Zvucnici od 25-30w (u Zenici)

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Jan 11, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    MA nemam pojma koliko bi izvojio... posto ne znam ni kak ose krecu "takvi" zvucnici. Nebi neko smece ali m ise i ne razbacuje plaho bas zbog uzimanja nekog jednostavnoali jakog i kvalitetnog stereo sistema.
     
  2. GV

    GV Komšija

    Tebi je fakat teško odgovoriti, kakav kvalitetan sistem zvučnici + av receiver cca 800 do 1000KM i to ako ti ploča ima digitalni (kokasijalni ili optički) izlaz, ako nema zaboravi. U suprotnom imaš ovdje viewtopic.php?f=22&t=15205&start=0 nekih preporuka ili se zarovi po ovom forumu, računaj tošak do 200 KM
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ali prijatelju niti meni trebaju kakva pojacala, resiveri niti za racunar uzimam. Meni treba samo 4-5 zvucnika max do nekih 45w i da su isti. Nsita vise. Mislim da nista puno ni ne pitam. Srednje kvalitete, da nisu smece ali ne bih ni neki plafon uzeo jer nece bas toliko biti u upotrebi.

    Svaka kupovina 5.1 zvucnika sa vuferom i pojacalom je besmislena jer ono.. sve cu to platit a onda vufer i pojacalo nabit nogom a ostaviti samo satelite. Mislim nidje veze.
     
  4. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    pa nadjes ono sto sam ti ja predlozio ali taj woofer i pojacalo sto ti imas e to ti nabij nogom jer ti ne treba jer je sigurno losije od Genius-ovog 5.1 sistema
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta ima genius kvalitet :lol:
     
  6. apokalipso

    apokalipso Aktivista

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja u tehno marketu ove SW-HF5.1 5005 drvene kutije ovo ono.. krenuo uzet. Ajde reko samo da nesto odem pa cu se vratit... i nsiam se nikada vratio.

    Nesto sitno preko 200 maraka je bilo.. nije 250.. gledao sam na netu i svarno su odlicni.

    Prijatelju hvala tebi na preporukama.. hvala svima. Znam ja sta bi uzeo od 5.1 sistema... ali meni ne treba to. Mislim da jednostavnije ne moze biti to sto trazim 5 isth zvucnika max eto do 40w.. ne znam ni ja koliko.

    Ovo pojacalo u opste nec uda bacam.. vise je nego odlicno.. jednostavno obavlja posao koji treba. Znam da je neo ljevlja marka i da glupo zvucnim.. mozda su prije bili kvalitetniji.. al ihaman mu nema smrti.

    Samo mi treba par zcunika i to je to.
     
  8. GV

    GV Komšija

    Onda brate ganjaj oglase tko prodaje polovne, ili kupi one za auto, a kutije napravi sam.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Hebo te ja kontao to problem naci u Zenici al haman to u opste nema tek tako uzet. Obicne satelite visoko i srednje tonece.. haman da mi ne gine polovno..
     
  10. GV

    GV Komšija

    Da ti malo pomognem kutije možeš napraviti prema ovim http://www.audiopuls.hr/diy/ciarehx132.html , kao što sam ti rekao uzmi zvučnike za kola (jeftinije naravno) sve ostalo je previše za to tvoje kućno kino.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma ima to uzeti, samo jedan zvucnik kosta ko citavo neo kucno kino. Na tu klasu se to ne mijenja. Kako rekose, jedina opcija ti je da nadjes nesto polovno. Eventualno kupi kakav polovan 5.1 sistem i pocupaj satelite.
    @GV
    zvucnici za kola se ne ugradjuju u kutije. Osim toga problem valja pogoditi i impendancu. Ne postoje bezveze zvucnici za kola i zvucnici za kucu.
     
  12. GV

    GV Komšija

    Sa njegovim neom razlike nema, mada se i ovoj temi može raspravljati s obzirom da su mesta u koje se ugrađuju zvučnici ipak kutije. Vidim na superoglasima ima nekih ponuda koje bi ga mogle interesovati.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Dog_Father, ja ga platih 600KM.. ako nekih 5 zvucnika solidne kvalitete od nekih 40w vrijedi preko 200KM ..mislim da je nebuloza to uzimat. Da su ne znam ti kakvi uredjaju.. kako zvuce
    i adje

    da bar vidim.. tu ponudu tih na komad zvucnika sto kostaju ko moj "stroj"
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    prodaj trenutno to sto imas,kupi nove i vozdra.ti komplikujes ko da kupujes sistem od 5k KM.zapravo tad bi bilo lakse :lol:
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja komplikujem sto trazim 5 istih zvucnika..

    ..kako da ne.
     
  16. JaLa

    JaLa Komšija

    ma ja, probaj prodati i "nagradi" se necim, da Zenica grmi :)