All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koliko prosječno troši sa tim motorom? Ipak to auto ima gotov 3t.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gdje to? Na Gazpromu je 1.66 onaj low end dizel vec par sedmica, a euro 5 je 1,8.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Euro 5 su oba samo je g drive sa ubacenim aditivom.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma


    Pogledaj cijene na Vedinoj slici. Nema u Zenici nigdje ispod 1.85 koliko ja znam.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ne znam koji to aditiv stavljaju, za sta?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne znam ni ja 100% al tako mi je pumpadzija rekao. Kaze da su njima na seminaru rekli da se ubacuje aditiv koji odrzava cistocu sistema i bolje podmazuje pumpu i dizne a kao malo i poboljsava performanse. A probao sam pomirisati oba i razlikuje se miris. G drive ima nesto u sebi.



    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa jel bolje kod njih sipati Gdrive ili na petrolu Qmax?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Meni se cini da na Gazpromu za jeftiniji dizel pise 50ppm, ne 10ppm kao za G-drive. Cini mi se, nisam 100% siguran.

    Ja evo drugi tank G-drive-a nasuo neki dan, pristojna je cijena a eto aditivirano je.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sipao na energopetrolu 2x po 30 litara sada preko ljeta, sad kad je u auto u leru, RPM pada 100-200 obrtaja svako 3-4 sekunde.
    Nije mi se to nikad prije desilo.
    Sad sam sipao samo VPOWER u austriji i njemackoj, valjda je govno izaslo iz sistema, pa cemo da vidimo...
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eh da, to nikada nisam skontao sta im znaci ppm, i ono s*ebem se pa neznam sta da sipam :) Nego imam osjecaj da nam prodaju muda pod bubrege, ne vidim nikakvu razliku u voznji, jedino imam neki subjektivni osjećaj da sa Qmax mogu preci vise kilometara. Nisam mjerio nikada.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Qmax je marketing kao i Gdrive. I oni sigurno ubace nekih aditiva.

    Koje je bolje niko ne zna.

    A ppm je kolicina sumpora. 10ppm je euro 5, 50ppm euro 4.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    I benzin 95ca na INI u Hrvatskoj sto sipaju onaj malo skuplji kaze pumpadzija da je skuplji jer ima aditiva.

    A ja sam sipao i na INI u BIH benzin i smijem se zakleti da auto dosta losije vuce i trosi osjetno vise nego sa gorivom iz Njemacke ili sa Hife benzinske.
    Za godisnji 15 dana prevalio 5k km.

    Vedo auto je premocan, mogu misliti gotive voziti velikog SUV niko ti ravan nije :D sretno.
     
    Last edited: Aug 15, 2017
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Hvala drug, danas ga mehanicar (lik radio godinama u ASAi, sad jr otvorio svoju radnju na Skenderiji) dobro pretresao, on mu nije mogao naci mane. I kaze da je ovo obicni 6 brzinski automatik, nije onaj S-Tronic (ili tako nesto), tako da ss njemu ulje nikad nit ne dira. Spaneri, remeni, sve je novo, kaze nemas mu sta sredjivati.

    Al ga trosi, danas resetovao board, po gradu jedno 2 sata vozao (normalne voznje) i Bogme prosjecna je preko 18 litara, tezak jbga.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hahahah :D Onda sam ja dobro prosao sa 8.2L na ovih 7000 km sto sam presao :D
    1840 kg tezak. Q7 mora biti preko 2 tone da ga jbes :)
    Prijatelj je ovdje nedavno uzeo isti takav, prezadovoljan, troje male dijece, sad sam mu sredio i Thule :D Idemo na skijanje.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Vedo, ti si resetovao bord i vozio sve po gradu. Ako vozis sve gradsku naravno da ce toliko auto i sa automatskim mjenjacem potrositi, ali mislim da opet nece ici preko 13l. Natankaj ti pun, prazan, pun pa nadji prosjek, pusti board ;)

    @Zeleni

    Ti si vjerovatno vecinu od tih 7k isao otvorenom cestom. Ni Audi na otvorenom ne bi trebao prelaziti vise od 8 do 9l.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Vedo, koji je motor ?

    Neka je sa srecom.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    @Hamo pa da, govorim o striktno gradskoj voznji. Na otvorenom nece preko 8-9 litara.
    F10 520d je po striktno gradskoj bio ispod 9-10 l, dzaba, tezina ovog dzipa cini svoje

    @NAILS hvala druze! 3.0 V6 tdi, 240 konja. A tezak je 2300 kg. 0-100 za 8.9 sec

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
    Last edited: Aug 15, 2017
  18. selvin

    selvin Moderator

    Vedo, da se navozas aBd. I ja kontam sljedeće auto ganjat nekog SUV-a, manjeg od tog svakako, npr. novi peugeot 3008, tiguan, tucson, nesto tog tipa. Kad se bude imalo para za zamjenu :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  19. kio

    kio Komšija

  20. Vedo

    Vedo Moderator

    @selvin - ma Tiguan je takodjer vrh, clan porodice ga je vozao godinama, 2.0 TDI, ma nikad auto kahnulo nije, a sve gradska voznja bila, bez propuhivanja DPF filtera i ostalih cuda.
    @kio - thx drug, ima on torqua koliko hoces, bude li slusao Bogme cu ga zadrzati bar par godina, mimo sigurnosti i funkcionalnosti meni je vala i lijep (najvise radi S-Linea)