Zvucnici!!!//da mi bi pojacalo :)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by access_denied, Jun 12, 2006.

  1. access_denied

    access_denied Novi član

    ovako imam creative live 5.1 24-bitnu zvucnu karticu
    od tih 5 kanala 2 su ulaz, 2 izlaz (mislim analogni) i jedan izlaz digitalni.
    uzeo bi zvucnike 5.1 no nisam upoznat dal mi za to trebaju 3 analogna izlaz ???
    elem zajebi 5.1 vidio sam super drvene kutije trosistemski zvucnici
    2 komada po 180W rms snage, problem gdje da nadjem pojacalo do 100km ???? da ima nekih 2 kanala po 150w snage
    ah sto bi dobro bilo da je to pojacalo s mosfetima uhhh :)

    nego za 200KM drugovi moji imal neko pametan prijedlog sta bi mogao uzeti ??
    jedno vrijeme sam konto uzmem genius sw 5.1 home teater drvo je u pitanju no procitah negdje kako ti zvucnici uopste nemaju cist onako zvuk neg sam da su bucni medjutim nisam imao priliku da vidim to http://www.geniusnet.com.tw/product/product-1.asp?pdtno=162
    no ovdje nigdje u papirima ne spominju dB sto mi se nimalo ne svidja

    Onda sam gledo vivax 5.1 pasivne no opet mi treba pojacalo koje ima 5.1 izlaz
    http://www.kimtec.ba/vivax/default.aspx?tabid=645&newsType=ArticleView&articleId=211


    ako ima ko pametan prijedlog oko zvucnika/pojacala javite
    i interesuje me kakva je firma plus.ba u sarajevu kakva im je roba?

    [/url]
     
  2. smith

    smith Aktivista

    imam ti ja pojacalo 4*150W za 100KM,ja sebi uzeo 6*200W 8)
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ako budes kupovao kompjuterske zvucnike ona Logitech ili Altec Lansing.
    Sto se tice izlaza, za 5.1 koristis sva tri izlaza, 1 za prednje, 1 za zadnje, i 1 za centralni i woofer.

    Sto se tice kutija, to ti je najbolji izbor ako ciljas na kvalitet zvuka te ako preferiras slusanje muzike. Racunaj da kutije u stereu ne mogu zamjeniti surround osjecaj, ali su za muziku puno bolji izbor.

    Sto se tice izbora, predlazem da prelistas oglase. Cesto izlete neki Jamo Studio ili Monacor zvucnici po povoljnoj cijeni. Pojacalo takodjer tako ako ti ne bude odgovaralo ovo od smitha. Mada je 4x150 itekako dovoljno.

    Predlazem da zaboravis te vivax vox zvucnike. To svira kao First i Roadstar.

    Plus je OK, mada im je cjenovnik najcesce netacan i neces naci na stanju pola od onoga sto pise da imaju.
     
  4. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ja sam u Zagrebu na sajmu kupio sebi Mercury HT 6200W 5.1 Speaker System.
    Svidio mi se izgled. Kad sam ih prikljucio na PC, onda sam se tek dodatno iznenadio koliko cist zvuk pruza. Preporucio bi i tebi da uzmes ako nadjes. Ja sam ih platio oko 90KM.
    http://www.3dvelocity.com/reviews/mercury/ht6200w.htm
     
  5. access_denied

    access_denied Novi član

    smith, odakle si mogli bi mi se dogovoriti za to pojacalo, bez zajebancije, aj javi se ako si zainteresovan!
    dog_father u kojim oglasima da gledam imal sta online, ja ne znam kako se novine citaju :), osim ako nisi playboy, a ni to nisam nikad kupio kradem od jarana :>
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    superoglasi.ba

    Online nemas kontakt informacije. Kupi oglase u petak jer tada izlaze, a sve sto je dobro brzo se proda.
     
  7. ado_89

    ado_89 Aktivista



    cega ba 6200W. jbt, pa kod mene mixeta sa pojacalom na sebi od 2 kw i 4 kutije Zeckove od 600W (jedna kutija) i pukao mi prozor u sobi (onaj veliki vakumski), a usi bole od 1 min slusanja na 4% od 10 % ukupno. pa to je samo maska, pa covjece 6 kw, to ni u jednoj diskoteci nisam vidio. hehe
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    1kw na dnb partijama bude, padaju mrtve glave.
     
  9. ado_89

    ado_89 Aktivista

    ma covjece ja tebi kazem, to bi dijete od 2 god skontalo da je glupost, da su barem napisali 600 watt, pa hajd, imas nas svakakvih, ali brate 6kw..... mnogo. ja tebi kazem, 2 kw i usi bole, a samo sam jednom pojacao i to bilo napolju i da vidis bassaaaa, joj majko da mogu onako u kuci, sad bi rado. hehe. nema nista bez mixete ili dobrog pojaca (znaci skupog pojacala) i dobrih zvucnika, sa drvenim kutijama i kvalitetnim zvucnicima i skretnicama u njima.
     
  10. Raptor

    Raptor Aktivista

    Covjece... to je PMPO (obicni marketinski trik i uvelicavanje). Kao neka fiktivna snaga koju zvucnik moze izdrzati dok se ne "zapali" , iako je i to upitno...
    Kao Peak/Pulse Max Power Output

    RMS (kao teoretska snaga bez sumova ili smetnji, tako nesto) je bolji pokazatelj, mada ima odstupanja...

    Nemoj se nervirati, naravno da nemoze tvojoj skupoj opremi primirisati... :roll:
     
  11. Loki

    Loki Komšija

    - 8W RMS Per Channel - Satellite
    - 50W RMS Wooden Sub Woofer
     
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Da si malo bolje procitao vidio bi da je HT-6200W ime zvucnika.
    A lijepo pise dolje da je
    - 8W RMS Per Channel - Satellite
    - 50W RMS Wooden Sub Woofer

    a 3xD_design nije nigdje ni napisao da imaju 6kW ... nemoj odma bezveze dizat buku.

    @smith - koje je to pojacalo?
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ljudi ba obratite paznju na datum. To je bilo aktuelno prije skoro godinu dana.
     
  14. Raptor

    Raptor Aktivista

    Heh, vidi stvarno :D - svasta se kopa danas
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ovi novi clanovi. Moras svakom molbu poslati da procita pravila i da ih postuje.
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    a hebemu... nism obracao pozornost na datum! :|
     
  17. antivirus

    antivirus Novi član

    Re:

    izvnite malo je datum ali eto ima i sub od 6kw .

    eh evo ga jarane subwoofer ima 6kw ciste snage pa sad usi bole neznam ima video gledja na youtube

    http://images.google.ba/imgres?imgurl=h ... s%26sa%3DN
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    pa nisi puno zakasnio :|