Mobilni internet - najbolja opcija

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Tesla, Mar 14, 2013.

?

Izaberi najisplativiju opciju mobilnog interneta u BiH

Poll closed Mar 24, 2013.
  1. BH Telecom postpaid

    5 vote(s)
    38.5%
  2. BH Telecom prepaid

    4 vote(s)
    30.8%
  3. HT Eronet postpaid

    1 vote(s)
    7.7%
  4. HT Eronet prepaid

    3 vote(s)
    23.1%
  5. m:tel Prepaid

    0 vote(s)
    0.0%
  6. m:tel postpaid

    0 vote(s)
    0.0%
  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja sam testirao u Gracanici eronet,super signal
    takodje ponekad koristim slagalicu...za cenera moze 80 minuta i giga neta...sasvim dovoljno za slabijeg korisnika a najbolje sto traje mjesec dana
     
  2. DSA

    DSA Aktivista

    Eronetov 3G provjereno bolje radi u Sarajevu nego BHT. Ne znam po drugim dijelovima grada, ali po centru je Eronet bolji.
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Imam jedan sitni problem sa internetom, ista situacija je bila dok sam imao BH Telecom, a i sada na Go Free (mtel). Kada ikona pokazuje 3g, nemam konekciju, tek kada prebaci na HSPA radi kako treba. Jel se to jos nekome desava, posto ne mogu nista na internetu da nadjem o ovome?
     
  4. Decerto

    Decerto Komšija

    Mozda ima neke veze sa telefonom i frekvencijama koje podrzava...
     
  5. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Trenutno na LG V30, prije toga Nexus 6P i Xperia Z3, sve ista situacija.
    Nisam cuo nikad prije za ovaj problem.
     
  6. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Koliko znam HSPA je skraćenica od High Speed Packet Access i dio je 3G tehnologije. Kada ti pokazuje oznaku 3G to znači da telefon hvata frekvenciju 3G mreže i da radi na njoj a čim počneš sa korištenjem interneta onda ti pokazuje HSPA ili samo H što znači da je u toku razmjena podataka.
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ja znam ja to, ali desi se da mi odjednom nestane internet dok ga koristim i tada primijetim da se ukljucila 3g ikonica. Tek se vrati internet kad prebaci na H, ne treba mu dugo ali to je poprilicno nasumicno.
     
  8. bhd

    bhd Veteran foruma

    vazda u ovom periodu 3g je ki*a. Previshe ljudi ima, iako telekomi tvrde drugacije. Prikazano stanje na terenu je kaze da 3g stopa maksimalno od carsije pa do grbavice :)
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma bilo bi mi lakse da je do toga, ali nazalost ovo mi se desava neovisno od perioda.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    onda probaj na drugom telefonu istu karticu na istom mjestu...


    ili telefon ili mreza :)
     
  11. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Probaj promijeniti u postavkama mobilne mreze, ne znam kako je na tom telefonu, ali imaju opcije tipa WCDMA only, gsm, auto connect itd. Probaj promijeniti tu.
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Naveo sam vec, na tri razlicita telefona i dvije mreze (mijenjao sam i kartice) ista situacija.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Prije mi je stajalo wcdma only, sad sam stavio i LTE default, ali nije pomoglo, opet se desava.
    Nije to nesto strasno ucestalo, ali prosto nervira.
     
  14. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma jarane, to ti je do bhtelecoma :)

    Vidi, jel ti stara kartica, al bas bas stara ?
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nisam druze na bhtelecomu vise, a kazem ti kartica je mijenjana prije par godina, kao i prije nekoliko mjeseci kad sam presao na drugu mrezu.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav raja. Koja je najbolja opcija za mobilni net u EU? Prioritet mi je net tj. što više GB, pozivi i SMS manje/više. I gdje kupiti karticu. Tnx in advance.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Skoro svaki provider nudi turist plan za cjeku eu. Ja ssm koristio vodafone 29e 20gb
    Kartica se ima svuda kupiti al ti treba pasos :) ovisi o zemlji mislim na mjesto kupovine
    Sent from my SM-T510 using Tapatalk
     
    kolinsb likes this.
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    ej, pitanje jedno, jer ja sam googlao i nisam nasao neko pametno rjesenje... treba mi starcima internet na vikendici, opcija je samo nesto mobilno, i treba mi par GB mjesecno, nista previse, ko nudi najvise za najmanje. Koliko sam ja upratio meni se cini mTel je do sad najbolji... je li neko ima nekog iskustva? I mislim da je po kvaliteti signala na lokaciji mtel najbolji pa bhtelecom i onda eronet...
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Last edited: Apr 15, 2020
  20. DSA

    DSA Aktivista

    X
     
    Last edited: Aug 6, 2020