Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene PC na plazmi godinama, pa nikad nije bilo burn-ina
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Zavisi od panela. Meni se ureže nakon minute. Samo prvih mozda mjesec nije bilo problema.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kod roditelja isto plazma i od prvog dana gledaju isključivo TV kanale na njemu, i to često dugo vremena isti kanal. Nekad mama dok radi po kući, sprema ručak i sl. ostavi na istom kanalu satima i nikad nisu imali problema. Kao što rekoh, najglasniji su oni sa problemima.

    U svakom slučaju, OLED nije isto što i plazma i burn in nije istog intenziteta. Nemojte plašiti ljude bez razloga.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam prije par godina dok sam radio u Libiji kupio samsung plazmu i dok je bila nova intenzivno gledao neke serije na FOX kanalu i dozivio burn in,FOX se urezao i cosku i onda sam par dana sam ostavljao onaj cistac da radi preko noci i ocisto se. Kasnije se nije ponavljalo.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Ljudi testirali olede po 7sati igara, 7 dana pa nisu dobili burn in, ako je bilo malo ono čišćenje to riješi, samo bezveze panicarenje
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    U tim prodavnicama redom rade idioti koji veze nemaju, moraš se naoružati informacijama sa neta, i konjskim živcima da slušaš njihove gluposti
     
  7. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Hahahaha :D:D:D Svakakve provale u vezi televizora sam cuo ali da neko tvrdi da je 80Hz panel nikada. Da su se barem nekad proizvodili LCD ili LED televizori sa 80Hz panelima pa bih nekako i razumio ali nikada se nijedan TV nije proizveo sa 80Hz panelom. Koji idioti braco moja mila.. :D
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Možda se klokaju ko monitori?
     
  9. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Trebaju ti radnici sebi mozak malo klokovat. :D Ovo je provala za rubriku "vjerovali ili ne". To bi isto bilo kao da odes u autosalon i prodavac te uvjerava da odredjeno auto ima 5 tockova. :) Kakvi crni 80Hz paneli...
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Peti tocak je u gepeku :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  11. sumeir

    sumeir Komšija

    Bilo bi tako da nije naručen - kupljen TV u drugoj radnji. Ovi nemaju LG u ponudi nikako.

    Ne znam bili bio spreman da se "izuje" još 500 KM
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Sto se tice radnika u Domodu vidjeo sam da nisu strucni i da sami nemaju mnogo znanja ali su bili dosta prijatni i pustili me da testiram TV i da pogledam svaki detalj, pomagali mi oko utovara TV-a nisam imao niti jednu zamjerku.

    Na kraj krajeva imamo internet i forume pa je lahko doci do željenih informacija i otici sam u radnju bez da ti neko pametuje i želi samo da se riješi TV-a i drugih stvari.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    Realno meni su gori ovi sto ocekuju da ce ih u bilo kojoj radnji docekati doktor nauka iz odjela gdje radi za bijedni minimalac.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
    zoi, selvin and Eldorado like this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nemaju ljudi pojma, ali su ljubazni i izadju u susret kome mogu. Ne znam šta hoćete kada se sami smatrate nekima 'stručnjacima' Ja svakako nisam nikad kupio a da ne znam već šta hoću. Dobro jesam ovaj trenutni Tv i pošteno se zajeb'o :D ali nije ni radnik krriv što je rekao da je super.
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Probaj u Merkuru na otoci, rade klocevi iz b.potoka do jučer cijepali drva čim udjes snage se ko lešinari, Nedo Bog šta barnuti ubili bi te.
     
    Eldorado likes this.
  16. JVC

    JVC Overclocker

    Tako sam ja prije, sam se zajebem jer onaj bekan u radnji ne znanja gdje je šupalj, pa ja sam sebe zavalim, srećom došao do pameti, doduše djelomično....
     
    Last edited: Dec 13, 2017
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najjače je kad me dočekaju sa "izvolite", tačno mi dođe da kažem "daj sto kila tih čet'ri ka televizora".
     
    zoi likes this.
  18. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ne ocekujem da me doceka doktor nauka ali takodjer ne ocekujem da lupeta gluposti i izmislja stvari koje ne postoje. Govoriti potencijalnom kupcu da jedan TV ima 60Hz a drugi 80Hz pritom znajuci(ili ne znajuci) da je to laz je prodavanje muda za bubrege. Ako je znao da ne postoji 80Hz panel onda je to prevara a ako nije znao onda on nema apsolutno nikakvo znanje o televizorima i onda nema pravo nista da preporucuje. Jos od vremena CRT televizora svako zna da nasi televizori rade na 50Hz a u americi jos nekim drzavama na 60Hz radi frekvencije struje i od toga moze ici samo u duplo, znaci 50Hz na 100Hz, 200Hz, itd a 60Hz na 120Hz, 240Hz, itd. To je znaci nativna frekvencija televizora i ona je najbitnija a sad postoji i ta interpolacija koja je vise-manje nebitna jer malo ko da voli soap opera efekat.
     
  19. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Znaci primio si ga od njih a jos si zahvalan sto su bili ljubazni dok su ti ga uvaljivali, ne daj Boze da su jos bili i bahati dok si ga prim'o. :D Mogu li znati o kojem televizoru se radi?
     
    Last edited: Dec 13, 2017
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jesam ga primio nema šta. U toj radnji znam svakog radnika, i drži je covjek kojeg izvrsno poznajem. To što je meni bilo mrsko i pegla da upalimo tv je druga stvar, i kasnije da ga vratim, a mogao sam i to. Kada mi je grom spržio plocu ljudi mi sredili kao garanciju :) A tv je Panasonic tx-42as600e. E sad koliko je stvarno loš ili ja nakon plazme nisam mjerodavan da ocjenim ne znam, ali uglovi gledanja su jako loši i pozadinsko osvjetljenje fino probija na tamnim scenama.

    S druge strane dedi sam uzeo samsung h6400, u to vrijeme su ga svi preporucivali, vala malo bolje smeće.