Zvucnici od 25-30w (u Zenici)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Jan 11, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba mi jedno 4-5 komada indenticnih zvucnika od tridesetak W. Naravno u kutijama za kucnu upotrebu. Nigdje ne mogu da nadjem da se tako "slabi" zvucnici mogu kupiti... pa eto, ako neko zna.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    25-30W nominalne snage su solidni zvucnici za kucnu upotrebu. Ne idu bas pod kategoriju slabi
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Kupi neke kineze od 100w to ti je taman oko 20w, a inace ti nesmeta ako su zvucnici jaci vise moze problema napraviti ako su slabiji.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma trebam promjeniti zvucnike na kucnom kinu i na ovim od racunara. Tu su negdje oko 25w. Pa mi trebaju tako nekako,.. te snage. Sad hocu da mi svi budu isti ali nema sanse da nadjem takve zvucnike ono na komad. Ima onih za kola i ono preko 100w za kucnu upotrebu.
     
  5. JaLa

    JaLa Komšija

    ako je u pitanju, kao sto si rekao, kucno kino, logicno da imas kutiju za njih vec? Zvucnike po komadu mozes naci u electronic centru il mobil media. Koliko sam shvatio to su visoko/srednje tonci, znaci bez bass-a ?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    da da ..bez basa, dvosistemski.. srednji i visoki. Ali ne cu bez kutija.. treba mi sa kutijama posto je kod nekih izmedju ostalog razlog ostecenje kutija (tacnije, plastikanerskih pokušaja kutije). A onda mislim da ne bih nasao odgovarajuce zvucnike koji bi pasali ovim kutijama.. ono, da je knap i da se uklapaju rupe za sarafe.

    Kako god gledam stvarno toga nema uzeti.,. ono, na komad.
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    mah...
    ako hoces neke bezveze 5.1 zvucnike, kupis komplet 5.1 sistem neko jeftino "smece"(bira, elit...) pa onda nesto iskombinujes !? ;)
    poz!
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa bas mi to i ne ide.. zasto placat pojacalo i "vufer" a ne koristiti. Bolje uloziti te pare u samo zvucnike. Al eto.. kad nema.
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na komad se uglavnom prodaju samo skuplje kutije i sistemski monitori. Ova entry klasa ide u paru. S obzirom da ti ne mislis potrositi bogatstvo, i namjeravas te kutije koristiti sa postojecim sistemom, za koji predpostavljam da je opet neka jeftinoca, to se uopste ne isplati raditi. Ono sto bi potrosio na kutije, mozes uzeti pristojan 5.1 sistem. A da rascistimo, napisi ti nama o kojem se sistemu kod tebe radi, pa cemo dalje..
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma neko NEO kucno kino. Staro pravo.. ono kad se tek pojavilo.. al ije fazon sto ja njega koristim kao pojacalo. Znaci imam dva ulaza na njega pa slusam muziku i jos nesto. Sad. sa dobrim editovanjem njegovog equalizera (kao equalizer) plus dobo editovanje equalizera na playeru, zvuk jako dobro ispadne. Bas sam se iznenadio kada sam poredio sa ostalim pojacalima i slicnom uredjajima.

    Sad na njemu imam samo 2 satelita. Ostali se syebali, raspali i jedan zvucnik pregorio. Pa mi treba 4 komada da ih promjenim + 2 za 2.1 zvucnike na racunaru. Neki MSindustral ali su meni odlicni za rad na kompu. Pa bi ja ono.. da mi bude isto posto mi je oboje u istoj sobi.

    Znam i ja da se prodaju malo jace zvrćke. I nisam ja spominjao da ne zelim da se iskešam nego ne mogu jace zvucnike uzet jer mi pojacalo ne bi podnjelo.
     
  11. JaLa

    JaLa Komšija

    ako vec imas dovoljno para uzmi neko pojacalo kako treba :) (Panasonic, Technics, Sony)
    ;)
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Kontam ja svakako to uzet obicni stereo sa pojacalom ovo ono.. ali svakako hocu i ovo da sredim posto mi i ono treba.
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    e ne znam, ja sam imao prije godinu dana 5 malih zvucnika i SUB marke "roadstar" i prodao ih za 40km.
    Otvori temu u oglasima.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    A izgleda da ce bit tako.. samo elergican sam na polovno al vidjet cu kak oispadne.
     
  15. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    pa najbolje ti je ako imas para da nadjes negdje Genius-ov sistem 5.1 koji ima jacinu kao sto tebi treba a ima i dobar kvalitet zvuka (govorim ti iz iskustva) i vise ulaza
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Taj genius je odlicna kupovina za malo love, po mom iskustvu puno bolje od jeftinih plastikaner kucnih kina samo nakacis dvd sa dekoderom a svaki iole bolji je takav i vozi pravi 5.1.
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Nail

    Treba i spomenuti, posto si ocito pogresno informiran, da zvucnici mogu biti "jaci" od pojacala, i da ti to nece spaliti pojacalo. Problem mozes imati ako su je razlika prevelika, pa pojacalo nema snage da pokrene membranu. Ovo bi ti se recimo desilo kad bi nakacio razglasne kutije od 500-1000W. A bez ikakvih problema mozes 100-150W kutije nakaciti na to pojacalo. Samo obrati paznju na minimalnu snagu potrebnu za kutije. Normalno, s vecim glasnocama, dobiti ces distorziju, jer pojacalo ne moze nahraniti kutije. Bitno je da je ista impendanca (ohmaža) zvucnika i pojacala.
     
  18. JaLa

    JaLa Komšija

    Najbolje bi ti bilo polovne ali dobro ocuvane, i dobru marku uzeti ;)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Dog_Father, ..ma naravni da znam da se mogu nakaciti jaci zvucnici i da mi nece spalit pojacalo. Ali ce se pojacalo dosta vise grijat. I mislim da bih previse bilo staviti 4x100w.
     
  20. GV

    GV Komšija

    Sa kojim ti budžetom raspolažeš?