Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Istabirio sam i uzet cu ovaj Xiaomi Mi 5. Ne daje mi se +150 KM za iste specifikacije za Samsungove telefone. Jebo vodootpronost i logotip ...
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Treba gledat i koliko ga je poslije lqko prodat. Samsung je uvijek na cijeni, skuplje platis-skuplje prodas.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Mpc je 730km na tom linku.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
     
  5. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma ovaj Mi 5 mogu uzeti za 400 KM.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda je nobrainer.
     
  7. DSA

    DSA Aktivista

    730 je ako ide na kartice..570 za keš provjereno

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
     
  8. GV

    GV Komšija

    160 KM razlike??? Ti pravo deru, provizije banke su oko 2% kada plaćaš jednokratno karticom, a na rate max 10% a dobiju pare za dva dana. Kartičnu transakciju ne mogu sakrit doduše...

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  9. DSA

    DSA Aktivista

    Tako je..ovo 570 je korektna cijena ali na rate se već ne isplati

    Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
     
  10. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije bas tacno, polovnjaci su dosta jeftiniji :D
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisi onda skonto, Samsung polovnjaci su skuplji od generacijski srodnih suparnika i to je ono sto ja pricam. Skuplji je nov, skuplji je polovan.

    Isto kao VW auto u odnosu na bilo koje drugo u klasi (ne racunajuci luksuzne marke).
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Skuplje platiš više izgubiš ;) jedino iPhone dobro drži cijenu sve ostalo tanko ili još tanje.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prije 3 god sam kupio note3 n9005 za nekih 700km u Libiji i poslije 2 godine doplatim 300km za s6 pa onda kroz godinu dolatim 250km za s7.

    I da sam nosao kineza gubici bi bili tu negdje a ovako bar imam premium uredjaj/software.

    Jednom malo jace investiras i onda samo dodajes da budes aktuelan. Top model od prosle godine je za mene taman. Odlican uredjaj uz manje gubitke.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  14. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    OK ko mijenja svake godine, ja sam evo Lumiu 920 koristio gotovo pa četiri godine :D
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma skonto sam nego kazem npr ja bratu savjetovao da uzme HTC M8, ali kako god gleda, u prosjeku jeftiniji bio Galaxy S5.
    To je i za ocekivati s obzirom na dosta vecu ponudu :D
    Ipak to jos nije kao sa automobilima, gdje ljudi kupuju golfa 2 znajuci da ce ga vozati par godina i prodati za istu cijenu.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Da li neko zna ima li kakva normalna zastita za S7 Edge? Uzeo sam za 50 KM tempered glass s obje strane i prednja spada kad stavim tpu masku.
     
  17. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Mislim da se telefon najbolje može očuvati koristeći preklopne futrole koje štite i lajsne, koje se nekako najbrže troše.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Koristio sma neko vrijeme preklopne futrole i to je istina, da se telefon najbolje ociva ali su smor. Pogotovo ako telefon koristis u auti na nosacu. A trebaju ti i dvije ruke. Poslije sam stavio tanku providnu silikonsku masku i tempered glass.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ne mogu zamislit te preklopne. Inace nisam za zastite, najvaznije je imat tempered glass na ekranu, ali neka prozirna silikonska nije na odmet.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ili ovi nisu dobro stavili glass ili jednostavno nece da legne na edge ekran kako treba.
    Probacu s preklopnom onda.