All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    E jest dijaspora mjerilo haha
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja ih najcešće viđam u e60 i to su obicno oni najveći grmalji, valjda je sad tamo bembura stara jeftina a ovdje gazde :D
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je to, debela kelja u E60.
     
  4. black

    black Komšija

    Nova Opel Astra je i dalja slaba sa izradom, sve tvrda plastika unutra, istina ne znam koja je oprema ali ova je imala i navigaciju tako da nije najslabija. Bolju izradu ima moj Peugeot 308 iz 2008. nego nova Astra.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Hajd i to da cujem da je golf udoban. Sjedio sam na udobnijim stolicama u kafanama. Mozda ste se vi vozali u nekom golfu od 60k sto ima ok opremu za moderno auto... Zato ima i cijenu da mozes uzeti dvije postene limuzine.
     
    Pelikan and aNaToMiC ! like this.
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Meni je ok golf, ne znam što se toliko žalite. Ali reći da je Opel najbolje njemačko auto je smiješno u najmanju ruku.
     
    Vedo and donjapa like this.
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem je sto je skup. Govori se u cijenovnom rangu. Ostali njemci nemaju tako pristupacna auta kao Opel i francuzi.. A3 je skuplji golf. Golf bi bio super auto da je 10-12k jeftiniji.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kod nas je fama Golfa kod Bosnje ostala od TAS-ovog golfa koji je doso medju stojadine i fice kao premium auto. Golf V je recimo meni jedini ok, ali i bio je precijenjen kao sto je i danas. Ali iskreno najmanje nudi za ogromne pare, nova sedmica ima samo fin dizajn, sve ostalo je sranje, sjedista losa, neudoban, hajde da kazemo da je motor ok, ali nista bolji od drugih cr motora kod konkurencije, ali recimo Astra K je 10x bolja u svakom segmentu.
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    a kako ti se čini bmw1, a klasa, audi a3 za 50-60hilja da li ti oni imaju mana i vrijedel tih para, jesul neudobni tvrdi mali bla bla...gledaš auto kao da kupuješ na kilo....
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa cuj, ogromna je razlika izmedju a klase, i 308-ce i razlika u cijeni to opravdava, ali a klasa je mnogo bolja od Audija A3 koji je jako precijenjen i ima dizajn od one a3 iz 2008, a cijenu ko mercedes, pogledaj listu na dnu, pa vidi razlike u cijeni golfa i astre recimo, da ne govorim koliko je to kod nas, pa polovan golf iz 2015 kod nas kosta visestruko vise nego razlika kad su oba auta bila nova.
    Ali evo gdje je golf na top gear listi.
    https://www.topgear.com/car-reviews/find/body/hatchback
     
    Last edited: Dec 30, 2017
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ti jednostavno lupaš gluposti, kakav crni tas, 90% ljudi se toga ne sjeća. Od golfova po meni su 3 i 5 najlošiji.
     
    dams82 likes this.
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Tale Gear :) Balkanski #1 reviewer automobila. Iduci put pitam Taleta sta uzeti :)
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Što se mnogi lično uvrijediše :D
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    A sta s nama kojima nakon par sati ledja zabole :D

    Definitivno kod cacinog Tiguana, su neudobna sjedista, mene brzo ledja zabole mada se on ne zali. Kad vozi na relaciji ~300KM ponekad ga upitam da li ga ledja zabole kaze ne.

    Hvalio sam ovde i citroenn c4, udoban je fakat al opet na duze staze, jednostavno moram praviti pauze.


    A sto se tice kracih relacija, meni licno odgovaraju ova tvrdja sjedista nesto.


    Btw


    I onda kazu Golf, Opel, Audi..... Nema bez Francuza nista

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    PSA grupa je kupila Opela, zato ih Tale i hvali. :) A nece da spominje sto nemaju konkurenciju Mercedesu, BMW ili Audi limuzinama. Njemci su uvijek bili skuplji, jos od prije nego sto smo se mi rodili. To sto smo mo fukare je nas problem. Vani ljudi kupe auto i mijenjaju ga nakon 3-5 godina i opet uzmu novo. Ne znaju za probleme sa diznama, DPF, kvacilom i sl. koje nastaju nakon 400-500km. I svako auto koje se uveze sa 180-220km je garantovano duplo toliko preslo.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, ovo naše otpad tržište pogodno za ispitivanje mana i grešaka. Švabe vladaju auto industrijom još od pedesetih, a u tom luksuznom segmentu jednostavno nemaju konkurenciju.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Glupost je porediti Mercedesa sa navedenim markama automobila, znam sto su ovdje svi nadrdnani, jer vecina vozi zaprege iz VW koncerna, ako govorimo o autima iz iste cjenovne kategorije iz tzv hatch klase, globalno je Focus najbolje auto, sta to fali italijanima, pa Fiat 500 je top, Astra ima najbolji dizajn, 308 je all random top, Honda je vrh, ali u golbalu svi nude kvalitet za pare, a golf smece se pokusava prodati preko branda. Kod VW je tako glup dizajn sjedista da,ne mozes,ko cojk nasloniti glavu i voziti, a da dobis korektno bocno drzanje, moras doplatiti masno za takva sjedista.
     
    Last edited: Dec 31, 2017
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa ni ne sluzi da naslonis glavu nego da je ne izgubis prilikom sudara. Prvi put da cujem da neko nasloni glavu dok vozi.
     
  19. black

    black Komšija

    Koji Focus tacno? Ja sam se vozio u Focusu II i mogu ti reci da su sjedista ista kao u Golfa 2. Ravna skroz, nisu profilisana.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Focus 3, o cemu pricamo.