Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    zaboravio sam 1 ispred :D
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    U mene je Golf 7 1.2 TSI *benzinac, 110 konja*, imam sve parking senzore, parkira sam, 17" feluge ljetne i 16" feluge zimske sa gumama u cijenu od 20.000e

    Nisam kupovao u BiH tako da ne znam koliki popust mozes dobiti, ali kad sam gledao cijene su bile tu negdje. Vjerovatno da ce automatik ici cijenom gore, ali mislim da do 55k mozes uzeti *trebalo bi barem* nesto konkretno. Bacim pogled veceras na njihovoj stranici vw.ba (ima konfigurator pa mozes sam sebi napraviti)
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    U Opelu su mi dali 13% popust u subotu. Ja racunam na 10%, pa ako bude koja marka manje, jos bolje :).

    Na konfiguratoru sam i gledao, Golf sa full opremom oko 63k, T-Roc Style sa dosta dodatne 65k. Tu kad bi 20% popust dobio to mi je na gornjoj granici budzeta. :(
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ne znam da li mozes birati pojedinacno opremu, jer ima dosta opreme koje mozda nema potrebe uzimati, tipa oni navigatori i sl a nakupi se toga. Btw - znam da na opremu npr mozes dobiti dosta popusta, cak i neke module besplatno. Treba otici i popricati s njima, rado ce oni prodati i za manje.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako god okreneš po meni je taj golf daleko ispred svega što si dosad gledao. Kod njih je dodatna oprema najskuplja, što mora biti baš ful, sigurno ti tu uvale dosta toga masno preplaćenog a u biti nepotrebno.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da ti samo garaza nije tako mala, i da ne pucas na tako jaku opremu, za 50k mozes komotno uzet novu Insigniju i to ne sa socijala opremom, mozda cak i sa vecinom opreme koju si nabrojao.

    Bio i ja u Opelu u subotu i bas gledam jednu Insigniju, 48k je a prodavac sam kaze da je moguc veliki popust, da cijena moze dobro dole. Znaci jedno 40k, i dodas 10k opreme. A jos je ovo dizel, benzinac bi bio jeftiniji.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Sta fali recimo Skodi Karoq? Ako ne stane u garazu razvali je :D
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    steta sto nemozes gledati vece auto kao sto neko rece, tipa insignija bilo je akcija bar kad sam ja gledao sa 52 hilje na 42 samo treba ubosti vrijeme imaju oni one dane akcije i sl
    bas nesto gledam zar se nemoze neki premium sloziti za te pare pa da nesto fali od prioriteta.

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Je li u opelu popust za 24h bio samo na vozila sa stanja ili i narudzbe? Super je insignia, samo da mu nije preduga :D

    A za golf, kad je donjapa uzimao kod nas je pocetna cijena bila 28k za 1.2tsi sa najosnovnijom opremom, sad je polo po toj cijeni. Tako da sad treba bas 50k+ da ga opremis kako treba. I opet za 50k+ voziš golfa, ebg :D



    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne znam da li ti je garaža u kući ali ako ne, auto ti je skuplje skoro 3x od garaze. I kod mene moze stati auto max duzine 4600cm ali da je moja garaza i da uzimam nesto od 50K, definitivno bi je prodao i nasao nesto vece. Ili dobio dozvu pa je produzio. Neces cijeli zivot uzimati heč samo zbog garaze.
     
    donjapa likes this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fol kod auta kao sto je nova Insignia da je i u najosnovnijem paketu vec ukljucena solidna oprema, onda ako nadjes dobar deal kao sto je sad bio, te dodas mozda jos kakvu opciju dobijes beton auto za tih 50k.

    @selvin, uvijek su najveci popusti na ono sto imaju na stanju, mada je za tih 24h bio popust i na narudzbe.
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kao sto Selvin rece, bas je razlika u cijeni Golfa sad i nekad (kod vas barem, a malo gledam i kod nas je malo skocila - znaci uopsteno). Ja kad sam uzimao auto nisam znao koliki se popusti mogu ostvariti. Neki dan isao s kolegom, novog BMW-a 520d uzimao i dobio je ogroman popust, ali je bilo dosta i do prodavaca koji je bio voljan spustiti i koji je ganjao najbolju opciju (placeno/dobiveno). Ukratko: Spustaj koliko mozes, ne patis od jednog auta, nije ti se frka okrenuti i otici nesto drugo uzeti.

    A za garazu, slazem se sa ostalima. Auto > Garaza, mada vidim i problem kupovine vece garaze ako si u naselju gdje je frka dobiti parking a kamo li garazu...
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kako god razmislim, po meni bi bilo idealno uzeti auto staro godinu sa nekih 30k km na satu. Ovako kad kupis novo dosta izgubis na vrijednosti, pogotovo kod francuza. Cim izadjes iz salona gubis 10% najmanje.
    Npr u Nipexu imas Golfa 1.6 dizel Comfortline sa DSG 2017 god. i 10,5k km na satu za 41k KM. Nov je bio barem 55k KM.

    A garaza je spas za auto, jedini nacin da ga sacuvas. Na javnom parkingu ti se svako "ocese" od vrata i karambolku, a ima i zavidnih komsija koji jedva cekaju da povuku liniju sa kljucem.
     
    Last edited: Jan 29, 2018
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U kakvom ti getu zivis :D
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne mora u getu zivjeti,da ti neko osteti auto
    meni ljetos neko razbio zadnje stop svjetlo na parkingu u pola Tuzle...uredno parkiran u obiljezeni parkig a vertikalno od parkinga prolaze auta,tu je put i neko je valjda kada je otvarao vrata,zegnuo u moje svjetlo i razbio
    nisam odmah ni primjetio,nego kroz par dana a obzirom da nisam nigdje ni isao od tada,to se moglo desiti jedino tu na parkingu
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislio sam na ove sto kljucem paraju auto. To jos nisam cuo.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako nisi cuo, one valovite parnice preko dvoja vrata su sve sa kljucem.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nisam cuo da to neko radi, a pogotovo iz zavidnosti, zato kazem kakav je to geto.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Citava je drzava geto :)

    Ja ti ne izlazim iz centra Tuzle a svega sam se nagledao. Ukradenih felgi, ratkapa, lajsni, znakova pa i komplet auta...
    Prije par godina ispred doma zdravlja cigancic trazi novac, ja imao sitna samo za parking jbg. Kad sam se vratio parnica sa desne strane i to povelika....
    Zato bi mi bilo zao dati velike novce za novo auto i razmisljati sta ce mu biti preko noci napolju.
     
  20. heroic

    heroic Komšija

    Garaza je pored kuce i fizicki je nije moguce prosiriti nikako. Radit cu nesto sad na proljece, mozda koji cm dobijem. Da vam sad ne objasnjavam situaciju ali jos jedna ogranicavajuca okolnost da komsije parkiraju ispred ulaza u avliju, jedva i Megane uvucem. Uvlaciti Insigniu bi bila patnja i sa svim mogucim senzorima radarima kamerama.

    Necu cijeli zivot voziti hatch, trebao bi preseliti negdje drugo za 3-4god. :)

    Ja sam nekih godinu dana parkirao ispred zgrada (razni parkinzi) na Malti i AP, zbog posla i djevojke, preko 3000 stete naplatio od kaska. Vrhunac je bio kad mi je neko razbio komplet prednji branik, 1800 zamjena. Prije i poslije toga mi niko ni zaparao nije.

    Svakako cu jos malo pogledati sve sto se nudi, nisam fan nijedne marke, ne zurim, gledam cisto sta nam se svidja i odgovara. Vozit 5g dok je u garanciji i onda pik po-novo :D