All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. anel007

    anel007 Komšija

    Bio je pravi kolaps jucer i sinoc u sarajevu, jbg poceo padati u spici kad raja ide s posla, odmah od guzve ne mogu ni grtalice proci, plus na to dodaj ove što su sa prvom jagorcevinom poletili da se hvale ljetnim gumama pa se klizu po cesti ko na slicurama i eto odlicnog recepta za kolaps i voznju preko sat vremena da se predje nekoliko km.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  2. bhd

    bhd Veteran foruma

    Bas tako.
    Uzas sinoc... jutros je dosta bolje, iako su ceste pod ledom..

    ne znam sta ove sluzbe za ciscenje radi, da krenu u 8 da rade?

    milion dobiju za ciscenje snijega u ks...
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ljetne gume, loše gume i previše auta za naše saobraćajnice. Ali prvenstveno su gume problem, jer nije bilo snijega 2m vec 2cm na cesti. A naravno saobraćajna kultura je da sa šarom sa hurmašica na gumama misliš da voziš monster truck.
     
    heroic likes this.
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prvenstveno je problem sto ljudi voze isto po snijegu i ledu kao i kad je suho. Kod mene ispred kuce je prometna ulica, pravac, svasta se nagledam. Ima ispred kladionica, nije se jedan zabio u zidic ispred jer uleti da parkira kao da je +30 stepeni. Izlijecu ljudi sa ceste i kad je lijepo vrijeme, sad je vec komicno. Kaze vozio po ogranicenju, pa ako je snijeg vozi 30 ispod ogranicenja.
     
    heroic likes this.
  5. heroic

    heroic Komšija

    I sa zimskim gumama je bilo problematicno, uz Bistrik (ulicu) dosta auta nije moglo da krene ako stanu, i to na mjestima gdje uopste nije velika uzbrdica (kod Trga Austrije). Tesko je sad bas ocekivati da svi imaju nove i kvalitetne zimske gume. Mislim da je veci problem generalna guzva i neodgovornost vozaca, hoce on po svaku cijenu da se ubaci, izletilo mi je sigurno jedno 3-4 kamikaze, jedan se cak zabio u trotoar zanijelo ga.

    Ne znam bas za 2cm, ja sam u svoju ulicu prvi usao poslije padavina, nije bilo nikakvih tragova, i bilo je skoro 10cm.
     
  6. kio

    kio Komšija

    Ma previse je automobila, kod mene na C fazi za popizditi sada. Sada ce zabraniti parkiranje na trgu, sto su trebali davno uraditi i sada je hebeno za parking. A gledam sve se nema, a u porodice se voze 2-3 auta. Mislim nas sistem vrijednosti je otisao u klinac. Ne kontam ljudi hoce da imaju dobar telefon, "auto" a ne idu zubaru ili ne odrzava auto kako treba. Dovoljno je da pogledas gume na automobili i sve ti je jasno.

    U svemu ti lezi problem neobrazovanja, :D i odsustvo kritickog razmisljanja :D
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Najbolje je pogledati u frizider i sve ce ti biti jasno. Što bi moj jaran rekao, samo svjetla ima kada ga otvoris. Siromasni ljudi imaju kompleks da se dokazuju. Nama su prioriteti davno srozani. Znam ljude koji imaju yebacka auta a u kuci sve iz doba yuge.

    iPhone je najtrazeniji kada ga prodajes a najsiromasniji smo u Evropi.
     
    donjapa, Vedo and heroic like this.
  8. heroic

    heroic Komšija

  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Alkohola. Buhahhah

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja fakat nemam ništa u frižideru :D živim sam, i trgovine su mi pred nosom. Krenem s posla i svratim u trgovinu da kupim šta mi treba za klopu taj dan i ujutro za doručak. I tako stalno :) uvijek friško uzimam :D
     
  11. kio

    kio Komšija

    Don't get me started on Iphone haha :D

    OFTP: frizider, samo neka je povrca i zelene salate :D i jaja.

    Imam komsu koji ima bmw 320d, i pravo je dobro ocuvan, model mozda 2003-4. Lik ga vozi samo kada je ljeto i kada je Sunce. Ne znam gdje ga drzi, svaki put se nasmijem.
     
  12. heroic

    heroic Komšija

  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Kod mene isto haahhaha

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
    heroic likes this.
  14. selvin

    selvin Moderator

    Nisam u Sarajevu, ali po onim snimcima gdje su guzve na glavnim cestama nije bilo vise. Druga je prica brdo ili neke manje ulice, ali nisu one stvorile kolaps.
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Ja sam od 17-19 isao od Halilovica do Bistrika, i bilo je tu i tamo, bile su kolone pa je vecina snijega zavrsilo na autima, ali na neki mjestima je bilo i dosta utabanog snijega, gledao sam autobus kako se zanosi "u mjestu". Kolaps su napravili uglavnom udesi, ali i te neke bezvezne situacije, zbog tog malog komada gdje su se zaglavila 2-3 auta na dnu ulice Bistrik, kolona je bila do papagajke, pretpostavljam da je i sa Cumurije bio problem ukljucenje na ovu dzadu kud trola ide i tako lancano.
     
  16. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kod mene u mahali laf sa E39 par krugova pravio namjerno, drifta, ali zna sa volanom perfektno nije duduk i mazlum.
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

    Da li je neko uvozio auto iz Swe u BiH? Procedura? Kod nas pise da napravimo kupo-prodajni, ostavim tablice i njemu damo 'probne' da vozi do zemlje u kojoj hoce da ga prijavi.

    Sad, brat provjerio sa nasom carinom. Kaze dovezi ga na njiohovim tablama, odjaviti cemo ga mi i prijaviti kod nas, plati carinu i vozi kod nas... Posalji table nazad postom da on moze odjaviti tamo.

    Nekako mi prva opcija vise logicna, ali eto nebi mi bili mi kad nebi zakomplikovali.

    Iskustva?
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

     
    heroic likes this.
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne kazu dzaba, podero bi je ko lamelu uz mahmutovac. Samo Sarajvo ima problem sa tim kolapsima, seljacki grad, urbanizovane okolne padine, dovoljno je da padne jaca kisa i par udesa nastane negdje kolaps..
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Šta glumiš sa tim nepotrebnim nazivima