Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. sumeir

    sumeir Komšija


    Hvala

    Editovao sam svoj post u vezi veličine TV-a i budžeta.

    Znači 60"-65" Budžet 3000 KM +-300 KM

    Večeras sam razgovarao sa prijateljem pa mi je ovo nave da su mu te smjernice.

    Trenutno ima neki Sony 46" sislim da je model iz 2013... mislim
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa eto nek uzme isti taj model samo u 65" veličini, ako izlazi iz budžeta onda ovaj što sam ti ja naveo u toj veličini.
     
  3. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    I jedan i drugi mu izlaze iz budzeta. 65xe9005 je oko 4500KM, a 65xe8577/8505 je oko 3500KM. S obzirom da je napisao da se ne radi o puno zahtjevnom korisniku onda bih mu ja preporucio ovaj, ima VA panel, 4K, i Smart je kao sto je i trazio: https://drtechno.ba/televizori/sony-65-xe7005-4k-smart-tv.html
    Najbolje bi bilo ako kako moze dodati 500KM pa uzeti 65xe8505 jer je pofino bolji od 65xe7005 ali daleko od toga da je i ovaj los, naprotiv.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

  5. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Trenutno je u Technoshopu na novogodišnjoj akciji LG OLED B7 za 3850 KM 55" ako koga svrbi džep.

    @sumeir Ako ti taj poznanik želi future-proof onda nek kupi ovaj OLED TV.
     
    Last edited: Dec 12, 2017
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Dobra cijena, ja sam c7 platio 4800km
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Hocu sad da odem uplatit tv u Domodu. E sad, ova 7077 (ili kako vec) ima 400HZ motiom rate, a ona 7007 ima 200Hz. Al ta od 200HZ ima crni okvir pa bi mi vise pasovao. Pa imal veze izmedju ovih 200 i 400, il je to samo ako palis frame-recreation iliti ga soap opera effect? I oba tva su PVA paneli?

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  9. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ako mislis na XE modele samo velicine od 55" i 65" imaju VA panel a ovi manji od 55" su IPS. Na tu interpolaciju ne obracaj paznju i ako ti se vise svidja crni uzmi njega jel je to svejedno marketinski trik, isto kao i HDR na 8-bitnim panelima sa 300cd/m2 maksimalnim osvjetljenjem. Panel je potpuno identican u oba televizora(iste velicine) kao i procesuiranje slike i jedina stvarna razlika je u boji okvira a sve ostalo je cisti marketing.
     
  10. sumeir

    sumeir Komšija

    Dok si ti pisao post, mi smo već bili u radnji i naručili TV
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Rekose mi u Domodu da ovaj KD55XE7077 ima 80 Hz panel, dok ovaj 7005 ima 60 Hz. Suplja, ili? xD
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Šuplja. Oba su 60Hz.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja sam rezervisao taj 7077, sutra idem po njega, dat ce ruke dok ne bude OLEDa za 2K.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    @Vedo 7077 ti je srebreni okvir, zar ti nisi tražio crni? Da te posluži, nadam se da ćeš biti zadovoljan kao što sam ja :)


    @sumeir Sve dok ne kupiš nije kasno. Kod njih je to naručivanje prebacivanje iz skladišta u skladište, nećeš im naštetiti ne proizvode ga oni. Mada eto nije ni taj loš što hoće a veća je dijagonala od ovog.
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Jesam, al eto, marketing me prevesla, i suplja iz Domoda, kao bolji panel u ovom 7077, 400 Hz onaj Motion rate, haj reko *ebaji ga, daj onda taj xD
     
  16. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Kakvo je stanje s image retention? Vidim na stranim forumima se dosta ljudi zali, narocito na zutim pozadinama.

    Sjecam se koliko sam titrao plazmi svojoj, i to je vala patnja. Da finansije nisu problem, mozda bih trenutno prije kakav fald lcd uzeo. Burn in bi me ubio.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Treba imati u vidu da su uvijek najglasniji oni koji imaju negativna iskustva, dok oni sa pozitivnim ili šute ili kratko nešto kažu/napišu pa tako i sa tim problemom.
     
  18. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Da, ali i ovi što nemaju problema uglavnom dobro paze da se dugo ne zadrži statički logo ili hud od igrice.

    Znam kako je to, jer sam imao Panasonic ST50. Odlicna slika, ali ako moraš robovati televizoru...
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma i to sa plazmama je glupost i izvikano, jos uvijek imam 51" Samsung plazmu, znalo je biti po cijelu noc ostane upaljen tv sa BabyTV logom u cosku, sutra prebacis kanal i nakon par minuta nigdje burn-ina.
     
  20. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Nakon Fifa maratona sam ir cistio preko mjesec dana. Dugo je trajalo ali sam uspio.

    Neko to i ne primjeti, dok nekome uzasno smeta.