Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Stvarno čovjek ne zna šta bi gledao. Ima li ijedan LG LCD da daje pristojnu sliku i bez motion blura radi sporta, a da filmovi izgledaju pristojno. Sviđa mi se onaj daljinac i webos, android nipošto.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisi naveo najbitnije, a to je budžet i dijagonalu koju želiš :) Ima ih dosta, ali od LG-a nema bez oleda jer su svi IPS panelom i lošim motion handlingom. Čini mi se da je tebi jedini izbor Samsung za to što ti tražiš. Mada ti na svaki TV možeš nabaciti Roku ili FireTV i riješit problem sistema, ali kad jednom zaglaviš sa IPS panelom nema popravke bez promjene televizora pa se ne bih na to puno osvrtao.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    I Samsung sa plus (ips) je isti klinac, ili oled, ili eventualno pva, ja sam pored ogleda jučer od Jadrana kupio neku toshibu sa ova pa elom 48" za 600km, radi fino, naravno poslije c7 grob, ali ako samo njega gledaš dobar, odličan kontrast, boje, media playeri iznenađujuće dobar
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Koliko spominjete taj famozni IPS panel kao da je crno bijela tehnika :D

    Ne treba uzimati 4k telvizor, odgledao seriju u 4k rezoluciji pa sad kad prebacim na nizu rezoluciju ne mogu mirno gledati :D a da ne spominjem SD kanale xD

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa dijagonala 55-60, budžet 2.000,00 +/- koja stoja. Šta je od LCD-a najbolje za te pare?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Ja imam oko 70 filmova 4k, veci dio hdr, poslije gledanja nekog od njih nepalim tv dva dana dom malo mozak neprofiltriram, ubio bih se kada vidim sliku nakon toga.
     
    Eldorado likes this.
  7. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Pa uzmes TV sa VA panelom koji je dobar za filmove i da je sa 100Hz nativnom frekvencijom panela za dobar motion odnosno za sport. Evo jednog koji ima to oboje:
    https://www.sancta-domenica.ba/led-tv-sony-bravia-kd-55xe8505-4k.aspx
    P.S. Pogledaj i u drugim radnjama ovaj model, mozda negdje ima i jeftinije.
    EDIT: Naknadno vidjeh da trazis bas LG a njih nema koji zadovoljavaju oba tvoja kriterija.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jedino je problem što je rekao android nipošto. Njemu jedino neki Samsung sa VA panelom može sve ovo ispuniti što traži, sa ostalima će imati neke kompromise.
     
  9. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Jbg ja sam njemu predlozio TV koji zadovoljava oba njegova kriterija a sa nekim Samsungom bi zadovoljio kriterij sto se tice filmova ali ako hoce da ima i sto manji blur onda bi trebalo da ganja i 100Hz panel. Za njegov budzet i velicinu TV-a koji je on naveo nema nijedan Samsung sa 100Hz panelom.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam odlučio da na IPS-u rizikujem.. gledao sam neke televizije bas ovih dana i jebi ga ili ja ne vidim ili nisam toliko stručan ali meni je ok..

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Problem je što u radnjama gledaš sa upaljenim svjetlom a tu ti se to ne vidi kako treba. Na kraju krajeva, sebi kupuješ pa ako tebi odgovara nemaš se onda šta misliti. Neće ga niko od nas gledati niti plaćati :)
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Bio sam kod prijatelja na sijelu kod njega Samsung 3d h6400 model. Prije 3 mjeseca sam uzivao gledajuci kod njega utakmicu dok veceras bas i ne.

    Vjerovatno sam se navikao na svoj TV, al evo bas opet gledam poredim isti kanal isti izvor signala i kod mene je meni bolji moj MU TV.

    @Qler neces rizikovati vjeruj mi, najvaznije je da ne bude problema 5x godina i to je to :)



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  13. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    H6400 ima 100Hz panel a MU6172 ima 50Hz i ne moze nikako bolje izgledati utakmica na tvom TV-u nego na H6400. Prije ce biti da si se ti navikao na svoj TV i postavke na njemu.
     
  14. JVC

    JVC Overclocker

    Provjereno samsung UE50MU6172 ima pva panel, pa kome treba 50" 1095km sa 5g garancije za kes u domodu
    Ja cu sutra uzeti za dnevni boravak ono za svastaru pa javim utiske, oled je samo u HT sistemu, ali to je druga prica
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nije mi jasno onda da lopta trza na 100Hz, vjerovatno nije štimao postavke. Nema nista bez postavki mnogo se može srediti kvalitet slike.

    Na kraj krajeva navika je poenta, da nisam kod njega vidjeo sliku ne bi bio toliko zagrijan za samsung TV :D



    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kakve veze imaju herzi ako je kvalitet ulaznog signala loš? Nema mi tu neke logike.
     
  17. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Isti signal kod mene i kod njega al kod njega trza lopta ako ide brže. Vjerovatno je do postavki mada se mnogo hvali po netu H6400 sumnjam da se ne moze to regulisati.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Ma treba malo podesiti deblur, i dejuder tako se nekako zove pa neće trzati
     
  19. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Ma garant je on nesto cackao i s*ebao na h6400, nema sanse da mu na ovim nasim kanalima sa kablovske i moje TV sport trza isto kao sto nema sanse da bolje izgleda motion na 50Hz panelu nego na 100Hz. Kod nas stvarno izgledaju lose kanali na kablovskoj i MojaTV jer su kompresovani do djavola ali sportski sadrzaj uvijek izgleda solidno jer valjda narod neda da ih tu zezaju i na 50Hz panelima nema trzanja a kamo li na 100Hz a jos na 100Hz ima puno manje blura pri brzim pokretima.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod nas je jedno vrijeme bio onaj trail iza igraca i lopte na kablovskoj, mi mislili do TV-a, ali do kablovske nesto bilo. Onako je negledljivo, oci zabole.