Nvidia Turing [GeForce RTX 20x0 Series]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Neso, Dec 8, 2017.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Na mainstream planeti :D
     
  2. xman

    xman Komšija

    Upravo,i veli onaj eno ga bjezi,tanak led itd,a vodili bi raspravu PC vs konzola:) Narocito na onaj nacin,kao da nam je 15 godina. Mozemo fino iznijeti svoje misljenje i mozda nesto nauciti u tom procesu.
    Ja licno ne mogu 30 fps ni na jednoj platformi,oci me zabole,motion blur mi izaziva mucninu,gamepad i neka pucacina su kao sex sa kondomom itd,elem da imam konzolu prodao bi je ili bi skupljala prasinu.
    1080p na high-very high detaljima oko 60 fps vizuelno sisa svakih 30 fps na 4k u low-medium detaljma. Jer gdje god sam citao rijec je o medium detaljima uglavnom na konzolama(ako grijesim neka me neko ispravi),a kada uzmemo u obzir cinjenicu da napredni graficki detalji nemaju veze sa brojem pixela onda tu nemamo sta dalje diskutovati. 1080p na blizu max detaljima u 60 fps sa normalnim cijenama baca 1060 i 2600K,koji kombinovano bi bili 5-6 stoja,elem za milju se moze sklepati konfiguracija da odlicno gejmas. Bolje nego na 30 fps i medium detaljima sasvim sigurno. Debata oko 30 vs 60 fps nije debata,sah bolje izgleda u 60. Tako da i da imaju isti vizuelni kvalitet fps ce sasvim sigurno biti plus.
    Ima test,mislim na digital foundry 500$ PC vs xbox x u AC originsu u 4K i xbox je tu izasao kao blagi pobjednik jer 1060(mislim da je ta karta u pitanju ili cak 1050 ti) je padala ispod 30 povremeno(i xbox je ali rjedje),dok spustanjem reze na 1080p pored velikog skoka u fps sama graficka kvaliteta je skocila jer su detalji dignuti skoro na max i zakljucak su ostavili na citaocu.
    Nekome je tu xbox i 4k prioritet,30 fps mu ne smeta,ali ja licno bi bez razmiljanja uzeo taj PC.

    Slazem se,imam 1080 i ta karta iako zvijer na 4K nema sta traziti. Ako pricamo o 60 fps i max detaljima. Daleko je ona od toga.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sa kontrolerom dobiješ praktično istu stvar, nema govora o nekom slide showu i sličnim fantazijama. Evo upravo provjerio sa Horizon 3.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    To jednostavno nije istina. Na konzoli se 30fps ne osjeti na pc je ne igrivo.
     
    Aldiin likes this.
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Baha zna nesto sto mi ne znamo. Sa koliko hoces igara sam probao 30fps lock i jednostavno nije smooth kao na PS4, ma ni blizu. Sto se xmana tice, on je nesto citao kako je na konzolama, inace nije vidio kako izgledaju igre. A smijesno je govoriti sta mozes uzeti po normalnim cijenama kad cijene nisu normalne, znaci ne mozes uzeti. Valja dat na RAM i grafu kao za One X.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je recimo Bloodborne neigriv na PS4 usljed mikro trzanja, Last Guardian da ne spominjem koliko loše radi.
    '30fps na PC-u je neigrivo' demagogija traje odavno a niko da da konkretno objašnjenje za to.
     
    Last edited: Mar 1, 2018
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    lol hahahha :D
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Igrao Witcher 3 na PS4 i kontam nastaviti na PC zbog par modova, ali dobijam nekih 40-50fps i lockujem na 30. Znaci neigrivo, jednistavno to nije to, a ne pada ni tren ispod 30. Da li zbog toga sto se forcuje lock, a konzolasi cesto dizajniraju igru oko 30fps, ne znam. To je zadnji primjer koji sam uporedo igrao, ekran do ekrana. Bloodborne ima jako los framepacing, ali to je rijetkost. Ja barem ne znam za jos neki primjer. Thr Last Guardian prosto ima los fps jer je igra sklepana za PS3 pa prebacena na PS4. Ali ko uradi 30fps kako treba, tipa R&C l, Uncharted 4 itd, jako glatko ide.
     
