Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Forza 7 je 4k/60fps na konzoli...
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja al je grafika bezveze, na mojoj 1070ki ide 100 fpsa u 4k. Mozda ne bas uvijek 100 fpsa al je iznad 80 :)
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    1440p je isto u nekoliko procenata na steamu a grafa za to ima sasvim dovoljno :)
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja mislim da jos moalo neces mocu kupiti monitor 1080p :D
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nova generacija konzola ce postaviti standard 2-3 godine, a to nece biti 1080p sigurno. Ne mora znaciti ni native 4k ali nece biti 1080 sigurno.
     
  6. xman

    xman Komšija

    Standard u cemu? Najjaca konzola na trzistu ne moze bacit 60 fps na high detaljima u 1080p, o very high i ultra da ne pricamo. Nesto sto na je na PC standard vec dugi niz godina
    Konzole ce diktirati puno toga al standard u grafickom prikazu il broju slicica nece nikad ako si na to mislio.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Normalno da je standard kad PC portovi u najboljem slucaju dobiju malo bolju grafiku. Znaci sve se radi za konzole i to je standard, a onda eventualno neka sitna poboljsanja za PC. Tako da neki skok u grafici dobijemo kad konzole izadju, a ne kad izadje serija grafickih kartica.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa svaki TV prodan je 4k. Ima 4k samo nema hardwarea za 4k.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Baš me interesuje koji to PC od ~430€ sa periferijom i OS-om može 'gurati' igre u 1080p60 sa very high detaljima.
     
  10. xman

    xman Komšija

    I mene interesuje koji Tv dodje uz konzolu..
    1080p na max detaljima izgleda bolje od 4K low-medium,puno bolje. A za 430€ se prije skoka cijena mogla lako sklopit jaka konfa. Polovna doduse.
    @Pelikan. Konzola diktira puno toga da,al to nema veze sa postavljanjem standarda u grafickom prikazu. Diktira trenutni nivo,ne standarde jer termin postavljanja standarda ma kako kontextualan bio je prije svega trenutni maximum u nekim dostignucima. Konzola jos nije stigla odavno postojece.
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Jednostavno oboje i cao :D
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Xbox One X je oko 430€ bez tv-a, sad nam reci kakav nov PC sa legit OS-om možeš sastaviti za iste pare (također bez monitora/tv-a) a da radi sve na tih famoznih 1080p60 sa max detaljima.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    zar radi bas "sve" na xboxonex na 1080p 60 fpsa?
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ma jok nego lik zapeo kako "najjaca konzola na trzistu ne moze bacit 60 fps na high detaljima u 1080p" pa da vidim koliko košta nov pc sa periferijom koji to može.
     
    Sena likes this.
  15. xman

    xman Komšija

    Lol. Jos neke limite? Da mora bit kupljen u Geneleku u kesu,ne na rate?☺
    Spamamo temu davno ispricanom pricom.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pričaj malo o limitima.
    Može i na crno preko pik-a, samo da vidimo koliko košta magičnih 1080p60.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    on je ba tezak cojk, nemoj se s njim raspravljat :D
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Volim ovakve izvlakuše. Krene s tom pričom pa kad se nađe na tankom ledu onda idu ovakvi izgovori :)
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    klasika za njega :D
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma konzola je zakon. F7 na one x izgleda veoma dobro. Za 500 eura je suoer stvar.
    Pc master race bece da shvati da je gotovo s njima. Konzola diktira sada i diktirace u buducnosti. Barem sam se ja kleo u oc i trosio hjade eura na njega.
    Sent from my SM-G950F using Tapatalk