Zvuk "prekida" sa optike?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Loki, Jun 4, 2008.

  1. Loki

    Loki Komšija

    Zove me rođak i kaže dok je gledao neki DVD film na računaru počeo zvuk da mu prekida. Kaže kakav god video fajl pokrene sa optičkog medija dešavaju se ti prekidi u zvuku a kad kopira fajlove/filmove na HDD pa ih onda gleda nema tih problema. Instalirao je neke igre poslije toga i kaže da ti mediji rade bez problema.
    Znam samo da ima combo uređaj DVD/CD-RW.

    Može li ovo bit' do optike ili je nešto drugo?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    To je normalna stvar, windows procita malo ispred i dok gledas film dvd se zaustavi. Kada dodje do tog dijela aktivira optiku i on dobije to trzanje. Isti problem kada gledam film sa medija.
     
  3. Zlatan

    Zlatan Komšija

    na jednom od mojih kompova, ne znam za druge, isto tako steka, ali samo na dvd, ne na divx filmovima....
     
  4. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Vrlo cest slucaj sa starijim laptopima sa starijim optikama a pogotovo ako su mediji loši.
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Ma on kaže da mu je tek prije neki dan počelo dok je gledao neki film a prije je mogao gledat' bez problema. I ja često gledam filmove na isti način i ne dešava mi se to. :roll:
     
  6. GW

    GW Moderator

    Da nije mijenjao optiku?
     
  7. Loki

    Loki Komšija

    Nije, kaže ovako: "Ja gled'o onaj film što si mi ti dao i odjednom poče nešta zvuk prekidat', i sad mi uvijek prekida *ebo te tvoj dvd". :D
    Poslije mi je objasnio kako sam gore napisao. Nije on ništa čačkao oko hardvera, nema pojma što se toga tiče pa i ne smije ništa da dira. :D
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ako je fushan cd/dvd kod tezeg citanja zna winblows prebaciti automatski na pio mode optiku
    nek samo prebacu na udma

    ili

    nek ugasi u properitesu optike "enable digital CD audio for this CD ROM"

    ako i onda ne radi e onda jebiga
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ili je mozda zaljepio onaj neki tip mega codec packova.