Zvucnici + Slusalice at the same time :)

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by harii, Mar 11, 2008.

  1. harii

    harii Novi član

    Do sad mi je radilo odkako sam formatirao ne radi. Sve je isto prikopcano.

    Slusalice: zeleni kabel u zeleni jack, crveni od mikrofona u crveni, a zvucnici u plavi jack.
    Kad odem da testiram zvucnike u Sound Effectu ove pozadinske cuje mi se zvuk na zvucnicima, al na winampu samo na slusalicama se cuje zvuk.
     
  2. GW

    GW Moderator

    Klasična mp3 je stereo, dakle čuje se samo na prednjim zvučnicima. Sasvim normalno.
     
  3. harii

    harii Novi član

    a objasni mi onda kako je do sad ferceralo normalno prije formatiranja.. dakle cuo sam i na zvucnicima i na sluskama..

    prije samo smanjim zvucnike npr stavim sluskse slusam i obratno..
     
  4. GW

    GW Moderator

    Takve stvari štimaš u driverima zvučne. Potrudi se malo i srediti ćeš.
     
  5. harii

    harii Novi član

    pokusavao sam al ne ide.. i prosli put sam na srecu uspio napravit ne znam ni sam kako..

    ako mozes daj mi bar neke upute..
     
  6. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Daj nam barem reci koja je zvučna/matična
     
  7. harii

    harii Novi član

    Realtek AC97 audio...
     
  8. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    A tu ne možeš podesiti da dobiješ 2 stereo izlaza koliko ja znam.
    Ili probaj nabaviti splitter ili probaj da naprimjer zvucnike prikljucis na izlaz od matične, a slušalice na front panel od kučišta.
    Jedino bi to bilo moguce...
    Jer ta zvučna nema nikakve CMSS opcije.
     
  9. harii

    harii Novi član

    kako sam do sad uspio podesit al ne znam kako.. :)

    evo npr sad zvuk sa "msn-a" cujem na sluskama a muzika dere na zvucnicima.. a znam da je prije moglo normala..
     
  10. harii

    harii Novi član

    instalirao sam novi winamp i fercera.. samo sto zvuk na slusalicama nije jak kao prije iako je pojacano sve na max.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zaleti se do merkatora ili elektro centra, kupi Y razdjelnik i imat ces isti zvuk na slusalicama i zvucnicima bez silovanja drivera i zvucne karte.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    ako kupiš 3 x razdjelnika onda ćeš imat 7.1 kućno kino!!!
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovo obavezno. :D :D :D
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    iskljuciti automatic detection u aplikaciji od zvucne kartice...
     
  15. harii

    harii Novi član

    bravo.. evo sad je isti zvuk na sluskama i zvunicima..
     
  16. Gogeta

    Gogeta Aktivista

    Zna li neko zasto moram svaki put kad restartujem comp da izvadim kabal od zvucnika na back panelu pa ponovo vratim da bi mi radio i front panel na kojem su ukljucene slusalice? Znaci kad to ne uradim samo mi rade zvucnici koje sam prikljucio na back panel, a slusalice ne rade. I jos sam skontao ako ukljucim u opcijama za zvucnu "disable front panel jack detection" pa ponovo iskljucim onda rade slusalice bez prethodnog vadjenja na back panel-u.