PlayerUnknown's Battlegrounds

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzamilan, Jul 24, 2017.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    lol nisam znao i da na konzolama dozvoljavaju EA. Welcome to the dark side..
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa odavno to imaš :) Ark, The Long Dark, Astroneer i neke druge su na Xbox Game Preview programu odavno. Doduše, na PlayStationu za sad nema nešto tako, jer eto Sonyu nešto ne odgovara taj sistem. Dobiješ 10 sati free za svaku igru u Game Preview programu pa onda bujrum kupi ako hoćeš da igraš dalje što je po meni pristojno.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Stvarno nisam znao. A tih 10h je sasvim dovoljno da se vidi stanje igre.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Od 11h ide test server sa novom mapom (ako opet ne bude odlaganja).
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja odustajem od igre dok ne izadje 1.0 beta. Ne pada mi na pamet vise patiti se i testirati pazi sad ovo test verziju early access igre. Pa dosta je bilo sranja. 20.12 citam da bi trebala nova mapa taman kad dodjem s godisnjeg iza nove da probam. Ako bude kako valja prije svega performanse igram u protivnim uninstall. Nikad vise early access :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Nova mapa ti je sada na testu sa v1.0 i ono sto je na testu je 99% zavrsena igra koja ce biti dvadesetog. Malo oni toga mogu uraditi za desetak dana.
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nema veze mogu ja cekati :)
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ipak probah test i novu mapu nekih sat dva i mogu reći wow. Igra radi mnogo bolje, igram na 1440p sve na very low aa low Texture high FPS uvijek iznad 60, desi se pokoji lag i drop ali ništa strašno. Uz vaulting, bolje performanse novu mapu i zgrade koje nisu copy paste ko na staroj te bolji zvuk ovo je sasvim druga igra. Vjerujem da će se još malo ispeglali ali već i ovakva bolja mnogo od stable verzije.

    edit: ima neki veliki lag na pocetku ali nakon par min bude ok.
     
    Last edited: Dec 10, 2017
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ruši se skoro svaka partija po nekoliko puta. Sto se gameplaya tice, maloprije sam obisao pola mape, ostalo tridesetak ljudi a ja ni lvl1 kacige nemam. Prije toga lika opalim sa dva metra samčmarom u prsa (blood burst), on mene ubije i meni pise 0 hit points. Kako rekoh, netcode je grozan. Obrisah je pa cekam izlazak. Ako bude isto, dosta od mene. Performanse su all over the place. Doslovno pusto nema nista oko mene u onim pustinjskim brdima, naidjem na dva drveta i FPS dropa. Pocele su me oci boliti koliko je FPS nestabilan. Maksuz skinem BF1 da vidim da nije do mene i na punim serverima radi tri puta bolje.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Dok ovdje života mi ne znam sta renda: http://pokit.org/get/img/4de7fe431e8e1bc76362847b27b9d690.jpg I od tih dvadesetak igraca, niko nije ispred mene.

    Kada bi covjek kupio novi hardver, na zna sta bi jer komponente nisu uopste iskoristene: http://pokit.org/get/img/e9e68bb48dd0f595674fd705f76ba6f3.jpg Grafika jeste usko grlo i ako i ona nije uvijek iskoristena, izvaliti par stoja da igram na very low. Nedam. Kada recikliraju modele. Uopste ih ne poprave vec ih zabiju u zemlju. Ako su stepenice previsoke za jednospratne kuće, oni samo odrade kliping. Doslovno se vidi kako traljavo rade optimizaciju.

    I drugi se zale, koji igraju sa recimo 1080, da i preko 60FPS igra ne klizi. Nije problem promjeniti hardver. Uradio sam to za BC2, BF3 i BF4 ali ne i ovdje.

    Nadam se da ce biti stabilnije dvadesetog.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Rusi se i meni ali više pri pokretanju.
    To za 0 Points za hit i ja sam primijetio sad jel bug neki ne znam ali desilo mi se pucam u lika ubije me gledam killcam dobro ga namazem a ono na kraju hit Points 0 hmm

    Ja sad imam 70-80 fps 2560x1400 very low i ne izgleda očajno i nemam ni ja baš osjećaj da klizi. Sad je GPU usage skoro stalno 100% što prije bar meni nije bio slučaj. Vidjeti ćemo sa stable šta će biti.
     
    Last edited: Dec 10, 2017
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Baš danas gledam stream lika koji igra sa 1080TI i kaze da ima preko 60 ali "zapinje", kao da mu vrti oko 45-50. Kod drugih, citiram: jbg kako je gadno kada na 50-60 fps-a igra izgleda kao da ima 15.

    Mozda nije kod svakoga isto, vidim da nekome kreša svaku partiju bas kao kod mene dok je drugima ok.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Čudno jer kolega danas sa 1080ti i 7700K kaže ima fps ko u priči na novoj mapi na 1440p.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Test produžen do izlaska 1.0 dakle 20.12 ako nisam šta fulio. Sad ima i stara mapa na testu i radi mnogo bolje nemam više problema sa fps i dalje picim na 2k, vaulting dobro radi. Ima lagova al valjda će to ispeglati.
    Strašan posao su uradili i nisam vjerovao da će ovako ispeglati igru. Samo da ne zeznu sad sa stable verzijom. Dayz ceski idioti ovako se to radi.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Haha kakav amaterizam.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zaobidji Kotaku ako ti nije do takvih clanaka. Jedva cekam da prodje ovaj SJW period, da prestanemo dobijati 50% zena vojnika u igrama i crnaca gdje ih nije bilo.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Što se SJW sr**a tice, nije mjesto za raspravu ali ce definitivno implodirati.
     
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma ne obazirati se na takve :D