zvuk na asus k8n-e deluxe

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by BodySnatcher, Aug 11, 2008.

  1. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    problem je u tome sto ga nema.da li je neko imao slican problem,kako ga rijesiti?
    skinuo sam zadnji realtek ac97 audio driver,nisam uspio.do sad sam koristio neku zvucnu karticu koju sam prodao sa starim komp-om,isti problem sam imao i prije 1-2 god,ali sam zaboravio kako sam ga rijesio.hvala unaprijed.
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Ako si koristio neku zvucnu kartu onda si sigurno, prije njene instalacije, tu integrisanu disabled u biosu, sad je stavi na enabled.. :)
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Za pocetak, da li ti je audio chip omogucen [enable] u BIOS-u buduci da si koristio PCI zvucnu? Ako jeste, sta ti pokazuje u Device Manageru?
     
  4. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pozdrav.pa evo gledah ove opcije u biosu,ali nisam siguran sta da stavim enable.nesto sam prtljo,al' opet ne radi.sto se tice device managera,pa..pod sound imam audio codece,realtek,game port...a koliko se sjecam kad sam stavljao zvucnu u pci slot nisam
    nista "disablir'o",samo ustek'o i radi.
     
  5. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    deinstalis'o realtek i wmp11 kaze:

    "Windows Media Player cannot play the file because there is a problem with your sound device. There might not be a sound device installed on your computer, it might be in use by another program, or it might not be functioning properly."
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Stavis na enable nesto kao onboard audio ili nesto slicno, pogledaj u manualu ploce..
     
  7. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    pozdrav.
    ukljucio,pod tabom advanced,onboard audio i nemam zvuk.posudio zvucnu od druga,
    i kada onboard audio stavim na auto,zvucna radi,kad ukljucim onboard audio,nemam zvuk ni na pci kartici niti na integrisanoj,pokusav'o razne kombinacije ukljuci-iskljuci-auto,
    medjutim radi samo na pci zvucnoj.
     
  8. Legend.of.The.Past

    Legend.of.The.Past Novi član

    jedino sto moze biti je da ti je otisao int. audio chip na ploci
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Haj nadji fp_audio konektor i vidi da li ima dva jumpera na sebi.
    Naci ces u manual-u ploce dje sta i kako.
    Nabaci pa probaj
     
  10. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    eh da,to sam zaboravio napomenuti,ne radi ni front panel audio.budem probao,pa se javim.tnx.
     
  11. BodySnatcher

    BodySnatcher Aktivista

    mijenjao sam kuciste,na prastarom nije bilo nikakvih fp konektora.i kad sam prikljucio fp konektor
    na audio konektor mb,skinuo sam dva dzampera.inace ne bih mogao prikljuciti kabal fp kontektora.
    u manualu pise da ih mogu skinuti samo u slucaju da prikljucujem fp audio kabal.