Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Turci imaju trt u 4k kod nas ne mogu HD ready kako treba :)
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Imaju i englezi prijenose fudbala i F1 u uhd. Gdje mi živimo. :)
     
  3. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    4K je super a meni i FullHD odlicno izgleda ali kada se nista ne dira a ne ovi nasi operateri uzmu neki kanal i kompresuju ga u P.M. i time totalno izoblice samo da bi mogli sto vise kanala staviti na jednu frekvenciju. Ali zivio torrent. :D
     
  4. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Bas kad pogledas 4k klip nogometa na youtubeu pa odes na obicni BHT i prenos naše premijer lige lom za oci :D

    Al sve se vrti u krug rekao bih, kad se sjetim downloada dial up i adsl 256kbs pa divix od 700mb je bio ogroman dok danas nekako ista stvar imas 10mb download a kvalitetan film je 80gb nekako na istom smo :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Danas nas dosta ima 80mbit a kvalitetan film se lako pogleda i sa 10gb i to se skine za manje od 20 min a kad hoces full bluray pa jos u 4K to se može ostaviti za preko noci il u jutro pa dok dodjes s posla :D
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Fakat sa 80Mb BluRay ripovi se skidaju ispod 10 minuta, kad imas 80Mb onda se ganja full BluRay od 50GB :D
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja bio na 10 i sada prešao na 40 i ne mogu da se naviknem. Prije gledam kada se vratim iz grada ili negdje duže odem, sada skine poslje tuširanja :D
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja filmove gledam sa skoro 4 metra...i to vecinom na 32 inca...tako da je meni i 720p odlicna slika...naravno kada dodje krupni kadar,onda se vidi da nema tu ostrinu ali opet nije da zagledam toliko :D
    mada skidam FHD uvijek...ali to je neke 3-4 GB i na ovom cudu od 11 mbps treba poprilicno vremena da skine :D
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    UHD je normala 100-120GB, tek je tu slika, hdr, dts-ma 7.1 i sl
     
  10. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    I ja cesto odem na svoj stari 32 incni TV da gledam SD kanale a pogotovo utakmice. Sa neka 3 metra izgleda puno bolje od ovog mog 48 incnog TV-a. Pogotovo kada bude utakmica na OBN-u, duplo bolje mi izgleda slika na malom TV-u nego na velikom.
     
  11. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Problem je gdje to sada sve cuvati ako volis ostavljati filmove nakon skidanja/gledanja kao sto ja obicno radim. Jbt tako kada bih skidao te od 120GB mogao bih snimiti oko 15 filmova na 2TB disk i napunio bih ga.
    EDIT: Jesi li uzeo 50MU6172? Hoce li biti kakvo poredjenje sa OLED-om pogotovo crne boje i kontrasta, to me najvise interesuje. :)
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Evo pušten u pogon Samsung 50MU6172, nakon oled-a blago rečeno trauma, ali kao pomoćni je ok, panel definitivno s-pva, jako se brzo pokreće, slika solidna, ono koliko para toliko muzike, bijela je više sivkasta sa tamnijim uglovima što je česta pojava direct led TV-a, HDR osrednji, ni blizu pravom hdr-a kao na oledu, ali može poslužiti, uglavnom solidan Tv za nezahtjevne korisnike, puno bolji nego Sony 7005 sto je kolega kupio, dobar media playeri, smart platforma solidna, jedino onaj daljinski dok skomtas zivot ti se ogadi, nakon LG msgic remote koma za rukovanje
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Imam 6 diskova po 3tb, sad za sad
     
  14. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Kako bi ocijenio crnu boju? Je li razlika izmedju njega i OLED kao izmedju IPS i VA sto se tice crne boje ili se tu MU6172 opste ne moze porediti sa OLED-om? Opisi malo kako izgleda crna boja u mraku na MU6172 ako ti nije problem.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma


    Ti si gledao ips 49xe7005, nemoj ljude zbunjivati :)

    Sad na osnovu tvog posta neko uzme 55 inča model kontajuci da će bolje dobiti i uzme samsunga sa IPS panelom a ostavi Sony sa VA.


    Kako bi uporedio Samsung tizen sa LG webos? Prednosti i mane jednog i drugog? Imaš iskustvo sa oba iz prve ruke.
     
  16. mouse_mickey

    mouse_mickey Aktivista

    Da, on je gledao taj Sony sa IPS panelom pa nije adekvatno poredjenje. Koliko sam ja vidio u radnji bolje izgleda VA panel na Sonyjevoj seriji 7 nego VA panel na Samsunovoj seriji 6 ali radnje nisu adekvatno mjesto za poredjenje jer je presvijetao ambijent i bas zato ga pitam kako izgleda crna boja u mraku na tom Samsungu. A porediti IPA i VA panel bilo kojeg proizvodjaca i bilo koje serije je nemoguce jer se radi o potpuno dvije razlicite tehnologije.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Crna je onako, probija pozadinsko svijetlo na vise mjesta, sa oledom nema uporedbe, oled je u mraku crn da neznas gdje se nalazi, nema tu puno pameti. tv je ok, ali ni u jednom aspektu nije oledu do koljena, slika je solidna, ako nevidis prije toga oled, onda bolje ugasi pa cekaj da mozak zaboravi malo, vrtio sam neki demo materijal radi testa, hdr efekat se nazire, mada radi slabog maksimalnog osvijetljenja nije ni blizu onome kako bi to trebalo da bude, sve u svemu solidna 3 ca
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Da gledao sam 49" sony, ali kazu da je i 55" 7005 ips tek je 7007 ili 7077 pva, neznam nisam siguran, Tizen je fin, brz, ali mi je web os bolji, ozbiljniji, pogotovo kada se koristi magic remote, milina ziva, dobri su obadva nekome mozda tizen vise legne, meni je web os bolji.
     
  19. JVC

    JVC Overclocker

    i sony, i samsung koriste u jeftinim serijama UE optonic panele tako da tu nema neke razlike, radnje podese tv na store mod, oci iskacu, kuci je sve drugacije.
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Mada je to kurvaluk kod sonya 49" ips 55" pva, to je za mene cista prevara trebalo bi da isti model ima isti panel, tako je nekada bilo, ali su poceli da varaju kupce naveliko.