech USB headset.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja u svom PCu imam jednu zvucnu, tj. integrushu. Kupis USB headset (30-40KM) i vozi bez zezanja sa driverima. A glupo mu je pustat BF3 na zvucnike jer ce maksimalno nervirat druge.
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    To su opet dvije zvučne.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Kako su dvije zvucne? Fizicki dvije zvucne?

    Sva pamet mu je - USB headset ustekas u USB port i vozi preko slusa Skype, a na zvucnike BF.
     
  10. Ninja

    Ninja Komšija

    Da, fizički dvije zvučne. USB headset ima u sebi čip za kreiranje zvučnog signala. Ne možeš uzeti obične slušalice i nekako ih prespojiti da rade na USB. Pogledaj u Device Manageru da je to poseban audio controller.
     
  11. xman

    xman Komšija

    Znaci za zeljenu kombinaciju mi trebaju USB slusalice. Ove koje imam idu u zvucnu...
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ili jos jedna zvucna.
     
  13. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018