Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

    Gdje si @Tale ovlasteni Peugeot reseller za HWB
    Kazem kakav je meni osjecaj bio, nisam nista tvrdio ili provjeravao. I ti preporucujes malo gradsko auto za porodicu. How yes no :D
    Ako cemo vec o gabaritima u Focus je stalo 5 odraslih ljudi, to sto je neko visok, nije moj problem, ima auta pa nek bira ko sta mu godi, isto tako se niko ni na sta nije zalio, ali ja ne govorim koliko u njega mozes potrpati vec o sigurnosti. Valjda je prirodno da ce auto vecih gabarita biti cvrsce i stabilnije na cesti, pogotovo kada su mala djeca u pitanju.
    Drugi segment na koji ti naravno nisi ni obratio paznju su klizna vrata jer djeca guraju prste blizu stoka vrata, a klizna su za tih situacija upravo odlicna.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako znam 307 je family car.
    Mali gradski auto je, fiesta, 207, corsa i dr.
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    Procitaj ovaj gore dio sto sam dopisao. Ne kazem da nije, ali govorim za mladi par sa malom djecom. I znam da ima 307 SW verzija
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja ti samo kažem da nije "malo gradsko auto" spada u C segment sa gabaritima koje imaju i compact MPV vozila.
    Tako da tvoja priča nema nikakvo pokriće.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jep mogu potvrditi za pezoa 307 da ima prostora za glavu ko nijedno auto u kojem sam sjedio. Ja sam 2m i ostane mi iznad glave jedno 5-10cm fore.
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    cu da kupim tog 307 :)

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    2m i da ti ostane 10cm je nemoguće.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I 207 ima dosta prostora unutra u poredjenju sa mnogim autima iste klase.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    ako ne 10 ostane 5 sigurno :) Auto je ko kombi ima visok krov pravo.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da ne bude da je prostrano kao Octavia, a Octavia ima minijaturna sjedista. :D

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne octavia je manja u visinu, redovno sam prljo kosu o krov :D
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Auto ima dimenzije ko pojedini SUV, zato su ga i stavljali u kategoriju MPV - Compact vozila i radi dimenzija i prostornosti je bilo auto godine.
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  13. aeRo

    aeRo Komšija

    Jucer dzaba prevalih put do Bihaca zbog onog Megane RS. Auto izvana odlicno izgleda, medjutim kad smo ga podignuli na dizalicu iznenadjenje. Kompletna lijeva strana zavarena, trap u k... Trenutni vlasnik se kune da nije ni znao za ovo jer ga navodno nije ni vozio u servis (kaze da ga je na zimu uzeo u zamjenu). Elem prevalih dzaba 700km puta i protracih vikend ali eto bolje i ovo nego da sam sebi belaj kupio. Sto je najgore rezervisao bio onu Alfu i Kia-i, i neki dan ponistim rezervaciju jer sam kontao 100% uzimam Meganea, kad jucer nazovem otisla i ona. Sad ostadoh i bez jedne i druge varijante. Ali hajd' sve je skola izletice nesto bolje...
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Nećeš da slušaš glas razuma. Uzeo bi taj sepet umjesto alfe 159.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba dobro paziti, 90% auta na piku su iz nekog udesa. Da je samo branik ili blatobran pa hajde, al ih ima koju su vareni popola, iz dva auta napravljen jedan. Ovo sam vidio svojim ocima.
    Moras imati nekoga iskusnog sa sobom da se nebi zeznuo, a ni servisi nisu potpuno sigurni jer se desi da onaj koji prodaje auto dogovori sa servisom da mu nahvali auto.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovo za pola auta to sam i ja cesto vidio i nisam kontao zasto to rade hehe. Bolje potrositi pare na gorivo i bus kartu i naci pravo auto nego se zajebati i sebi natovariti trosak i dobiti secer jer prevaranata ima vise nego postenih. Neki dan me jaran ubjedjuje kako njegov jaran hoce uvesti x5 bmw iz njemacke 2009. za 5 hiljada eur kaze auto ok reko jest ako ok znaci da je u njemu poginulo 5 ljudi i da je bila totalka pa ga krpili ovako popola ili dio po dio al ne mozes ti nasem narodu objasniti neke stvari. Ovi sto uvoze uvoze pretezno smeca najjeftinija, vrate sat pa onda skrpe kaze baba ga vozila na pijacu jos joj sto kazete desna noga kraca.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zato fino upali filter: Sarajevo. I ignoriraj sve sto vidis dalje, i ne gledaj dzaba. :)
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Sastavljaju po pola, jašta radi. Jedan mi je prijatelj davno radio sa autima i zivot mi je zgadio kada sam vidio sta sve rade.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

  20. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Raja, u subotu se aBd kupuje auto, budzet se malo povećao i izbor je pao na sljedeća tri auta, kupit ću iz autosalona eurocentar na Ilidži :

    1) Fiat Grande Punto 1,3 JTD, prešao 102k, 2007 god, cijena 6800 KM + registracija
    2) Ford Focus 1,6 TDCi, 80 KW, 2005 godište, prešao 171k, urađen nedavno i veliki i mali servis, cijena 7300 KM, registrovan do februara 2018
    3) Opel Astra 1,9 CDTI 74 KW, 2006 godište, prešla 151k, cijena 7500 KM + registracija

    Očigledno je da je Grande Punto najštedljivi, samo koliko on manje troši od 1,9 Astre gdje je ovo praktično 1,9JTD Fiatov motor ? Astra je očigledno klasa iznad auto, međutim ako ovaj 1,9 troši više od 2l od Punta 1,3 ne znam da li bi mi se isplatilo ? Auto bi se najviše vozio po gradu, pa je mozda 1,9 overkill za toga. Malo sam čitao forume i ovaj 1,9 JTD (CTDI) se stvarno dosta hvali pa sam opet u dilemi. 1,6 focus mi dodje neka između varijanta, jer je isto tako vrlo lijep autic.