Xbox One

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 21, 2013.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Scorpio podrzava FreeSync 2. Moglo bi ovo valjat kad padaju fpsovi.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Još da ima televizora koji podržavaju FS2 standard...
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    aha, taman ce to da bude 'in' za vrijeme PS5, dok malo isfura ova 4K & HDR furka.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    FreeSync televizori će se u prodaji pojaviti dosta ranije nego PS5. Prvo da Sony napravi valjanu online infrastrukturu, 4K BR drajv, BC sa starim naslovima, pa tek onda nek' razmišljaju o FreeSync-u. :mrgreen:
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakva je situacija sa pouzdanošću boksa, mora li se obratiti pažnja na specifičan model? Gledam prve verzije su ok sa cijenom pa kontam why not.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da je bilo problema pisalo bi se ovdje sigurno :)

    Kod mene je ona VHS verzija i nikakvih problema za sad. Tiha konzola, ne bih rekao da se pregrijava, valjda su je zato i napravili ovoliku.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih išao na "S" zbog malo boljih performansi i integrisane napojne. Razlika između novog "S" i polovnog "VHS" je oko 100KM, nekad i manje.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Oke. Ali igre izgledaju isto ako se ne varam a cigla mi ne smeta. Radije bih VHS sa dosta igara ako je pouzdan. U stvari treba mi re7 još koja igra. Izete kako nabavljaš igre, koliko ih plaćaš?

    Btw da ne idem u drugu temu, kakva je situacija sa plejkom, čini se pouzdana konzola. Gledam box jer se čini jeftiniji, svejedno mi je koja je konzola.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Izgledaju igre isto ali sitnu prednost ima S u framerateu jer su malo povisili taktove zbog HDR-a, međutim razlika je isuviše mizerna da bi plaćao zbog toga. Za igre većinom čekam da prođe nekih pola godine da spadne cijena pa onda kupujem na disku, od 30-60 KM zavisno od igre i stanja (nova/polovna). Možeš sad digitalno s nekim kupovati pa plaćati po pola a obojica možete igrati i to u isto vrijeme. Ovo možeš i na ps4 ako se odlučiš za njega.

    Box vs plejka je stvar šta više voliš, od igara do drugih stvari i koliko para. Ako si kontao multiplat mislim da ti je finansijski isplativiji Xbox jer imaš EA Access i ovaj Xbox Game Pass što najavljuju dok plejka većinom ima prednost u rezoluciji (900p vs 1080p).
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Ps4 ima bolje ekskluzive. Xbone podrzava X360 naslove + ima ove passove sto Zoi nabroja. Pa sta ti je draze.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drago mi je oboje :D vidjeti ću još, 360 sam imao i odigrao sve što me zanima. Koliko košta pretplata za plejku?

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    60usd godina ja mislim.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo je generalno pouzdanija generacija od prošle, ali svakako ne bih išao ispod modela 1200 kad je PS4 u pitanju (onaj sa mat poklopcem za hdd). Xbone verzije multiplatform igara uglavnom imaju bolji framepacing ako si osjetljiv na to. "Akustika" je također na strani MS-ove konzole.
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nadjes nekog da share racun sa njim, pa kupujete zajedno igrice a moze se i pretplata share. Odmah u starttu polovis troskove.
     
  15. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Posjedujem XBOX One VHS bijelu konzolu sa kopijom adaptera. Na zalost kopija adaptera je poprilicno glasna pri radu. Meni je izbor igara na XBOX One generalno bolji ali su u prosjeku dobre igre znatno skuplje od PS4. Zvuk je odlican, koristim stereo in-ear slusalice nakacene na kontroler i zaista se ne mogu pozaliti (igram Destiny, Halo: Master Chief Collection i GoW Ulti)

    Preporucujem VHS verziju obzirom da je u dolasku Scorpio.

    HDR je dobar za RE7 zbog sjena i atmosfere, dok ga vecinom neces ni primijetiti.

    4k je dobar ukoliko imas odgovarajuci TV i igru koja nativno podrzava 4k.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni je hdr bezze totalno, ocekivao sam neki wow, a ono samo backlight podignut do kraja.
    Mozda treba oled da se iskusi kako treba.
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    NA oledu je hdr još manje izražen.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Forza Horizon 3 izgleda fantastično u HDR-u, i to na Samsungu JS8500 iz 2015. Dinamički kontrast naravno mora biti na medium ili high.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam samo probao re7 na samsung ks8000, ono nije lose, ali nista vrijedno ulaganja masnih para u av opremu.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sad i srednje klase televizora imaju pristojan HDR. PS4 Pro i recimo Sony 43XD8005 / XE8005 su zajedno ~2000KM. To još uvijek nije ekstravagantno ulaganje. :)