Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izvuce ga Tale iz naftalina :) procitaj postove, covjek ima 50k KM a ti njemu nudis ovu robiju od pezoa :)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stočni vagon :D
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Al ovo je bolje od novog :D
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Tale vas zeza, a vi ko madjarske sobarice. I ja cu bit peugeot PR opet. Za te pare dalje od 3008 ne treba gledat. U usporedbi sa prvim izborom meganom, novi 3008 je avion.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    P3008 je malo poskup, ne mogu ni 1.6T uzeti, pocinje od 50k pa nadalje...nemam ni dobro iskustvo sa Blokom.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    1.2 sa 130KS automatik je 45k sa active opremom koja ima dosta toga sto hoces, a za preostalih 5k mozes dobit i vise nego sto ti treba. Jos ako izganjas kakav popust...

    Sumnjam da je tih 130KS malo jer nije tezak, oko 1350kg je cini mi se. Uostalom ne znam zasto ti treba 150KS, ali eto nije ni 130 neka razlika :)

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    There is no replacement for displacement. :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Ima i tog, ali svakako ganja 1.2 ili 1.33 megana, tako da... Ne ganja displacement nikako :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  9. heroic

    heroic Komšija

    1440kg, 0-100 za 10.5-10.8 sekundi, to je u rangu mog trenutnog Megana. 165-130 nije mala razlika, volio bih malo jace auto od trenutnog, kad vec moze.

    Displacement + 9000rpm + Nurburgring moze, za ostale ljude downsizing do struje :D

    Poslije svih prijedloga (hvala svima) i obilaska vecine salona, u uzem izboru su:
    • Renault Megane, cekam povratnu infomaciju za dostupnost 1.33T motora na nasem trzistu.
    • Peugeot 3008, preskup ali mi se svidja izgled pa bi i dodao tih 5-10k, mada postoji sansa da ne moze stati u moju garazu
    • Opel Astra, meni se ne svidja nimalo po izgleda, ali su specifikacije i cijena super.
    • Hyundai i30, ne znaju kad bi nova generacija mogla doci na nase trziste, mozda tek u maju.
    • Hyundai Kona, isto kao i30.
    • Volkswagen T-Roc, ako se odlucim dodati jos 5-10k.
    • Mazda 3, super auto, nije turbo ali mi je izgledom najljepsi. Ne daju popusta skoro nista.
    Jos su u opciji Mazda CX-3 (premalo), Kadjar (ruzan unutra), Golf (skup, sad ce novi) i Seat Ateca (pretvrd ovjes).
    Cim dobijem sve povratne informacije od ovih sto cekam, past ce odluka , vjerovatno sad pocetkom februara :D
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

  11. heroic

    heroic Komšija

    Focus smo probavali prijatelj i ja (on je 188cm, ja 180cm) i jedini je auto osim Mazde CX-3 gdje ja nisam mogao fino sjesti iza njega. I kvaliteta nam se nikako nije svidjela, od svih auta imaju ubjedljivo najgoru plastiku, vrata se ruzno zatvaraju, i interijer je dosta zastario, to je mozda jedino oko cega smo se slozili taj dan. Mozda je do izlozenih modela, ne znam.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Last edited: Jan 29, 2018
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prodaje moj rodjak Rapida, kraj 2014, 1.6 TDI 105KS, set ljetnih set zimskih guma, svi servisi u ASA-i radjeni... 8900KM... mislim da je ispod 100k km presla, pa eto ako ko hoce...
     
  14. heroic

    heroic Komšija

    Ako je ovo onaj Ford salon gdje je prije bio Bunjo Skoda, a prije Renault, upravo smo u tom modelu i sjedili.
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Onda je vjerovatno to to, preskoci ga :)

    Je li EUR ili KM? Nesto mi to prejeftino :D Ako je KM imam ja musteriju :D
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne zvuci lose imas li link na pik ga nema tamo i ja sam zainteresovan
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma to je u eurima ili je 18900.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    @heroic - kojeg si golfa gledao, i koliko bi te izasao? Mene je moj 40.000 KM, a ima bruka opreme, pa mi cudno da ti ne mozes u 50.000 KM uklopiti nesto da ti se svidja?
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Pa ovaj 1.5 TSI sa DSG mjenjacem, kad stavim full opremu ispadne ~60k ne sjecam se tacno. Koji je kod tebe? Kakav se popust moze dobiti u ASA/Porsche?

    Ja trazim do 50k kataloske cijene, racunajuci prosjecno da se moze dobiti 10% popusta, mogu ja i dodati ali ne volim puno mijenjati planove.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dace oni i vise od 10%, samo treba znat. :)

    Na skuplja auta se bas i uspiju izganjat popusti, popusta nema na onim baznim modelima, nemaju sta ni oborit tu.