Sony PlayStation3 official thread...

Discussion in 'Igre i konzole' started by ming, May 17, 2005.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma gdje u Libiji da nadjem napajanje? Dobro mi je i ovako za sad...
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ima na eachmall.com zamjenskih napajanja ako si u prilici naručiti.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mislio sam kad dodjes kuci. A koji je model, je li jailbreak-an?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam nikako u fazonu sa plejkama pa nemam pojma jel fat il je slim il sta je i kako je. Uglavnom kad sam je otvorio PSU joj je sa zadnje strane u plasticnoj kutiji i radi od 100v do 250v. Vidio sam po netu neke sa PSU sa bocne strane u limenoj kutiji. A nije jailbreak-an.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S donje/stražnje strane piše "CECH" pa sufiks, e to je model konzole.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    To onda slim model. Koji je fw?
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo sad sam pogledao pox konzolu,2504B je model a za firmware trebam nove smjernice :)
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    To cini mi se identican model ko moj, dobar je to model oba chipa su u 45nm koliko se sjecam. A vidi fw pod system cini mi se.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Spakovao sam fino danas kablove i sve fino pospajao na napojnu od kompa,spojio onu zelenu i crnu sa napojne da se pali cim se ukljuci u mrezu tako da je sad sve kao orginal,samo izmedju ps3 i uticnice u zidu ima PSU na po puta.

    Kad sam sve to zavrsio odrekao sam se PS3 u ime ostalih kolega u kampu gdje zivim(imamo jedan zajednicki stan pa se tu druzimo u slobodno vrijeme) a ja sam oitsao u lokalnu trgovinu i kupio si nov PS3 super slim model al sa bjednih 12gb memorije al takodje i za trkacu cijenu od 250km po trenutnom kursu,dinar nesto propao 290dinara je a to bi u normalnim uslovima trebalo biti oko 320km.

    Imam negdje neki 320gb sata disk od laptopa pa ako ima neko negdje kakav tutorijal za kako zamjeniti disk i treba li na nesto posebno obratiti paznju da mi ovdje stavi link da se ne patim sa trazenjem jer vec sam 100 put napomenuo da mi je ovdje net ko malo jaci dial up :D
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  11. pac

    pac Komšija

    Po vama da li vrijedi uzimati PS3 model CEHCG04 sa pokvarenim laserom? Nikad nije raden update konzole tako da postoji velika vjerovatnoca da je neki stari FW, interesuje me da li je uopste moguce da se ne koristi laser nikako tj odradim JB i kopiram igre preko USB-a na HDD npr?
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moguće je. Update preko FAT32 sticka, a igre prebacuj preko LAN-a.
     
  13. pac

    pac Komšija

    Po tebi koliko vrijedi konzola 40gb je verzija. U slucaju da je novija verzija fw-a od 3.55 je li moguce opet uraditi JB bez kupovine skupog HW downgrader-a.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ima origigi kontroler, u dobrom je stanju izvana i ako nije otvarana onda jedno 150-180KM.
    Ako je verzija preko 3.55, ne može se vratiti na nižu bez hardverskog downgrade-ovanja.
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    PSN javlja da je Online pass za The Last of Us nevazeci, a ovaj lik od kojeg sam kupio igru kaze da ga nije koristio. Pretpostavljam da je to jer su kodovi zakljucani na regiju, igru sam nabavio tu, a imam US account. Da li postoji neki nacin da se to zamijeni?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Yup, EU kodovi ne rade na US PSN-u i obratno. Ne može se nažalost promijeniti, osim da napraviš drugi account koji odgovara toj regiji.
     
  17. pac

    pac Komšija

    Može li neko preporučiti servis za downgrade?
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kad smo kod toga, ja sam napravio drugi account (US) i tu sam otvorio onaj Last Of Us, eh, sad kad udjem nas svoj account, igra mi stoji tu, ali nisam je pokusao pokrenuti, da li mogu?

    Sta preporucujete, da li da se uzme Diablo?
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sumnjam da postoji ikakav servis za PS3 u BiH a kamoli za downgrade :). To vidi po PIKu ko radi.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    061764973 Zikret se covjek zove doktor za ps3. Ima I na piku al ne mogu mu naci nick, moj haver nije levat :)