All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ispitivao sam ih kad je auto stajalo preko noći, doduše bilo je iza podne ali nisam nigdje išao s autom niti sam ga palio. Tad je pokazivalo da je sve uredu.
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ujutro kad očekuješ da grijači rade, lampicom provjeriš da li postoji napon na kablu koji napaja grijače. Tad ćeš znati da li se pale ili ne.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Vidjet ću da to sutra onda probam, hvala na savjetima.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imam ja plus 2008. 1.4tsi 90kw. Super auto malo trosi, neki dan Travnik Sarajevo preko kiseljaka 5.3l AVG, autoput ispod 7 grad litar dva više, solidna oprema tempomat, senzor za kišu, grijac sjedišta, 6 brzina itd. Dakle bolja oprema od prosjecnog obicnog golfa. Prostora dosta pogotovo pozadi. Samo nadji primjerak da nije gazen.

    Btw popravi mi danas majstor problem sa grijacem na zadnjoj sajbi, žica od mase na desnoj strani bila prekinuta, 5min popravak baci majstoru cener na kafu dok mi svabo reče 50 EUR i da mu auto ostavim haha
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Udobnije na klupi u parku sjedit :D
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja imao na Pugu, paljenje slabo, ispitali grijače kao ok svi rade, ali paljenje nula. Kupio 4 nova grijača.
    Kad gle čuda, auto na -19 pali na okret ključa.
     
    zoi likes this.
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Golf 7 je dno dna. Pa nova 308-ca ga rasula.
    A Arteon nije mogao prismrditi na testu insigniji koja je 3x jeftinija.
    A multilink je postao stvar doplate na nijemcima.
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    @Tale
    1. u kojoj zemlji je veća prodaja 308 u odnosu na g7 :) o kakvom ti ba rasulu pricas, :)
    2. koja je to insignija 3x jeftinija od kojeg arteona :)
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Nova 308 je meni 2x ljepsa i izvana i iznutra od golfa 7, a sigurno udobnija i vise dobijas opreme za manje para.

    Za insigniu, nije bas 3x razlika u ciieni, ali jeste minimalno 2x. Ne znam baš jesu li istog ranga za porediti... Lijepa u svakom slucaju, sto se tice vanjskog izgleda meni je najljepsa limuzina od svih ovih sa iole pristupacnijim cijenama.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    u zadnjih par godina raja se zali da su im ukradena zadnja sjedisdta sa 308...
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    @Tale - Ne znam kako mozes porediti Insigniju sa Arteonom :) Da li si imao priliku voziti novu Insigniju? Sama plastika unutra, tijesna, pravi budget auto.

    Baci link da vidimo o kakvom testu pricas. Vozio sam oba, ali govorim o licnim utiscima koji su daleko od profesionalnih. Doduse Arteon jeste bio max napucan model, dok je Insignija bila starter. I tad je cijena bila 2x veca.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    kakva je dacia duster nova ?
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    moj ćaća je imao ovakav Peugeot Expert zadnje 3-4 godine minimalno, i kakvo gofno je bilo, ujutro ako je mali minus, mjenjač zamrzne.
    [​IMG]

    Da ne kazem da je ovaj Peugeot sav nekakav mlitav bio, cim udjes osjetis kao da nije do kraja sastavljen, jedini plus koji bih mu ja dao jeste da je prostorniji od VW Caddy maxi kojeg sad voza, isto naprijed Peugeot je imao dva spojena sica za suvozace. Da napomenem da je ovaj Peugeot nov uzet.

    Ovaj VW Caddy maxi je mnogo čvršći, stabilniji, a ako se dobro sjećam, Peugeot je imao i jači motor od VW-a, tako mi stari kaze, da mu to malo fali od Peugeota.


    A i VW škrtari nenormalno, ćaća uzeo nov VW Caddy Maxi, i masno ga je platio, ja ušao unutra nema fakin elektropodizače za stakla, nema ni najobicniji radio. Iz Bihaca Berlina bacaju spiku kao eto radno vozilo ofo ono. a i ovo je bar Peugeot imao ako ništa :D
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma


    Arteon na moose fail. Sljedeci video je insignia
     
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    Meni se to isto desavalo par puta na Citroenu, odnosno ne isto, ali ovih par dana kad je bilo -5 i slicno, na paljenju kad presaltam iz prve u drugu ide malo teze jednom ili dva puta kasnije sve normalno. Ali npr. iz prve ga u drugu teze prebacim a ostale brzine najnormalnije. Jel' to mijenjac malo zaledi ili sta?

    Naravno nije sad da moram nogom gurati haha ali nije ni da mogu jednim prstom presaltati ko inace.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ni meni ne izgledaju ta dva auta da bi se mogla smjestiti u istu klasu, Insignia je vise konkurent Passatu. Ali vezano za cijenu, kod nas je insignia 40k osnovni model, dok je arteon 80k. Tako da jest duplo, ali svakako da arteon dodje opremljeniji u odnosu na insigniu u osnovnom paketu.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma mjenjac izgleda, ali kad ga izbaci iz brzine mislim da ne zamrzne onda, nije smio ni rucnu povuci :D


    prati li iko ovog lika?



    Jučer vidio Teslu X, nisam upratio tablice je li neki naš lik, ako je, onda je hrabar svakako.

    i btw, viđaj ođe stanica za punjenje struje



    od 3:40
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Zgusne se ulje od mjenjača na niskim temperaturama i to je normalno. Poslije kad se zagrije malo radi normalno? Provjeri treba li dosuti ulja u mjenjač ili eventualno zamijeniti.

    Čitam tu g7 dno dna dok je Pezo 308 perpetuum mobile šta reci kome daj tale broj dilera da se i ja malo lupam haha
     
    veki81 likes this.
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Rucnu svakako ne treba koristiti na minusu, svakom moze smrznuti, pa se zajebavaj onda :D Lijepa je 308, mada mi je G7 malo ljepsi, agresivnije izgleda. Ovi ostali hatchbacks velahavle, pogotovo Civic, katastrofa.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    VW je na G7 stavio obicni trap pozadi na slabije modele. PSA u kompakt klasi nikad nije ni imao multilink ni na jednom autu.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk