Zvuk poslje update ploce

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by pac, Nov 27, 2008.

  1. pac

    pac Komšija

    Jucer sam updateovo plocu, sve je glatko proslo bez ikakvih problema preko AFUWIN-a. Medjutim poslje nekog rada na PC-u pojavilo mi se neko pistanje u centralnoj! Pistanje nije konstantno nego povremeno, ali jako smeta.

    Pistanje se pojavljuje kako se koji program upali npr.:
    -upalim BS Player centralna pisti, ugasim BS prestaje pistanje
    -ukljucim novi tab u firefoxu pocne pistanje, iskljucim tab prestane pistanje

    Ovaj zvuk zna se upaliti i kad hdd radi ili neradi, tokom rada hdd-a ponekad i prekidati.

    Ovako nesto ili slicno mi se nikad nije pojavljivalo sve dok nisam updateovao plocu. Pistanje nije sad nesto glasno ali zna covjeku izvaditi i zadnji zivac.

    Ako neko zna rijesenje ili sta bi se moglo uraditi radi ovog pistanja neka se javi. Komentari i razni prijedlozi su pozeljni.

    U pitanju je ploca iz siga.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Za pocetak bi bilo dobro razgraniciti da li se radi o zvuku sa speakera ili necemu drugom? Otvori kuciste i lociraj izvor tog zvuka.
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    U pitanju je BIOS od 14.11.08. ?
    Kod mene prethodna verzija radi sasvim ok a večeras ću kući probati tu zadnju verziju pa ti javim kako se ponaša.
     
  4. nFare

    nFare Komšija

    Jedno od zlatnih pravila: Ne diraj BIOS ako sve radi kako treba :) , vracaj na neku prethodnu verziju.
     
  5. pac

    pac Komšija

    Ma znam, neznam ni ja sta mi bi da to cackam :evil: . Cim kuci dodjem provjerit cu odakle to pistanje dolazi
     
  6. pac

    pac Komšija

    Napojna pisti :shock:
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mjenjaj napojnu sto prije,kod mog druga je tako pistala napojna kad npr. vuce prozor po desktopu i kroz koji dan crče i ubi plocu i procesor.
     
  8. pac

    pac Komšija

    J***m ti comp vise pa nikad kraja ovim zajebancijama i ulaganjem u njega.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Otkrio si Ameriku :lol:
    Svaka roba se vremenom pokvari, pa tako i kompjuteri. Je li pistanje ventilatora ili neceg unutra?
     
  10. pac

    pac Komšija

    Nesto unutra.

    @hurma da je meni graf kako treba uzeti pa cemo lako na najanje :wink: . Kad se sjetim starog codegena duze mi je trajao od sharkoon-a.
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma zavojnica je najvjerovatnije propištala.
    To ne mora znaciti da napojna umire.
    Možeš pokušati otvoriti napojnu, locirati koja komponenta pišti i zaliti je plastikom.
     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    Meni je (na starom kompjuteru) napojna nakon 4 god. rada pocela pistat :D
    I to samo kad je kompjuter ugasen...
    Naravno, crkla je nakon nekoliko dana