  9. xman

    xman Komšija

    Istina cijene nisu normalne i to je cinjenica,ali ce biti. A sto se tice sta sam citao a sta vidio kako donese zaljucak da nisam vidio kako je na konzolama jer jesam?! Ne znam koliko je tacno xbox x iznad ps4 pro ali koliko sam upucen ne mnogo. Kolega sa posla ima doticnu konzolu i vidio sam kako igre izgledaju. Definitivno ljepse i fluidnije na mom monitoru u 1080p. Ono sto sam citao je da je na konzolama rijec o mixu low-medium detalja,bar u ljepsim tj zahtijevnijim igrama.
    A sve i da igre lete u 4k na konzolama kakva korist od toga kada se to jedva vidi na udaljenosti od 2 metra koja je prosjecna kada je gejmanje na konzoli. Istinski od vece reze profitiras na monitoru kog zabijes u nos.
    Ti imas ocito konzolu a i pc ti nije stran,tako da si vjerovatno relevantniji od mene da komentarises. Ja licno ne mogu gejmati na konzoli. Ne podnosim fps,blur i predugo gejmam na pc da ne bi bio graphics whore. Konfa iz potpisa nije bila jeftina,ali ne zalim jer zelim vrhunsko gaming iskustvo. Ne kazem da na konzoli nevalja,ko voli neka gejma,ali objektivno gaming PC je i uvijek ce pruzati vise od konzole.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ti sve nešto čitao i pitao ništa iz prve ruke, prvo ti ovo za mix low i medium detalja nije tačno. Uglavnom se radi o very high nivou detalja s tim da na PC-u imaš opciju za 60fps i bolji AF.
    A 'vrhunsko gaming iskustvo' se sigurno ne zasniva na 1080p osim ako nije u 144Hz.
     
    Sena likes this.
  11. Esh

    Esh HWB

    Mozda je vrijeme da se vratimo Volta glasinama?;)
    Zadnja kaze da Nv nece pokazati nista na GDC / GTC konferencijama..
     
    Neso likes this.
  12. Neso

    Neso Komšija

    Until Dawn je najljepsi slideshow sto sam ja licno iskusio na PS4 :D Igra se vrtila ispod 30 fpsa, garant, i to vecinom igre... Bez zajeban()ije ljudi, nisam mogao vjerovat da konzola moze onoliko bit bucna i grijat se :D Kad mi PS4 nije izgorio sa Until Dawn, nece nikad.
     
  13. xman

    xman Komšija

    A sta ti znas iz prve ruke? Da 970 moze u 4K dok ja sa 1080 kazem da ne moze? Nigdje nisam procitao da je rijec o very high detaljima,nego se uglavnom pominju medium detalji,tj tzv default,kao maximalni koje konzla dopusta a u direktonoj komparaciji sa PC to su kao medium detalji. I moje kratko iskutvo sa ps4 pro konzolom je pokazalo isto. I da,144 je bolje od 60,ali ni blizu koliko je 60 bolje od 30.
    Toliko od mene,vidim da ovde vlada neka neprijateljska atmosfera,nabrijanost za vodjenje trivijalnih rasprava itd,forumska prava,peace:D
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Napises da si citao ovako onako, pa onda pitas kako sam donio zakljucak da nisi vidio iz prve ruke, pa opet kazes da si citao ovako onako... Pun internet poredjenja kako gdje izgleda i ako nemas 4k, moras se dobro zagledati da vidis razliku.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pusti rekla kazala, 90% igara su identicne iz razloga jer su portovi sa konzola. I zar ti je toliko bitno šta ti baca sliku na ekran da ga životom braniš.
    Ja svaku igru lockam na 30 ako ima opcioja samo da probam i svaka je bila slide show, koji je razlog, pojma nemam. Ja bih prvi volio da može fluidno na 30, hardware bi mi duže trajao ili bih mogao maxat detalje.
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jaka izjava da se na konzolama uglavnom igra ispod dva metra :) Nikakva negativna atmosfera, samo si se malo zaletio ;)
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Jel to znaci da bi ja ipak trebao kupiti 1080Ti ili da cekam 2080? Ima li nade da do juna sta probehara novo na trzistu?
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Sad ce GTC, 26. Marta, pa cemo vidjeti sta ce da se desi. Ako ne najave nista, uzmi 1080 Ti i uzivaj, a ako najave, onda razmisli i baci racunicu :) To bi ja uradio na tvom mjestu.
     
  19. Neso

    Neso Komšija

    Rumor : NVIDIA Turing GTX 2080/70 GPUs Launching in July for Gamers, Ampere to Succeed Volta in HPC Market at GTC

    “Ampere which has reportedly been in production since late January is expected to be revealed at GTClater this month between the 26th and 29th. Turing, on the other hand will only enter production in June, with an announcement expected that month, at Computex in Taipei Taiwan. A hard launch is said to follow a month later in July.

    This suggests that NVIDIA’s alleged GeForce GTX 20 series lineup, including the GTX 2080 and 2070 will not actually be released later this month, but rather debut in June and hit shelves in July. Whilst a successor to the Volta V100 accelerator based on the Ampere architecture is what we’ll probably see an announcement for later this month at GTC.”

    https://wccftech.com/rumor-nvidia-t...eforce-lineup-ampere-to-succeed-volta-in-hpc/




     
  20. Esh

    Esh HWB

    Ma ja, duga je godina :)