All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma gdje skupo, u ASAu da odes i da ti stave OEM su preko 500 KM. drugacije su xenon sijalice od "obicnih", dosta skuplje. Jaran nedavno za jednu sijalicu za E92 u Tomicu morao izvaliti 450 KM.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    :D:D Joj al' deru raju, pa nov far se može uzeti za tu lovu i još ti ostane :D
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Covjek ima fabričke xenone, samo sijalicu mijenja. I moje iskustvo sa NB sijalicama je da su extra. Jesu skupe ali su i dobre. Sad je samo d tebe da li ti se isplati.

    A generalno ja nisam fan xenona. Samo lijepo izgledaju. Halogene mi dosta bolje svijetle. pogotovo nocu kad je kisa, tada su xenoni zakurac. Navozao sam se raznih auta, svega i svukuda, i nikad mi nije bilo teze voziti nego kad me sa xenonima po mraku kisa ufati... covjeka vidis tek kad mu skroz pridjes... Ne znam kako je sa LED jer me jos ni jednom nije ufailo lose vrijeme, kad je vedra noc dobre su :)
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kod mene jaran uzeo C5.... 165 km jedan xenon :D jbte,
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam uzeo NBU nedavno, moram priznat da dobro bolje svijetle.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Odakle ste uzimali?

    Vidim u ovim amazon komentarima da 10% ljudi su dali 1 zvjezdicu, tvrde da su dobili fush. E sad, ovih amazon sellera ima vise, ovaj duo pack je nejjeftiniji kod ovog lika iz Italije. Imam vec nekog kredita uplacenog na amazon.de pa bi zato tu uzeo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    Izlazim jutros iz garaze s autom, zamislio se nesto, zakacim desnim retrovizorom od "prag" i izvrne ga totalno, skine plastiku. Nije uopste da je PUNO zakacio, nego mozda 1cm, ali eto dovoljno da plastika ne prodje i pobunilo se i puce.

    Sad mi onako izvrnut stoji, pa cu gledati danas da to popravljam s puncem. Hoce biti zajebano, i da li je ovo mozda pravi trenutak da kupim za golfa neke custom je.acke retrovizore? :D Ima li linkova?
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja stisnuh buy, pa nadat se da ce bit vidljiva razlika naspram ovih sto su sada u farovima. Sad samo da ne bude jos pucanje carine i PDVa na ovo
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Jel ko probao ove c6 h7 led sa hladnjacima, sto se prodaju po 10 usd na ebayu
     
  10. parachuted9

    parachuted9 Novi član

    jel treba raditi neke preinake ili se jednostavno stave kao svaka druga?
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U pravilu su plug&play. Mada na nekim autima treba plasticni adapter.
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    mene je samo strah toplote ako/kad otkaze ventilator... istopit ce far...
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ta svjetla su:
    -ilegalna
    -slaba
    -imaju izrazito los snop svjetla
    -potencijalna opasnost

    Ne znam zasto se zezat s tim.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima ih i dobrih ali kostaju 10x vise. One sa socivom preko diode bolje usmjere svjetlost. Mislim da su kineski ksenoni jednako kvalitetni kao jeftine led samo sto imaju dodatno balast pa je ugradnja malo komplikovanija.
    Ja sebi prije par dana uzeo klasicne Osram H7, 9.5KM komad u Zeki, ne znam jesam li ih puno platio. Imaju i te jeftine led oko 40km ako nekoga interesuje.
     
    Last edited: Mar 31, 2018
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Phillips H7 LED (original) koje su oko $150 su slabije od obicnih halogenki, kako onda nece bit ove jeftine.

    A o snopu da ne pricam.

    Ko hoce bolje svjetlo, ima Nightbreaker ili Phillips Xtreme Vision, te slicne zarulje.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prema njihovim mjerenjima su oko 3-4k lumena po sijalici, sto je vise od halogenki ali problem je sto rasipaju svjetlost u obicnom faru.
    Vozio sam Megana 2017 god sa fabrickim led svjetlima i to je nebo i zemlja spram halogenki u Tiguanu 2017 kojeg vozim na poslu. Po noci vozis kao da je dan, a ivice snopa svjetlosti su plave, lijevi far je nizi i nije iznad haube auta koje ti ide u susret, fantazija.
     
    heroic likes this.
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U tome je caka, njihovim. A nisu to ni napravili da valja, znaju da nikad nece bit legalno na ijednom trzistu od znacaja.

    Fabricki LED su nesto sasvim drugo, Matrix LED na Astri K je recimo fenomenalan.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne moze taj, to je aparat za jednokratnu upotrebu. Moras imati aparat koji se atestira svakih 6 mjeseci (mislim S1).
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma