All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. selvin

    selvin Moderator

    Kolega kupio skoro iz Njemačke auto od privatnog lica. Kupio probne table tamo, jest da su bile nesto preskupe tipa 500KM ili Eur. Tako da je ta prva opcija moguca, samo skuplja nego vracat tablice nazad.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    realno, jesmo seljacki grad... ma koliko nam bilo tesko to priznati.. Ja kad odem negdje vani, pa i u Zg sjebem se gdje mi zivimo... ibretim se sto na tram stanicama pise kad dolazi sljedeci tramvaj a ne sta drugo...
     
    Vedo and Ninja like this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Problem kod nas je sto su gradovi okruzeni brdima, a ulice ne mozes ni siriti jer su zgrade i kuce na trotoaru.
    Ali ima stvari koje su dobre kod nas. Za vikend mi dolazi šura iz Ljubljane, ovdje servisira auto u ovlastenom servisu jer je jeftinije. I kod njih kad zavalja snijeg zna ostaviti auto i ici busem.
    A i pozeli nase hrane. Nema u evropi sarme i bureka jarane :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kontam sta je tu dobro kod nas.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa dobro je ovim što imaju veći standard kada dodju da imaju za servisa, zuba i frizure :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hahaaha, drugom rijecima dobro bit bosanska dijaspora.

    Sent from my SM-G925F using Tapatalk
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Cuj nepotrebnim nazivima, pa ja samo kazem da nam je drzava seljacka, ceste, prostorni planovi i urbanizam. Pa pogledaj ceste, magistralni put a svaki individalni objekat ima izlaz na cestu, kad se,vozis kroz Zivinice ili recimo Gracanicu,samo gledas sta ce ti izletiti na cestu, isto je i u ostatku drzave. U Sarajevu vise zivi ljudi na okolnim brdima nego u urbanom dijelu grada.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U Sarajevu par naselja uredjeno, ostalo tursko groblje. Kad se sjetim Velesica, ubij me ako je 5% kuca legalno napravljeno. Kosevsko preko puta, a 10 puta uredjenije, vjerovatno jer se gradilo prije rata dok je iole nekog plana bilo.
     
    Vedo likes this.
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da se postuje zakon...10% kuca bi bilo sruseno u svakom gradu i jedno 90% vikendica
    ali...
    kod nas se prvo sredi u Opstini ili sa nacelnikom da te niko ne dira a onda krece divlja gradnja...dalje se sredi u Elektrodistribuciji da dobijes prikljucak itd itd
    onda naleti kliziste,odnese i kucu i sve i kuku lele ,ostadosmo na ulici pomagajte
    i u svemu je ovako...dok krades i koristis,super ti a kada pukne tikva,pomagajte svi ljudi dobre volje
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ljudi tema su automobili. Dok se pricalo o stanju na putevima bilo se donekle na temi, sad se prica o gradjevinskim dozvolama i stanju u državi, a imamo temu za kukanje i odlazak iz BiH.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
    heroic, bhd and aNaToMiC ! like this.
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    druze...ima nas jedno 10 aktivnih na forumu...kao da je bitno koja je tema za sta i sta se na kojoj prica :D
    jest offtopic ali je to toliko nebitno sada na ovom i ovakvom forumu :D
     
    bhd and Ninja like this.
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ima nas 10 koji aktivno pišemo ali dosta više ljudi prati nego što ti misliš, tako da treba imati neki red i poredak, nije ovo okupljalište ispred lokalne piljare :)
     
    aNaToMiC !, donjapa, selvin and 3 others like this.
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Passat B7, 2011 godiste, izasao na cestu tek 2012-06.

    Jedan vlasnik (kolega), 145.000 na satu. Bluemotion, 2.0 TDI, 140hp. Crvena metalik boja, dvozonska klima, senzori f/b, elektricno vozacevo sjediste, zagrijavanje siceva, auto-rucna, karavan. 4 gume zimske na VW felugama (senzori prisika), 4 gume ljetne na VW felugama (senzori pritiska) - 2 gume nove uzima tek ove sezone, znaci prodaje u Maju a uzima ih polovinom Aprila.

    Vidljive naznake vozenja, udarena vrata - vratima, neko bio nepazljiv kad je otvarao, izgrebano malo. Hauba iscvokana zbog aktivne voznje na autoputu, vidi se da su lak i boja osteceni etc.

    Redovno odrzavan u VW servisima.

    Lokacija: Svedska.

    Kad bi sa uvozom sve izaslo 20.000 KM (sa registracijom isto), da li bi se ovo isplatilo uzeti? Moji u BH su zaintresovani da uzmu pa me zanima da li je isplativo uvoziti?
     
    Last edited: Mar 25, 2018
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Za 24k kolega uzeo b7 iz nipexa sa 124k 2.0 tdi blue. Dobro auto ali ako ce ga koristiti za kratke relacije i po gradu, nemoj ga dzaba uvoziti. Imat ce vise problema.
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Bice dosta PD-Zagreb, PD-Sarajevo, PD-Sanski Most i grad-selo, sto je oko 6km. Po gradu manje vise, to su najcesce relacije. Znaci generalno cijena dobra (poredjenje s tim od 24k)?
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma svaki je udaren i farban, pa i taj u nipexu. Bitno je da je mehanika dobra i da nije iz dva dijela sastavljen.
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vozao ga, isto godiste, kita od auta. Barem je moj primjerak bio. Hrdje posvuda, pocela na vratima od gepeka, pa se krenulo pojavljivati i na drugim mjestima. Non stop neke male popravke, rikno xenon,sto mi se nikad ni u jednom autu prije nije desilo. Prvo auto koje sam prodao poslje godinu dana.
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa dobra cijena naravno, za 20k, ako ce imati te relacije onda ok.
    Nisu losa vozila samo ih filteri i naše loše gorivo ubise po gradu. I održavanje je skupo ako tvoji imaju bosanske prosječne plate.
    Ako hoces fino limuzinu za familiju i naše ceste Škoda Octavia A6 sa 1.9 tdi bez dpf-a, nece imati puno brige.
     
    donjapa likes this.
  19. bhd

    bhd Veteran foruma


    to selva, udri u rebra.

    Generalno su ceste 90% uzas za nasa vozila. Da izuzmemo autoput koji je dobar, ali kad vani izadjes, i vozis cestama (cim izadjes iz BIH, ne bitno na koju stranu) gdje se auto preporodi.
    to ravno, to nema rupe, nema fleke,

    jel ravnoooooooo :)
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    Ma gdje je i autoput dobar, eno dionica tarcin->sarajevo kroz tunele ti treskanje tacno raznije kamenje u bubrezima ako ih imas

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk