All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dino, kad se radi veliki servis i sta on ukljucuje kod 1.4 tsi 90kW sa lancem? Imam sad na satu 97k predjenih. Nedavno se raspitivao u ovlastenom a sef servisa mi onako zurno rece nista ne diraj do 150k i to da ne diram lanac samo spanere i ostalo sto ide uz veliki servis, da kod zamjene ulja mehanicar samo prekontrolise lanac i to je to. Hvala.

    Usput bilo je govora mnogo o sijalicama ali... Kod mene su klasicne zute h7 sta bi mogao staviti da povecam vidljivost al bez onih plavih seljakluka i da mogu tehnicki proci i da nemam problema sa policijom?
     
    Last edited: Aug 10, 2017
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kod motora s lancom nije uopste zamisljena zamjena lanca. On bi trebao da traje koliko i motor al kad se u nekih motora uvide problemi onda se mjenja iz predostroznosti sto je kod tebe slucaj tako da se tacna kilometraza servisa i ne moze odrediti bar sto se tice lanca. A mikro remen i pratece atvari se mjenjaju tako na 100-150k km. Idu remen,remenice,klizaci i zatezac.

    Sto se tice svjetala. Da bi ostao legalan jedino sto mozes uciniti su osram night breaker sijalice ili philips x-treme vision.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    forzamilan likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ili da kupi nove LED farove, 500eura :D
     
  4. edgsi

    edgsi Aktivista

    Brzo pitanje. Sutra bih trebao u Banja Luku da pogledam nekoliko auta i odaberem i kupim jedan ako mi se svidi. Razmatram:
    https://www.olx.ba/artikal/26225458/fiat-grande-punto/
    https://www.olx.ba/artikal/26006278/opel-corsa-1-4-benzin-top-auto-d-o-o/
    https://www.olx.ba/artikal/26426662/opel-corsa-d-1-2-benz-2007-g-p/
    https://www.olx.ba/artikal/23887717/fiat-grande-punto/
    https://www.olx.ba/artikal/25867266/renault-clio/

    Ako ko ima iskustva sa navedenim modelima (motorima) ili eventualno prodavacima bio bih zahvala ako napise koju.
    I ako ko ima kakvu konkretnu info o vadjenju probnih tablica u BL, zanima me da li je problem izvaditi ih isti dan i koliko kostaju.

    Hvala unaprijed
     
  5. kio

    kio Komšija

    To ce ti najbolje Dino odgovoriti. Moj izbor bi bio Clio. Kod prvog Fiata (airbag) je druge boje. Kod crvenog Punta (kao da je prednja karambolka druge boje, moze biti do monitora). Corse su mi ok, a Clio radi motora, (isofix-a)...
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

  7. zhady100

    zhady100 Aktivista

    F10 za Q7? :(


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sa srecom Vedo!

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koje je gpdište? Nadam se da ćeš imati sreće i da će slušati. Ali iskreno osim praktičnosti ne znam što ti je ovo trebalo. Pa gadgeti su mu iz 2004. a izgleda kao ogroman frižider na točkovima.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    2008 je godiste.
    Ma premal mi F10 za dvoje djece, pogotovo zadnja klupa. Pa ako Bog da kad malo poraste ovaj mladji pa ne budem morao vucarati kolica i sl onda ganjat opet kakvu limuzinu.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dobar je Q7, neka je sa srecom. Predpostavljam da je skuplji za odrzavanje al jbg veliko je auto.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Sa srećom Vedo, da ti bude hairli ;)
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    E jebi ga premal F10 za dvoje djece... Jaran troje vozao godinama u e39 limuzina, neki dan uzeo E61 FL, a meni mondeo taman fakat...

    Sent from my Lumia 950
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ljudi prije sa ficom na more isli, komplet porodica xD
     
  15. edgsi

    edgsi Aktivista

    Njega sam i ocekivao da mi kaze koju pametnu, vjerovatno nije bio online. A znal ko kakvu konkretnu info o vadjenju probnih tablica u Banja Luci? Koliko kostaju i mogu li se dobiti isti dan?

    Nek je sa srecom i bolji promjenio;)
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Kad stavis 2 kinder sjedista nazad u F10, razmak izmedju njih bude 32 cm cini mi se. Hajd ti sjedi u 32cm i vozi se 4 sata do mora, ne ide jbga xD Mislim moze, al nije vrijedno patnje. Isto tako, malac mi ima mjesec i po i to ti je onda nosi mu auto-sjediste + konstrukciju kolica + lezaljku za kolica + sklopivi krevetic + sve ostale stvari za nas ostalo troje. Problem je to sve strpati u auto, dok sa Q7 sad ima i viska mjesta :)

    PS: hvala narode na lijepim zeljama! ;)
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Clio ima najpouzdaniji motor/mjenjac od svih navedenih. Fiat je ok sto se izgleda i podvozja tice al crkavanje mjenjaca te ne moze obic. 1.4 motor ima varijabilne bregaste s kojim cesto ima problema. Corsa isto nije losa al 1.2 motor je prilicno trom a od te tromosti skace i potrosnja.
    Clio je ubjedljivo najzaokruzeniji proizvod(performanse,potrosnja,pouzdanost) al ujedno i najmanje privlacan. Ti si odvagaj sta ti je vazno.

    Edit.
    Sad ugleda da ima i 1.4 corsa. Ako corsa bude uzi uzbor obavezno 1.4 motor.
    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja bez pregleda pravog majstora ne bih više ni biciklo kupio.
    Nedavno sam kupio Ibizu . Od 5 auta koja sam zapikirao u Sarajevu samo su 2 bile u ok stanju a 3 su bila totalni krševi (iako su naoko bili tip top).
    Inače olx je pun krševa koji su ušminkani da se prodaju što amater kao ja ne može skontati.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Imam dva sjedista, i do nedavno kolica, pa znam kako je, ali opet ne mogu da vjerujem da je F10 mali. Mislim iskreno i ja bi volio GL-a da kupim :) i neka tebe Q7-ca posluzi samo nema zene ovdje :) reci nam pravi razlog :D
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Gorivo 1,6 po litru o_O