All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. black

    black Komšija

    Meni G7 nije ostavio los utisak, ovaj je imao Ergo sjedista pa mozda i zbog toga.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa tesko ce ostaviti los utisak kad su svi prilicno mladi.

    Zna se da je vw auto radjeno sa akcentom na kvalitet tako da bi se zadrzala konkurentna cijena rezalo se na mjestima gdje je se moglo. Vozao sam ljetos jaranov G7 2017 godiste sa 1.6 tdi 81kw motorom i auto me je odusevilo.

    Fino lezi na putu solidno vuce fenomenalno koci. Potrosnja goriva za ne povjerovat. Redovno mu je ispod 4L na otvorenom a prelazi uvijek preko 1000km kombinovane voznje sa rezervoarom od 55L

    Sve ovo govorim a uopste nisam fan vw :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  3. black

    black Komšija

    Jest potrosnja mu je odlicna, 2.0TDI 150KS na otvorenom i kad ga dobro gazis ne trosi vise od 5l.

    Poslano sa mog Redmi Note 3 koristeći Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    G7 odličan auto, kvaliteta je miljama iznad tih Francuza, barem što se tiče unutrašnjosti, a i auto odaje utisak robusnosti. Tale svako malo dodje na forum kada ga uhvati kriza da se ispuše :D
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Peugeot 308 prije da je najgori, a ne najbolji, model u klasi. Malo ga samo vadi sto je najnoviji model.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Prije 2g kad sam uzimao nov auto upravo je bila dilema izmedju Pezojca 308 i Golfa 7. Zavrsio na Golfu, iako je Pezo bio fancy i imao je dosta opreme za malo manje para.

    Nakon 2g, ni trenutka se nisam pokajao za G7. Mozda bi isto rekao i za 308 da sam je uzeo i da me isto tako sluzila.

    Jedino sto sam se pokajao je sto nisam uzeo Ergo sjedista. 500e bila, reko hajde nece mi trebati... Fail!
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jao koji review hahahaah
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    Na takvom ko iz testa sam ucio voznju, naravno bio je manuelni mjenjac, ali ostalo sve slicno, bio je taj 1.6 tdi bluemotion. Tad je bio tek koji dan na cesti.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A i porede alure pezu sa vanila golfom+dsg
    I opet na kraju golf kazu udobniji .

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    VW precijenjeno smece, jedino skoda ima nekakvu dozu normalnosti. Pa opel je 10× bolje njemacko auto.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moze VW bit smece jer su u osnovi Audi. I Audi je VW.

    To je isto kao da si rekao da je Audi smece.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Tale: "Audi je smece" :D
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa VW je i Seat i Bugatti pa ne mogu biti različitiji svjetovi. VW auta su oskudna. Sve im je dodatna oprema dok kada pazariš VW sa dobrom opremom, onda masno i platis. Konkurencija im jesu Opel i francuzi i rekao bih da u vecini slucajeva dobijes "više auta" i ako nisam fan francuza. Golf 7 meni ostavlja dojam auta iz nekog perioda oko 2005-08-me. A bili su out to date jos u vrijeme četvorke. Za cijenu četvroke iz 2001/2 se moze naci od E46 ili C4 do A4 ili Mondea.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Isto kažem i za Seat, još veće sranje od auta iz VW koncerna, kolega kupovao auto za 16k, pa Seat Altea XL 2013 godiste sa dizajnom iz 2004 se nudi za te pare. Imao je u ponudi Octaviu 2009 FL.
    [​IMG]
    Pa halo ko misli da auto iz 2004-te lici na nesto privlačno. Na kraju kolega razmisljao između Astre u sedan verziji i Peugeota 308 (novi model) koji je na kraju kupio.
    Kolega uzeo famozonog pasata 7 iz 2011 1.6 tdi, masno ga platio sa 260k na satu, riknule 4 dizne i dpf.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sve zavisi od koga kupujes, ko je kako odrzavao auto.
    Skoro vidim djevojku koja je kupila od mene Golfa 4 i zadovoljna je. Nije imala nikakvih problema, ali ja sam ga odrzavao. Imao sam i srecu sto sam ubo dobar primjerak.
    @ Nails Audi A4 neces naci za cijenu Golfa 4, barem ne ocuvan model. Ima ih u mint stanju ali to je jako tesko naci i oni su i 10k KM.
    Kod mene sef proda prije dvije godine Mercedesa E220d 2001 god, auto nije imalo ni 100k KM na satu :) Dao ga u racun za Q5 u Interautu, procijenili ga 10k KM. Znaci da su oni ga prodavali za 12K KM najmanje.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Svi znaju da je 1.6 tdi. Big shit posebno u prvim verzijama, pa dizne vrlo cesto rikavaju. A to je skupa investicija, VW je zadnji usao u pricu sa CR motorima, dok su svi ostali prevazisli boljke koje CR motori nose. I daleko je 1.6 tdi od 1.9 tdi motora.

    Pa od VW za 16k mogao je samo ganjati auta do 2010 godine, i ono sto je bilo 5 godina staro za te pare je bila Altea iz 2013. A paletu auta je imao za izbor od ostalih, Astra, Megan, 308, Focus, C4 MK2.
    Mislim da je redizajnirani 1.6 hdi i 1.5 dci mnogo bolji motor od vw 1.6 tdi, inace ga ne bi volvo i mercedes ugradjivali.
     
    Last edited: Dec 30, 2017
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Btw za recimo 16k mozete kupiti golfa mk 6 iz 2010 ili 2011. Astru J iz 2014. C4 MK2 iz 2013. 308 iz 2014, Megana 2014. Sva auta su bolja mnogo udobnija od golfa. O dizajnu i new tech stvarima da ne pricam.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tale jesi se ispuhao Dosta za ovu turu, naleti opet za mjesec da nam prodas kojeg francuza.
     
    zoi, Neraa and dams82 like this.
  20. Almir

    Almir Komšija

    gledam ja ovih dana dijaspora voza top modele francuza sve same 308 :)