All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja duze vremena trazim alternativnu da malo osvjezim auto umjesto 55W H7 ali nema nista pouzdano do originalne ugradnje xenona. A taj izlet je oko 300KM.
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    Ovo kod mene sija nekad od februara bez ikakvih problema, ubacene iste i h7 u kratka i h1 u duga.

    CNSUNNYLIGHT Car Headlight H7 H4 LED H8/H11 HB3/9005 HB4/9006 H1 H3 9012 H13 9004 9007 70W 7000lm Auto Bulb Headlamp 6000K Light
    http://s.aliexpress.com/m2yeQFRN
    (from AliExpress Android)

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  3. pac

    pac Komšija

    Jesu li jace od običnih halogenih sijalica?
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    Ne bih ti znao reci jer su mi farovi skoro do kraja oboreni da ne smetam drugim vozacima a i vecinom vozim gdje ima rasvjete pa ne obracam paznji, mozda su malo jace kad poredim obične h1 u dugim sto su bile i ove.

    Za jacinu ima modela koje sijaju 5-6k lumena po sijalici kome treba ali su one u pravilu skuplje, ja za tim nisam imao potrebu.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    anel007 Rece jednom Dino da jace sijalice od defaultnih 55W mogu napraviti zayeb pa ne bih nista preko. Tnx anyway.
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    Nisu ove jace od 55, u nazivu je cijena za par dakle podijeli sa 2 to sto pise, isto su i limeni za pae pa i to podijeli sa 2 da dobijes jacinu po sijalici

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa to je i logicno, 7000lumena je industrijski reflektor :) I ovih 3500 lumena je tri puta jace od halogene na autu. Nego to kinezi sabiru kao i kod nas visejezgrene CPU, Dual core od 2Ghz je 4Ghz :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bilo bi fino kad bi postojale neke ledice dimenzija kao standardne halogenke, sa npr. 20% vise (bijelog) svjetla i 30% manje potrosnje/zagrijavanja, a da ih radi neki respektabilan proizvodjac tipa Osram. I da nisu preskupe, ja bih to kupio.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

  10. lolak

    lolak Aktivista

  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Update, svi problemi sa gasenjem itd bili vezani za je*eni kabal od 115KM. Kabal koji vodi od kompjutera do dizni, na 2 mjesta imao zguljenu izolaciju i to je pravilo kratki spoj (bas kao sto je i dijagnostika javljala da ima kurzschluss). Evo vec danima vozam bez ikakvih problema, kuc-kuc.

    Dino imas li iskustva sa Q7 3.0 TDI 2009 god? Koliko je problematican taj zracni ovjes, kosta li to puno za popravit ako crkne?

    Sa dvoje djece mi sada premal ovaj bmw, nema sanse da supruga sjedne sa njima nazad, njihova sjedista zauzmu 80% zadnje klupe (kod bmwa su rupe za isofix dosta vise priblizene sredini klupe, dok npr u Q5 normala mozes sjest u sredinu i sa 2 djecija sjedista).

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Super da si rijesio te probleme. A q7. Imam jednog na odrzavanju al 2008 g i nije mu zracni ovjes. Radio sam par zahvata na trapu,nove kocnice stavljao i radio mu veliki servis i mali par puta. On inace ima samo jedan mali zupcasti remen koji pokrece pumpu za gorivo a glavni pogoni su na lanac. Klima.servo i alternator naravno idu na mikro remen.

    Cijene odrzavanja su osjetno vece od obicnih auta al posto si ti vec odavno zagazio u high class nece ti biti veliki prelaz.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Citam da i on ima problema sa timing chainom. Navodno lanac kosta par stoja al potrebno je 14 radnih sati da se zamjeni (to procitah na nekakvim Audi forumima). Pa jel se i njemu mora vadit komplet masina da bi se on promjenio?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Samo tesko termin uganjat, uvijek lik zauzet, ja sam ga ganjao 3 mjeseca.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    stari q7 je ko bus, novi je već nešto drugo po pitanju vožnje udobnosti itd, jesil razmišljao o x5 on mi je onako mjera...
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Morao bi dodati 10K KM za dobrog X5 (E70), a ne daju mi se dodatne pare da budem iskren :)

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Presao sam dosta kilometara sa Q7 i sa zracnim ovjesom i bez njega. Ovaj sa zracnim je bio polovan a klasicni ovjes nov i nisam osjetio neku pretjeranu udobnost ovoga sa zracnim ovjesom. Jedino sto je fora sto ga mozes podici kad je negdje los teren.

    Znam da je doplata za zracni ovjes bila cca 5.000 KM kada smo kupovali novog. U biti ne bi trebalo biti problema ni sa tim zracnim ovjesom ali meni se u praksi nije pokazao kao neka prednost.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Kakva je situacija sa odrzavanjem, servisi i to, koje su cifre u pitanju?

    Ovaj tip je voljan da zamjenimo glavu za glavu. Onako, lijep Audi, S-Line je, pa mozda i zavrsim ovo

    https://www.olx.ba/artikal/26429702/audi-q7-3-0-tdi-240ks-s-line-2008god-moze-zamjena/